Kihasználták az MU-zakót, Suárez-póker

Létrehozva: 2013. december 4. 23:06
Az Everton a 86. percben szerzett Bryan Oviedo-góllal okozta a Premier League 14. fordulójának meglepetését az Old Traffordon. A Manchester United buktáját az Arsenal 2-0-s, a Manchester City 3-2-es, a Chelsea 4-3-as, a Liverpool pedig a mesternégyesével történelmet író Luís Suárez révén 5-1-es győzelemmel használta ki. A címvédő ezzel csak a 9. a tabellán, 12 pontos hátrányban. A West Bromwich-ban ezúttal 30 percet kapott.

PREMIER LEAGUE, 14. FORDULÓ:

MANCHESTER UNITED-EVERTON 0-1 (0-0)

A Manchester United kezdőcsapata: De Gea - Evra, Smalling, Vidics, Rafael - Giggs, Kagava, Fellaini, Valencia - Welbeck, Rooney.

Az Everton kezdőcsapata: Howard - Oviedo, Distin, Jagielka, Coleman - McCarthy, Barry, Pienaar, Barkley - Mirallas, Lukaku.

Gólszerző: Oviedo (86.)

ÖSSZEFOGLALÓ:

Pontosan egy héttel ezelőtt Leverkusenben a Manchester United története legnagyobb győzelmét aratta a nemzetközi kupákban, és úgy tűnt, hogy kifelé tart az utóbbi évek legnagyobb kudarcából. Ehhez képest a hétvégén nem sikerült a nehéz, de elvárható győzelem, az igazán csípős pofon azonban szerdán az Everton ellen érkezett meg.

David Moyes korábbi csapata ugyanis kikapott Romelu Lukaku jó ütemű átadásából a balhátvéd, Bryan Oviedo találatával. Az első félidőben a Manchester United, a másodikban inkább az Everton irányított, előbbi kettő, utóbbi egy kapufát lőtt, mindkét oldalon nem adtak meg egy büntetőt, Vidics talán jogosabban reklamálhatott.

A lényeg, hogy 21 mérkőzés után az Everton ismét nyert az Old Traffordon, ezzel az 5., az MU csak a 9.

Manchester united 0-1 Everton all goals and... by Elgates

---

ARSENAL-HULL CITY 2-0 (1-0)

Az Arsenal kezdőcsapata: Szczesny - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey - Rosicky, Cazorla, Özil - Bendtner.

Az Arsenal nem kegyelmezett, Nicklas Bendtner már a 2. percben betalált első bajnokiján kezdőként tavaly április óta. A másodikat Mesut Özil és Aaron Ramsey szép összjátékából született, a vége így sima lett.

Gólszerző: Bendtner (2.), Özil (48.)

Arsenal 2-0 Hull city all goals and highlights... by Elgates

---

LIVERPOOL-NORWICH CITY 5-1 (3-0)

A Liverpool kezdőcsapata: Mignolet - B. Johnson, Flanagan, Agger, Skrtel - Allen, Gerrard, Henderson, Sterling, Coutinho - Suárez.

Gólszerző: Suárez (15., 29., 35., 74.), Sterling (89.), ill. B. Johnson (83.)

Luís Suárez ismét kitett kedvenc ellenfele ellen, hiszen mesternégyesével és egy gólpasszal döntött a Norwich City 5-1-es legyőzése során. Az ihletett formában játszó uruguayi több mint 30 méteres bombával, szabadrúgásból, egy szép csel után dropból és szögletből is bebombázta a labdát, így a Premier League történetében az első lett, aki ugyanannak a csapatnak háromszor legalább három gólt szerzett. Ezzel vezeti a góllövőlistát is, 12 találatával.

---

SUNDERLAND-CHELSEA 3-4 (1-2)

A Chelsea kezdőcsapata: Cech - Ivanovics, Cahill, Terry, Azpilicueta - Ramires, Lampard - Willian, Mata, Hazard - Torres.

Gólszerző: Altidore (14.), O'Shea (50.), Bardsley (86.), ill. Lampard (17.), Hazard (36., 62.), Bardsley (84. - öngól)

A Chelsea az utolsó 18 Sunderland elleni mérkőzéséből a 17.-et nyerte meg szerdán, pedig volt hátrányban és 2-1-nél John O'Shea egyenlített. Végül Eden Hazard duplája és az ezúttal remekül játszó Frank Lampard gólja és gólpassza elegendőnek bizonyult úgy, hogy Phil Bardsley két perc alatt a saját és az ellenfél kapujába is betalált.

Sunderland Vs Chelsea 3-4 All Goals... by FootballHighlightsHD

---

WEST BROMWICH-MANCHESTER CITY 2-3 (0-2)

A Manchester City kezdőcsapata: Pantilimon - Zabaleta, Kompany, Demichelis, Kolarov - Fernandinho, Yaya Touré, Navas, Nasri - Agüero, Dzeko.

Gólszerző: Pantilimon (85.), Anichebe (94.), ill. Agüero (9.), Touré (24., 74. - 11-esből)

A West Bromwich-nak esélye sem volt az idénybeli mindössze második bajnokiját megnyerő Manchester City ellen. A 3-2-es végeredmény becsapós, ugyanis a 85. percben még 3-0 volt teljesen megérdemelten a Kékek javára, akik különösen az első félidőben szemet gyönyörködtető futballt játszottak, mielőtt kiengedtek. Gera Zoltán azok után, hogy a hétvégén visszatért hosszú sérüléséből, ezúttal 30 percet kapott csereként a hajrára.

---

FULHAM-TOTTENHAM 1-2 (0-0)

A Tottenham kezdőcsapata: Lloris - Walker, Chiriches, Dawson, Vertonghen - Capoué, Sandro - Lennon, Paulinho, Lamela - Defoe.

Gólszerző: Dejagah (56.), ill. Chiriches (74.), Holtby (82.)

Lewis Holtby hajrában szerzett szép találata kellett a román hátvéd, Vlad Chiriches gólja mellett a Tottenham számára, hogy két vállra fektesse az eddig nem sokat mutató, de ezúttal versenyképes Fulhamet.

All Goals Fulham 1-2 Tottenham (04-12-2013... by video4all