Német-portugál 4-0, Müller-Ronaldo 3-0

Létrehozva: 2014. június 16. 19:51
Spanyolország után Portugália is súlyos vereséget szenvedett Salvadorban, ahol Németország 4-0-ra győzött a G-csoport rangadóján. Thomas Müller 2010-es formáját idézve megszerezte a torna első mesterhármasát, míg a peches luzitánoknak Pepe buta kiállításáig volt esélye, onnantól jött a henger. A visszatérő Cristiano Ronaldo két veszélyes lövése mellett inkább csak erőlködött. Fábio Coentrao és Mats Hummels egyaránt megsérült.

VILÁGBAJNOKSÁG, G-CSOPORT, 1. FORDULÓ

NÉMETORSZÁG-PORTUGÁLIA 4-0 (3-0)

Salvador, Itaipava Arena Fonte Nova. Vezette: Milorad Mazics (szerb)

NÉMETORSZÁG: Neuer - Boateng, Hummels (Mustafi 73.), Mertesacker, Höwedes - Lahm, Khedira - Özil (Schürrle 62.), Kroos, Götze - Müller (Podolski 82.). Szövetségi kapitány: Joachim Löw. Kispad: Weindenfeller, Zieler, Durm, Grosskreutz, Mustafi, Draxler, Ginter, Podolski, Schweinsteiger, Kramer, Klose, Schürrle.

PORTUGÁLIA: Patricio - Pereira, Alves, Pepe, Coentrao (A. Almeida 65.) - Meireles, Veloso (Ricardo Costa 46.), Moutinho - Nani, H. Almeida (Éder 28.), Ronaldo. Szövetségi kapitány: Paulo Bento. Kispad: Eduardo, Beto, William, Vieirinha, Éder, Ricardo Costa, Neto, Rafa Silva, Silvestre Varela, André Almeida, Ruben Amorim, Beto, Hélder Postiga.

Gólszerző: Müller (12. - 11-esből, 45., 78.), Hummels (32.)

Sárga lap: Pereira (11.)

Piros lap: Pepe (38.)

ÖSSZEFOGLALÓ:

Az elmúlt hetekben, hónapokban nem teljesen meggyőző, történetének 100. világbajnoki meccsén fellépő német együttes kezdett aktívabban, s harci kedve elnyerte jutalmát: a 11. percben Götzével szemben szabálytalankodtak, a jogosan megítélt büntetőből pedig az 50. válogatottságát ünneplő Müller a jobb alsó sarokba lőtt.

Bár kósza portugál akciók is akadtak, főleg az aranylabdás Cristiano Ronaldo próbálkozott hiábavalóan, továbbra is a németek uralták a játékot. A 32. percben a támadóalakzathoz felzárkózó hátvéd, Hummels vette be nagyszerű fejessel az ellenfél kapuját, s a szünet előtti kegyelemdöfés gyanánt Müller másodszor is betalált.

A folytatás gyökeres fordulatot hozott, amennyiben odalett az addigi lendületesség: a portugálok nem tudtak újítani, a németek meg már nem akartak annyira hajtani. Így is lett volna módjuk tovább növelni a különbséget, de már rendre hibáztak, Ronaldóék pedig igazi helyzetig sem jutottak el. Az egyetlen kivételt a 78. perc jelentette, amikor a csereként beállt Schürrle beadásába Patricio csak beleütni tudott, a szemfüles Müller pedig harmadszor is eredményes volt.

A németek folytatták bevált gyakorlatukat, amennyiben ezúttal is - mint 1990 óta mindig - megnyerték világbajnoki nyitómérkőzésüket.

ÉLŐ KÖZVETÍTÉS:

93.: Vége.

92.: Ronaldo ezúttal elalálta a kaput szabadrúgásból, óriási erővel tüzelt, de Neuerhez közel ment a labda, így a kapus kiütötte.

90.: Két perc.

88.: A középpályán megy a passzolgatás, nem akar itt már senki sem focizni.

85.: Ronaldo egyfős sorfalat is képes volt eltalálni, amúgy is 30 méterre állt a kaputól.

82.: Podolski váltotta a mérkőzés hősét, Müllert.

78.: GÓÓÓLLL!!! Egy helyzetet megúszott Portugália, de rövid volt a felszabadítás, így Schürrle kapta a jobb oldalon, megnézte, hova adja be, Patricio majdnem elcsípte a labdát, de Müller jött és beverte a kipattanót. Megvan a világbajnokság első mesterhármasa. 4-0.

