Nigéria hatot számolt Tahitire

Szerző: SHLétrehozva: 2013. június 17. 22:48
A Brazíliában rendezett Konföderációs Kupa eddigi leglazább meccsén Nigéria kényelmesen berámolt egy hatost Tahiti kapujába. Az ellenfél lelkes volt, nem adta fel, de a technikai és gyorsasági különbség szinte tapintható volt az afrikai csapat javára. A szív és a stadion támogatása itt csak egy szépítő gólra volt elég.

A Konföderációs Kupa hétfői mérkőzése előtt már lehetett sejteni, hogy itt bizony nem Tahiti az összecsapás esélyese, és csak az lesz a kérdés, Nigéria mennyivel tömi meg ellenfelét. Nem is volt meglepetés, a találkozó igazából az első tíz percben eldőlt.

A technikai és a gyorsasági különbség már a kezdő sípszótól kezdve nagyon kiütközött, ráadásul a lelkes, de nem túl szervezett Tahiti védelme már az ötödik percben összehozott egy gólt. Uwa Elderson Echiéjilé rúgta kapura távolról, a kapus fogta volna a középszerű löketet, de mivel a labda két védőn is gellert kapott, végül a hálóban kötött ki.

Öt perccel később hamisítatlan grundhangulatot vett a meccs, mikor Nnamdi Oduamadi három védő között tette-vette a labdát, majd 10 méterről elrúgta a kapus mellett. Pár perc múlva Ahmed Musa kapussal együtt megint megfuttatta Tahit védelmét, de óriási ziccert rontott, majd Oduamadi használt ki egy ordító kapushibát, és passzolt a hálóba pár méterről.

A csata lényegében eldőlt annak ellenére, hogy Tahiti végig lelkes maradt, Nigéria pedig egyre lazábban, és időnként könnyelműbben is vette az egészet. Egy szépítés még belefért a második félidő eleji feltámadásba, de negyed óra alatt ki is fulladt a könnyedén ás atletikusan futkározó ellenfél szervezettségével szemben.

A stadion által is támogatott Tahiti játékosai láthatóan nagyon elfáradtak, Nigéria pedig azt csinált a megzavarodott védők között, amit akart.

2013-AS KONFÖDERÁCIÓS KUPA, BRAZÍLIA

B CSOPORT, 2. MÉRKŐZÉS
TAHITI - NIGÉRIA 1-6 (0-3)
Belo Horizonte, Estádio Mineirao, V.: Joel Aguilar (El Salvador-i)

TAHITI: Samin - Ludivion, Vallar (csk, Faatiarau 54.), J. Tehau - Simon (Lemaire 78.), Bourebare, Caroine, Aitamai - Vahirua (Atani 70.), A. Tehau, Chong Hue Szövetségi kapitány: Eddy Etaeta
Cserék: Roche, Meriel (kapusok), Wagemann, Faatiarau, T. Tehau, Atani, Lemaire, Aroita, L. Tehau, Tihoni, Vero, Hnanyine

NIGÉRIA: Enyeama (csk) - Ambrose, Oboabona, Omeruo (Egwuekwe 74.), Echiejile - Ogude, Mikel, Mba (Ogu 57.) - Oduamadi, Ujah (Ideye 52.), Musa Szövetségi kapitány: Stephen Keshi
Cserék: Ejide, Agbim (kapus), Ogu, Egwueke, Ideye, Akpala, Mohammed, Kwambe, Babatunde, Onazi, Eze, Benjamin

Gólszerző: J. Tehau (54.) ill. Echiéjilé (5., 80.), Oduamadi (10., 26., 76.), J. Tehau (69.-öngól)
Sárga lap: Omeruo (41.)