Gólgálával ment tovább a Liverpool

Szerző: SHLétrehozva: 2012. január 6. 22:55
A Liverpool hátrányból fordítva 5-1-re nyert, és jutott tovább az FA-kupa 3. fordulójában az Oldham Athletic ellen. A harmadosztályú kiscsapat nagyon pörgött az első félidőben, de utána elkészült az erejével. Bellamy fickándozott, Shelvey és Downing első poolos gólját lőtte.

FA-KUPA, 3. FORDULÓ:

LIVERPOOL-OLDHAM 5-1 (2-1)

Liverpool, Anfield, 44 566 néző, vezette: Dave Swarbrick.

LIVERPOOL: Reina - Kelly, Carragher, Coates, Aurélio (Flanagan, 71.) - Spearing, Maxi, Gerrard, Shelvey - Kuyt (Carroll, 87.), Bellamy (Downing, 75.). Menedzser: Kenny Dalglish.

Cserék: Doni - kapus, Carroll, Henderson, Downing, Adam, Skrtel, Flanagan.

OLDHAM: Cisak - Lee, Mvoto, Diamond, Taylor - Adeyemi, Wesolowski (Morais, 75.), Furman, Scapuzzi (Parker, 54.) - Simpson (Smith, 74.), Kuqi. Menedzser: Paul Dickov.

Cserék: Bouzanis - kapus, Black, Tarkowski, Morais, Parker, Smith, Mancini.

Gólszerző: Bellamy (30.), Gerrard (45. - 11-esből), Shelvey (68.), Carroll (89.), Downing (90+5.), ill. Simpson (28.)

Sárga lap: Adeyemi (84.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS:

90+5.: VÉGE A MECCSNEK.

A két csapatot 52 hely  választja el egymástól az összesített ligatabellán, ez azonban egyáltalán nem volt tetten érhető az első játékrészben. Az idő előrehaladtával ugyanakkor kiütközött a tudáskülönbség, a végéhez közeledve a Pool futószalagon gyártotta a helyzeteket. Carroll két perccel beállása után eredményes volt, de Shelveynek és Downingnak is emlékezetes lesz ez az este: először találtak be a Vörösök mezében. Bellamy azt csinált az Oldham védelmével, amihez csak kedve tartotta - a League One-ban szereplő egylet ennek ellenére nem érdemelt négygólos zakót.

90+5.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL, 5-1!!!!!

Downing az ötös jobb sarkáról belsőzött magasan a kapu közepébe.

90+4.: Carroll 5 méterről, teljesen tisztán fejelt a kapu fölé Downing beadása után.

90.: Három perc a hosszabbítás.

89.: GÓÓÓÓÓÓL, 4-1!!!!!!!!

Carroll 18 méterről lőtt a bal sarokba, Cisak nem ért oda. Csak két perce állt be a támadó, és tessék!

87.: Kuyt le, Carroll be.

87.: Kuyt 20 méterről, jobbról csak az oldalhálót találta el.

Legutóbb a Bolton verte ki harmadosztályú csapatként a Mersey-partiakat, még 1993 januárjában. Ez a csúfság ma aligha esik meg.

84.: Adeyemi húzta ki a gyufát, megkapja a meccs első sárga lapját.

82.: A Pool-drukkerek lelkesen éneklik a Just Can't Get Enough-ot. Jól elszórakoztatják magukat.

79.: Adeyemi perel a bíróval, Kuyt nyugtatja. Valamit nagyon nehezen emészt meg.

75.: Nem ért véget a cseredömping: Bellamyt Downing váltja.

75.: Wesolowski meccsének is vége, Morais száll be.

74.: Az Oldham is változtat, a gólszerző, Simpson ballag le, Smith a helyettese.

71.: Aurélio hagyja el a pályát, Flanagan áll be.

68.: GÓÓÓÓÓÓL, 3-1!!!!!!

Bellamy jobb oldali beadása után Shelvey passzolt a bal sarokba 7 méterről. Első liverpooli gólját szerezte.

66.: Az Oldham láthatóan nem mondott le az egyenlítésről, de ez azzal jár, hogy egyre többször lazul fel a védelme.

62.: Adeyemi 16 méterről nem sokkal vétette el a kaput.

61.: A Pool nyomasztó fölényben játszik a második félidőben, összességében 57 százalékban birtokolja a labdát.

