„Hét percig volt esélye az Arsenalnak”

Szerző: SHLétrehozva: 2014. március 23. 14:59
José Mourinho szerint hét perc alatt eldőlt minden a Premier League szombati, londoni rangadóján, mert csapata akkorra már 2-0-ra vezetett, és túl erős volt ahhoz, hogy az Arsenalnak reális esélye legyen felállni a padlóról. A menedzsert a bajnoki esélyekről is kérdezték. A CFC számára 3-4 verhető ellenfél jön, vagyis akár ki is építhetik előnyüket a Kékek a PL-ben...

Mourinho azzal küldte fel övéit a pályára, hogy rohanják le az ellenfelet, kőkeményen támadjanak le, és ez kifizetődött.

"Hihetetlen, hét perc után már 2-0-t mutatott az eredményjelző, és vége volt a meccsnek. Erősen kezdtünk, nem engedtük, hogy kibontakozzon az Arsenal és a saját játékát tudja játszani. Gyorsan visszaszereztük a labdákat."

Mourinho arra is utalt, túl masszív ez a Chelsea ahhoz, hogy innen kibillentsék a nyeregből. Az Arsenal esélyeit persze tovább csökkentette, ami negyedóra magasságában történt a meccsen:

"Aztán jött a tizenegyes és a piros lap is, ez tény, de szerintem az első tíz perc után már kezünkben volt a meccs."

Az eset érdekessége, hogy Andre Marriner játékvezető rossz helyre mutatta fel a piros lapot, amikor Eden Hazard lövésénél kezezés történt tömegjelenetek közepette. Kieren Gibbs kapta, pedig Alex Oxlade-Chamberlain volt a tettes a lassítás lapján.

Mourinho ezúttal a bíró oldalára állt, akinek szerinte nem volt könnyű a dolga, de a lényeget jól látta, kézzel hárított egy mezőnyjátékos a kapu közelében.

Az Aston Villa kisiklatta a Chelsea-expresszt a múlt héten, de a portugál bízik benne, hogy most ismét sikerül felvenniük az utazósebességet.

"Lendületet kell vennünk, a Galatasaray elleni siker nagyon sokat jelentett, és az Arsenal elleni diadal... Nos Wenger azt mondta, hogy a szezon csúcsmeccsének ígérkezik ez a párharc, szerintem az egyik legfontosabb meccs volt" - ecsetelte, hozzátéve, hogy a top négyben hatalmas a csata, már csak azért is, mert az utolsónak selejteznie kell majd a BL-ért.

"Hogy megnyerhetjük-e a bajnokságot? Igen? Ha engedik" - nyilatkozta félmosollyal az arcán a CFC menedzsere a BT Sportnak.