Óriási góllal elődöntőben Brazília

Létrehozva: 2014. július 4. 23:58
Brazília 2-1-es győzelemmel megállította Kolumbiát a világbajnoki negyeddöntőben Fortalezában, így kedden a német válogatottal csatázik a fináléba kerülésért. A Selecao uralta a torna eddigi talán legmeggyőzőbb csapatát, Thiago Silva korai találata után úgy tűnt, hogy David Luiz mindent eldöntött hatalmas szabadrúgásával a 69. percben, ám James Rodríguez hatodik gólja kései ébredés volt. A házigazda örömét rontja, hogy sárga lapok miatt nem számíthat az elődöntőben Silvára, míg a hátba rúgott Neymart a hajrában hordágyon vitték le.

VILÁGBAJNOKSÁG, NEGYEDDÖNTŐ:

BRAZÍLIA-KOLUMBIA 2-1 (1-0)

Fortaleza, Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo. Vezette: Carlos Velasco.Carballo (spanyol)

BRAZÍLIA: César - Maicon, Thiago Silva, Luiz, Marcelo - Paulinho, Fernandinho - Hulk (Ramires 82.), Oscar, Neymar (Henrique 88.) - Fred. Szövetségi kapitány: Luiz Felipe Scolari. Kispad: Jefferson, Victor, Henrique, Alves, Dante, Maxwell, Ramires, Hernanes, Willian, Bernard, Jo.

KOLUMBIA: Ospina - Zuñiga, Zapata, Yepes, Armero - Sánchez, Guarín - Cuadrado (Quintero 81.), James Rodríguez, Ibarbo (Ramos 46.) - Téo Gutierrez (Bacca 70.). Szövetségi kapitány: José Pekerman. Kispad: Mondragón, Arias, Carbonero, Aguilar, C. Vargas, Mejía, É. Álvarez, Bacca, A. Ramos, Quintero, J. Martínez, C. Valdés.

Gólszerző: Thiago Silva (7.), Luiz (69.), ill. James Rodríguez (80.)

Sárga lap: Silva (64.), ill. James (68.)

ÖSSZEFOGLALÓ:

Nagy lendülettel kezdte az összecsapást a brazil csapat, az első percekben nagyrészt a kolumbiaiak térfelén tartotta a labdát, s egy szöglet után, kihasználva a védelem hibáját, meg is szerezte a vezetést. A kolumbiai együttes a kapott gól után azonnal megpróbálkozott az egyenlítéssel, de rohama csak néhány percig tartott, utána ismét a házigazdák vették át az irányítást, többet birtokolták a labdát, s olykor szép akciókat is vezettek. Az első félidőben összességében jobban futballoztak a brazilok, így megérdemelten vonultak egygólos előnnyel a szünetre.

Fordulás után sem változott jelentősen a mérkőzés képe, az iram sem lett nagyobb, és a színvonal is közepes maradt. Rengeteg apró szabálytalanság jellemezte a játékot, a brazilok igyekeztek lassítani a kolumbiaiak futballját, utóbbiak pedig leginkább csak erőlködtek, komoly helyzetig nem jutottak el. Bő húsz perc elteltével aztán bekerült Julio Cesar kapujába a labda, de a játékvezető les miatt érvénytelenítette a gólt, három perccel később pedig a házigazdák egy szépségdíjas szabadrúgással növelték az előnyüket. A kolumbiaiak a hajrá kezdetén tizenegyeshez jutottak, szépítettek, majd nagy erőket mozgósítottak az egyenlítésért, de nem sikerült gólt szerezniük. A brazilok öröme nem lehet felhőtlen, sztárcsatárukat, Neymart ugyanis le kellett cserélni, mert Zuniga hátba térdelte. A támadót hordágyon kellett levinni a pályáról.

A brazilok a 2006-os és a 2010-es vb-n a negyeddöntőben kényszerültek búcsúra, 2002 után ismét elődöntősök.

ÉLŐ KÖZVETÍTÉS:

95.: Vége.

