Null kettőről csodát tett az Arsenal!

Szerző: CZOLétrehozva: 2012. január 29. 18:55
Az Arsenal kétgólos hátrányba került az első félidőben, ám Robin van Persie két büntetőjével és Theo Walcott találatával 3-2-re fordított, és továbbjutott az Aston Villa ellen az FA-kupa 4. fordulójában. Őrült negyedóra volt! A birminghamiek a két tizenegyes ellenére sem neheztelhetnek Jones játékvezetőre, Dunne-t ugyanis két sárga lappal le kellett volna küldenie. A Sunderland vagy a Middlesbrough vár az Ágyúsokra a nyolcaddöntőben.

FA-KUPA, 4. FORDULÓ:

ARSENAL-ASTON VILLA 3-2 (0-2)

London, Emirates-stadion, 60 019 néző, vezette: Mike Jones.

ARSENAL: Fabianski - Coquelin, Koscielny, Mertesacker, Vermaelen - Song, Rosicky (Arteta, 71.) - Walcott (Sagna, 89.), Ramsey, Chamberlain (Henry, 89.) - Van Persie. Menedzser: Arsene Wenger.

Cserék: Szczesny - kapus, Sagna, Arteta, Pak, Henry, Arsavin, Benajun.

ASTON VILLA: Given - Hutton, Cuéllar, Dunne, Warnock - Ireland, Clark, Petrov (Bannan, 82.), Agbonlahor (Gardner, 73.) - Keane, Bent. Menedzser: Alex McLeish.

Cserék: Guzan - kapus, Heskey, Bannan, Weimann, Lichaj, Baker, Gardner.

Gólszerző: Van Persie (53., 61. - mindkettőt 11-esből), Walcott (56.), ill. Dunne (33.), Bent (45+1.)

Sárga lap: Koscielny (80.), ill. Dunne (44.)

Az Arsenal három bajnoki vereség után, teljes apátiában próbálhatott ráhangolódni az Aston Villa elleni kupamérkőzésre, és az első félidő azt sejtette, a hullámvölgy csak tovább mélyül.

Richard Dunne fejesgóljánál a teljes védelem csődöt mondott, Lukasz Fabianski kapussal az élen, míg Darren Bent hosszabbításban elért találata a kiesés szélére sodorta a hazaiakat.

Igen ám, de a szünetben olyasmi történt az öltözőben, amiről még sokáig találgatunk majd, a második félidőre ugyanis olyan Arsenal jött ki, amelyik mindenáron tovább akart jutni.

Erőfeszítéseit hamar siker koronázta, a jogosan befújt tizenegyest a mindig higgadt Robin van Persie gurította a jobb sarokba.

Az esetet megelőzően Dunne-nak fel kellett volna hogy mutassa a második sárga lapot Mike Jones játékvezető, ami viszont elmaradt – a mérkőzés kimenetelére végül nem volt hatással.

Három percre rá Theo Walcott a szerencsét is segítségül hívva fejelt a hálóba, az őrült negyedóra végén pedig Koscielnyt buktatta Darren Bent.

A mészponthoz ismét Van Persie állt oda, és ezúttal a bal sarokba lőtt, Shay Given pedig megint csak az ellenkező oldalra mozdult.

Ekkor azonban még félóra hátravolt, kezdődhetett tehát az újabb idegeskedés hazai részről, hogy a lendület kitart-e a lefújásig.

Nos, kitartott, és a piros-fehéreknek több lehetőségük is adódott a 4-2-höz, de valamennyit elbaltázták. Utólag emiatt aligha bánkódik bármelyikük is.

Érdekesség: az Arsenal legutóbb 2001 decemberében fordított hazai pályán 0-2-es félidő után. És hogy ki volt az ellenfél? Hát persze, hogy az Aston Villa!

Pedig a birmighamiek voltak az első csapat, amelyik egynél több gólt szerzett a 2006-ban átadott Emiratesben FA-kupa-találkozón - mindhiába.

Szintén örömteli a londoniaknak, hogy Bacary Sagna több hónapos kihagyás után, ha perceket is, de újra a pályán tölthetett.

Arsene Wenger néhány kulcsemberét ráadásul pihentetni tudta, Mikel Arteta csak csereként állt be, míg Wojciech Szczesny végig a kispadon kuporgott.

Hogy a negyeddöntőben is érdekeltek legyenek az Ágyúsok, ahhoz a következő körben a Sunderlandet vagy a Middlesbrough-t kell elintézniük.

ONLINE KÖZVETÍTÉS:

90+5.: VÉGE A MECCSNEK! Sokáig emlékezni fogunk rá!

90+3.: Arteta Henryt játszotta meg remek labdával, de nem tudta beforgatni az emberét.

90.: Négy perc a ráadás.

89.: Walcott kocog le, Sagna az új ember. Oxlade-Chamberlaint Henry váltja.

86.: Sagna készülődik, több hónapos kihagyás után térhet vissza a pályára.

82.: Petrov lesprintel a pályáról, Bannan áll be.

80.: Koscielny akasztotta Bentet, sárga lap.

76.: Az Arsenal igyekszik kicsit lassítani a játékot, már nincs hová sietnie.

73.: Van Persie 16 méterről alig lőtt fölé.

72.: Agbonlahor lemegy, Gardner a helyettese.

