Lesgóllal, a 93. percben sült be a City

Létrehozva: 2012. január 1. 17:45
A Manchester City tette teljessé a topcsapatok elátkozott 19. fordulóját a Premier League-ben, az éllovas nagy lehetőséget elszalasztva nem lépett meg három ponttal a sereghajtótól kikapott Unitedtől, mivel bár végig támadta a mérkőzést Sunderlandben, a hazaiak a 93. percben egy ellenakcióból lesgóllal nyertek.

PREMIER LEAGUE, 19. FORDULÓ:

SUNDERLAND-MANCHESTER CITY 1-0 (2. félidő - élő)

Sunderland, Stadium of Light. Vezeti: Kevin Friend.

SUNDERLAND: Mignolet - Gardner, O'Shea, Brown (Kilgallon 26.), Colback - McClean, Cattermole, Vaughan (Elmohamady 83.), Larsson - Bendtner (Dzsi 77.), Sessegnon. Menedzser: Martin O'Neill. Kispad: Carson, Kilgallon, Elmohamady, Dzsi, Meyler, Noble, Laing.

MANCHESTER CITY: Hart - Zabaleta, Kompany, Lescott, Kolarov (Richards 66.) - De Jong (Agüero 46.), Barry, Yaya Touré - Johnson, Dzeko, Nasri (Silva 55.). Menedzser: Roberto Mancini. Kispad: Richards, Clichy, Szavics, Milner, Silva, Agüero.

Gólszerző: Dzsi (93.)

Sárga lap: De Jong (8.)

ÖSSZEFOGLALÓ:

Lesújtott a 19. forduló óriásölő átka a Manchester Cityre is, a Chelsea és a Manchester United váratlan hazai veresége és a Tottenham döntetlenje után Sunderlandben maradt alul - nem akármilyen körülmények között.

A sűrű program miatt David Silvát, Sergio Agüerót, Micah Richardsot padoztató, Mario Balotellit pedig nem nevező Roberto Mancini legénysége az első félidőben küzdött, de nem igazán volt veszélyes, egyedül a visszafogottan játszó, Dzeko kapufája ért említést. A fordulás után a Kékekről szólt a mérkőzés, akik teljesen uralták a találkozót, immár a helyzeteket is kialakították, de ismét csak a kapufáig jutottak el, hiába volt a pályán, Agüero, Silva.

A sok kihagyott helyzet és a 216 perces gólképtelenség a végén megbosszulta magát, a 90 perc folyamán néhány veszélyes kontrát vezető Sunderland a kevéssel, de lesen álló Dzsi Dong Von találatával megnyerte a mérkőzést.

94.: Vége a mérkőzésnek.

93.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓLLL!!! Agüero lövése után indult a hazai ellenakció, Sessegnon kissé balra, a kaputól 16 méterre egy embert lecselezve passzolt a lesgyanús helyen álló Dzsihez, aki ziccerben elhúzta Hart mellett és a hálóba passzolt. Micsoda őrült befejezés! 1-0.

90.: Három perc.

89.: Húúú!!! Silva lövését fogta Mignolet, a kipattanót Richards fejelte kapufára.

83.: Ahmed Elmohamady be, David Vaughan le.

81.: Dzeko repítette fölé a labdát - nem nagyon ment neki ma.

76.: Dzeko robogott ziccerben három védővel a nyakán, beérték, de nála maradt a labda, amelyet ezután visszapasszolva csúnyán eladott.

70.: Balról Zabaleta lőtt volna, Gardner nem hagyta.

66.: Richards-Koralov csere.

63.: Kellett mondani: Sessegnon egy csellel teljesen üresre játszotta magát, de jobb külsővel éppen mellé gurított.

63.: A Cityé a második félidő, teljes fölényben van.

59.: Agüero ziccerben, Mignolet támasztó lábával hárított.

57.: Dzeko egy jobbról begurított labdát vágott 17-ről egyből fölé.

55.: Nasri helyén Silva.

50.: Touré lőtt kapásból mellé 20 méterről.

46.: Egy csere volt a szünetben: Agüero be, De Jong le.

46.: Folytatááás!

45+2.: Vége a félidőnek.

45+1.: Gardnernek gurítottak le, aki a bal felső mellé és fölé lőtt.

45.: Egy perc.

38.: Johnson balos beadását csak másodjára fogta Mignolet.

35.: Kapufaaa! Balos szöglet után Dzekóhoz fejelték ki a labdát, aki 12 méteres lövést eresztett meg, a felső lécről suhant fölé a labda.

35.: Yaya Touré gyorsított fel, most balról, Dzekótól nem kapta vissza a kényszerítőt.

32.: Nasri maradt teljesen üresen az ötös jobb sarkánál, ellőtte a kapus mellett, de egy védő lábbal mentett, meg lehet, hogy mellé ment volna a labda.

31.: Johnson remekül csinálta meg a cselt balról, a beadás egy védőn megpattant, Dzeko így is átvette, Mignolet védett közelről.

26.: Wes Brown nem tudja folytatni: Kilgallon váltja.

23.: Gyakorlatilag csak a jobb oldalon jön előre a City, ott mennek a passzok, ott van mozgás, egy-két beadás be is jut középre, de a befejezés hiányzik.

20.: Folyamatosan támad a City, csak még helyzete nem volt.

13.: Johnson próbálta meg éles szögből jobbról, éppen fölé csavart.

12.: A City jobbo oldala aktív, Yaya Touré tűnik fel arra elég gyakran.

8.: De Jong éreztette a sunderlandi srácokkal, ezúttal nem padozik, bizony a kezdőben van: Cattermole-t rúgta fel, övé az első sárga.

5.: Cattermole próbálta meg balról, Hart leért a jobb alsóhoz.

3.: Vendég szöglet után kontrázott a Sunderland, Bendtner indult el, jobbról ziccerben mehetett, de hiába próbálta eltolni Joe Hart mellett, a kapus védeni tudott.

1.: A City kezdte.

15:30: Köszöntjük kedves Olvasóinkat, hamarosan kezdődik a City sunderlandi vendégjátéka. Jó szórakozást!