93.: James szögletéből Ramos fejelt mellé.

90.: Öt perc.

88.: Henrique váltotta Neymart.

87.: Zuniga alaposan letarolta Neymart, akit hordágyon visznek le. Sárga lap nem járt az esetért.

85.: Sorban jönnek a kolumbiai szögletek, de eredménytelenül.

82.: Hulk helyén Ramires, a cél egyértelmű.

81.: Quintero váltotta Cuadradót.

80.: GÓÓÓLLL!!! James Rodríguez a jobb alsó sarokba helyezett. 2-1.

77.: Büntetőt kapott Kolumbia! James ugratta ki Baccát, akit elkaszált César, befújható.

76.: Neymar tisztán szerelte Yepes.

70.: Gutiérrez helyén Bacca.

69.: GÓÓÓLLL!!! Luiz pontosan 31 méterről, szabadrúgásból hatalmas gólt ragasztott a bal felső sarokba. 2-0.

68.: James sárgult be, nagyon dühös, szövegel is.

66.: A labda a brazil hálóban, de előtte már les volt.

64.: Silva akadályozta Ospina kapust, sárga lap, és ezzel kihagyja a vb-elődöntőt. Ha lesz...

63.: Neymar kapott egyet Cuadradótól, viszont akkorát repült, mintha kiütötték volna.

62.: Marcelo feleslegesen rúgta fel Cuadradót, jobbról jön szabadrúgás.

60.: Armero mentette meg a labdát, James továbbpasszolta, ám Guarín kapásból csúnyán fölé vágta.

55.: Az elmúlt perceket azonban Brazília kontrollálja, a kolumbiaiak csak keresik a labdát.

51.: Megbontható a brazil védelem, az utolsó passzok hiányoznak.

50.: James Rodríguez csele után tette be a labdát, de túl hosszan.

46.: Ibarbo helyén Adrián Ramos.

46.: Folytatááás!

45+1.: Félidő.

45.: Egy perc.

44.: Előbb Neymart, majd Hulkot rúgták le, előbbi után a sértett csúnyán fölé vágta a labdát.

40.: Neymarról hallottunk régen, úgyhogy meg is húzta a bal oldalon, ám túl hosszan tolta meg.

38.: Hulk ezúttal csúnyán elbombázta a labdát, de azért nem játszik rosszul.

36.: Talpalás miatt közvetlen szabadrúgás volt, de beleléptek.

35.: Fernandinho tarolta le Cuadradót, a 16-os vonaláról jön szabadrúgással Kolumbia.

27.: Hulk dekázott egyet, majd balról, kapásból tüzelt, Ospina ezt is védte azonban.

25.: Paulinho esett el védőjével a nyakán lövőhelyzetben, de nincs büntető.

20.: Hulk balról lőtt, Ospina bravúrral ért oda, majd az ismétlésnél Oscar lövését is elnyelte.

17.: Szöglet után nem tudott felszabadítani Kolumbia, Hulk adott be, végül Armero mentett.

15.: Fernandinho tette le névjegyét James Rodrígueznél, csúnyán belépett a középpályásnak, még nincs sárga.

11.: A brazilok nem tudtak felszabadítani, így Cuadrado jobbról lőni tudott 16 méterről a bal alsó mellé, Silva ugyan beleért, de a bíró nem látta, így kirúgás.

10.: Guarín szabadrúgása a kapu fölé szállt méterekkel.

7.: GÓÓÓLLL!!! Balról érkezett a szöglet, a fejek felett elszállt a labda, Thiago Silvát nem fogta senki, így egy botlás ellenére bevágta a bal alsó sarokba. 1-0.

4.: Neymar jó 25 méteres szabadrúgása gyengén, veszélytelenül csavarodott a jobb alsó mellé.

1.: Sárgában a brazilok, pirosban a kolumbiaiak.

22:01: Elkezdték.

21:00: Köszöntjük kedves Olvasóinkat a második vb-negyeddöntőben. Jó szórakozást kívánunk!