Thomas Müller Hattrick Germany vs Portugal 4-0... by cupgoals

75.: Nani lövését csak ütni tudta Neuer, a kipattantóra Éder érkezett, de mintha buktatta volna Mertesacker. Ronaldo reklamált hevesen, mivel a bíró mintha rámutatott volna a büntetőpontra, majd megfordult és elfutott.

74.: Érdekes, hogy továbbra sincs pályán Klose, pedig ennél jobb esélye nem lehetne a gólrekord megdöntésére.

73.: Újabb sérülés, Mustafi váltotta a levegőből rosszul landolt Hummelst.

68.: Schürrle robogott el a jobb oldalról, Götzének kínálta be középre, aki egy befelé csel után jobbal lőtt, de a blokkról fölé szállt a labda.

65.: Almeida váltotta Coentrao.

63.: Ajjaj, Coentrao kapott a combjához, ez valami komolyabb gond lesz, nem bántotta semmi.

62.: Özil nem váltotta meg a világot, Schürrle a helyén.

60.: Ronaldo bombázta bele a sorfalba, Boateng fejéről szállt ki.

59.: Ronaldót akasztotta Boateng - szabadrúgás.

54.: Próbálkoznak a portugálok, de  túl szervezett a védelem, míg Ronaldo beleszürkül a mezőnybe.

51.: Az első ziccer a 2. félidőben, Özil lépett ki, talán a leshatárról, de Patricióba helyezett. Az ismétlés pedig fölé.

46.: Veloso helyén Ricardo Costa.

46.: Folytatááás!

45+3.: Félidő.

45. Két perc.

45.: Khedirához nem jutott el a labda, de a védőkről éppen Müllerhez pattant, aki 14 méterről laposan rálőtte, a kapusról a léc alá pattant. 3-0.

Thomas Müller Goal 3-0 GERMANY VS PORTUGAL... by ameliasteve

42.: Ronaldót fütyüli megállás nélkül a brazil közönség.

40.: Hárman lépték át a labdát, mielőtt Kroos a sorfalba lőtt.

38.: Pepe vesztette el kis híján a labdát, könyökölt, utána odament a földre került Müllerhez és úgy tűnt, mintha megfejelte volna. Igazából nem volt semmi különös, de a szándékot büntetni kell: piros lap.

36.: Éder fejelt fölé egy jobb oldali szögletből.

35.: Majdnem szépített Portugália, Coentrao talán nem volt lesen, mindenesetre beadta, egy német beleért, így lett kis híján gól, de mellé.

32.: GÓÓÓLLL!!! Kroos ívelte be a jobb oldalról a szögletet, Hummels berobbant és kíméletlenül fejelt a kapu közepébe, Patricio feje felett szállt be, tehetetlen volt. 2-0.

Germany 2-0 Portugal (Goal Hummels) 16-06-2014 by RRensis

28.: Almeida ütközött, nem tudta folytatni, Éder váltotta.

25.: Nani óriási lövést eresztett meg jobbról, külsővel a hosszú felé, nem sokkal a hosszú fölé ment a labda.

24.: Götze hagyta faképnél védőit, de az indítás hosszú volt neki.

21.: Nem érezni a nagy reakciót a portugáloktól, eléggé beleszürkülnek a mérkőzésbe.

18.: Nani nagyon aktív, de inkább belépőkben, mint helyzetekben.

14.: Pepe szerelt kiváló ütemben, pedig a németek nagyon megindultak a jobb oldalról.

12.: GÓÓÓLLL!!! Müller állt a labda mögé, nem futott neki igazán, de így is a jobb alsóba bombázott. 1-0.

Germany 1 - 0 Portugal T. Müller (PG) by f100000575791389

11.: Büntető Németországnak! Götzét rántották le, Joao Pereira volt az. Egyértelmű.

8.: Húúú! De még nagyobb esély a másik oldalon! Patricio gyatrán rúgta ki a labdát, egyenesen Khedirához, aki üres kapura passzolhatott, de kissé jobbról a hosszú mellé.

7.: Ronaldo ezúttal már veszélyesen tüzelt, Neuer bravúrral hárított.

6.: Az első Ronaldo-lövés, csúnyán fölé.

5.: Ronaldo indította Almeidát, aki azonban jobbról Neuer kezébe emelt.

4.: Máris érezhető a Nationalelf fölénye, a portugál térfélen is tudja tartani a labdát.

2.: Egyelőre a németek adogatnak, a luzitánok tán még labdába sem értek.

1.: Fehérben Németország, vörösben Portugália.

18:00: A németek kezdték.

17:58: Túl vagyunk a himnuszokon, máris kezdünk!

17:55: Megérkeztek a csapatok a pályára.

17:00: Köszöntjük kedves Olvasóinkat a G-csoport rangadóján. Egy óra és kezdünk!