71.: Rosicky hagyja el a pályát tapsvihar közepette, Arteta áll be az utolsó húsz percre.

70.: Petrov lépett meg ziccerben, de alighanem azt hitte, hogy les, ezért lelasított. Ez lett a végzete.

68.: Walcott lőtt jobbról, kiszorított szögből, de Given csak ütni tudta.

66.: Rosicky húzott befelé jobbról, de lövése elakadt a blokkban.

64.: Önkívületben futballozik az Arsenal, most közelebb jár a negyedik gólhoz, mint a Villa a harmadikhoz.

61.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL, MÁR 3-2!!!!!!!!!!!!!!

Van Persie most a bal sarkot választotta félmagasan, Given a másik irányba ment.

60.: Bent buktatta Koscielnyt, újabb büntető!

59.: Hatalmas az üdvrivalgás az Emiratesben, fordulás után nagyon belelendültek az Ágyúsok.

56.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL, 2-2!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Walcott elment a jobb szélen, majd Givenről össze-vissza pattogott a labda, amelyet Ireland Walcottra rúgott rá. Hihetetlen gól, de nagyon nyomott az Arsenal!

53.: 1-2!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van Persie higgadtan gurított a jobb alsóba, Given a másik irányba ment.

53.: Song kiugratása után Dunne buktatta Ramseyt, büntető! Második sárga lap viszont nincs!

51.: Rosicky kapta vissza a labdát Van Persie-től, de lövésében nem volt elég erő.

50.: Az Arsenal jókora elánnal jött ki a folytatásra, de egy Fabregas vagy Nasri elkélne...

48.: Van Persie jobb oldali szögletét Mertesacker csúsztatta meg, Ireland vágta ki a gólvonalról.

46.: FOLYTATÓDOTT A MECCS.

-----

45+1.: VÉGE A FÉLIDŐNEK.

45+1.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL, 0-2!!!!!!!

Bent lépett ki ziccerben, és bár az első lövést még védte Fabianski, a kipattanót a kapuba lőtte a csatár jobbról, éles szögből. Hatalmas pácban az Arsenal.

45.: Egy perc a ráadás.

44.: A gólt szerző Dunne rúgta fel durván Rosickyt, sárga lap.

43.: Ramsey egy remek csel után éles szögből a kapuba lőtt volna, de Given zárta a szöget.

42.: Nyom az Arsenal, de nincs elég kreativitás. Ráadásul az újrajátszás csak púp lenne a hátán, ma kell nyernie.

38.: Alaposan rázendített a vendégtábor, érzik, most meg lehet roppantani az Arsenalt, pláne ilyen összetételében.

36.: Rosicky 20 méteres lövése kijött Givenről, de ahhoz nem eléggé, hogy Van Persie lecsapjon rá.

33.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL, 0-1!!!!!!!!!!!!

Keane bal oldali, magas ívű beadása után Dunne fejelt a kapuba 3 méterről. Valamennyi védőt túlugrotta, Fabianski pedig nem mozdult ki. Hiba volt.

32.: Most nem kell lerágnunk a körmünket, a lelátón is elaludt valaki. Annyira azért nem vészes a helyzet, bár ha a tegnap este hosszúra nyúlt...

29.: Rosicky bal oldali szögletét könnyedén kifejelték a vendégek.

26.: Hullámzó a játék, de élvezhető. Kicsit több helyzetet azért el tudnánk képzelni.

Alex McLeishsel, az Aston Villa menedzserével legutóbb nagyon meggyűlt az Arsenal baja: a szakember volt az edzője annak a Birmingham Citynek, amelyik tavaly 2-1-re legyőzte az Arsenalt a Ligakupa döntőjében.

22.: Oxlade balról, 17-ről lőtt laposan, de jócskán elvétette a kaput.

20.: Van Persie 17 méteres szabadrúgása gyatra volt, a sorfalban halt el.

18.: A középpályán teszik-veszik a labdát, mindkét csapat mintha óvatoskodna.

15.: A Villa kezd éledezni, ne legyen kétségünk: komoly fejtörést okoz az Ágyúsoknak.

13.: Cuéllart lerázta Oxlade, de a lövésre már nem maradt energiája.

11.: Fabianski sokat várt, majdnem belelőtte a labdát a zavaró emberbe. A lengyel nem életbiztosítás.

A két csapat kilencszer találkozott korábban az FA-kupában, hatszor az Arsenal ment tovább.

8.: A Villa beszorult a kapuja elé, csupán Van Persie mélyre sikerült beadása után lélegezhetett fel.

5.: Van Persie gurította le a szabadrúgást Vermaelennek, aki 30-ról emberesen ráküldte, Given azonban kiszedte a bal felsőből.

5.: Keane nem figyelt, a kezére pattant a labda. Veszélyes helyről végezhet el szabadrúgást az Arsenal.

3.: Az Ágyúsokhoz ragad a labda, a birminghamiek még nemigen találkoztak vele.

1.: AZ ASTON VILLA KEZDETT. Jó szórakozást mindenkinek!

16:56. Köszöntjük kedves Olvasóinkat, az Arsenal és az Aston Villa játékosai már jönnek a pályára.

Mint az néhány perce kiderült, a párharc győztese a Sunderlanddel vagy a Middlesbrough-val meccsel a nyolcaddöntőben.