57.: Gerrard bal oldali szöglete után Kelly fejelt az ötösről, hatalmas bravúrral szedte ki Cisak a jobb sarokból.

57.: Kuyt ugratta ki Gerrardot, aki belekapott a labdába, amely azonban Cisakról szögletre ment.

55.: Bellamy jobb oldali beadását nem találta el rendesen Maxi, kifelé jött róla a labda.

54.: Az este első változtatása: Scapuzzi le, Parker be.

Az együttesek korábban háromszor találkoztak az FA-kupában, valamennyi alkalommal a Vörösök léptek tovább.

52.: A Liverpool egy újabb góllal alighanem eldöntené a továbbjutást. Mínusz kettő már sok lenne az Oldhamnek.

48.: Kuyt megcsúsztatott labdájával Bellamy iramodott meg, de jobbról, 14 méterről a rövid sarok fölé lőtt.

46.: Simpson lövése Coatesen változtatott irányt, oldhami szöglet.

46.: FOLYTATÁS!

45+2.: VÉGE A FÉLIDŐNEK. A játékrész végére kiütközött a tudáskülönbség, no meg a rutin.

45.: Két perc a ráadás.

45.: GÓÓÓÓÓÓL, FORDÍTOTT A POOL, 2-1!!!!!!!!!!!!!!

Gerrard a bal felsőbe belsőzött, a lécet is érintette a labda. Cisak nem érhetett oda, pedig a sarkot érezte.

44.: Büntetőhöz jutott a Liverpool! Adeyemi lökte fel Maxit a vendégkapu előtt.

43.: Reina egészen a szögletzászlóig merészkedett, hogy kirúgást erőszakoljon ki - sikerrel.

A Liverpool még egyszer sem kapott ki hazai pályán a szezonban, négy győzelem mellett hat döntetlen áll a neve mellett a PL-ben. A Ligakupában csak idegenben játszott (valamennyiszer nyert), a nemzetközi porondra nem lépett ki.

39.: Cisak ellenfélbe rúgta a labdát, de a szempontjából szerencsésen pattant, nem lett belőle komoly baj.

36.: Bellamy kapott remek kiugratást, csak épp picit hosszú volt. Hiába iparkodott a walesi, nem tudta megszelídíteni.

35.: Az eltiltott Luis Suárez a lelátón fagyoskodva drukkol társainak:

33.: Maxi 13 méteres, életerős lövését remek reflexszel védte Cisak.

30.: GÓÓÓÓÓÓÓL, MÁRIS EGYENLŐ, 1-1!!!!!!!!!!

Shelvey cselezgetett a 16-os jobb sarkánál, majd lövésébe Bellamy ért bele fejjel, aligha tudatosan. A labda a kapu közepében landolt, Cisak tehetetlen volt.

28.: GÓÓÓÓÓÓOL, VEZET AZ OLDHAM, 0-1!!!!!!!!!!!!!!!!!

Simpson felpörgette magának a labdát, majd 24 méterről a bal felsőbe suhintott. A kiscsapat nagyon megérdemelte, össze kell kapnia magát a Poolnak.

27.: Bellamy bal oldali szabadrúgása után Kuyt fejelt fölé 6 méterről.

Az Oldham nem nyeretlen kétéves a legrégebbi kupasorozatban, 1913-ban, 1990-ben és 1994-ben is elődöntős volt. Tovább egy ízben sem jutott. A bajnokságban második helyig vitte 1915-ben - az sem ma volt.

23.: Nagyszerű kényszerítő után Taylor kapta vissza a labdát, de 8 méterről a jobb sarok mellé lőtt. Újabb figyelmeztetés a Liverpoolnak.

21.: Kaput eltalált lövést még nem jegyezhettünk fel, mind a négy próbálkozás célt tévesztett.

Az eddigi 29 egymás elleni meccsből 19-et a Liverpool nyert, hat Oldham-győzelem mellett. Nem nehéz kiszámolni, összesen négy döntetlen született.

17.: A Vörösök nem találják a saját játékukat, jobb híján kontrákra építenek - hazai pályán, League One-os ellenféllel szemben...

14.: Adeyemi 8 méterről teljesen szabadon fejelt Simpson szöglete után, vesztére fölé. Nagyon megfeledkeztek róla.

A Pool egyaránt a 3. fordulóban búcsúzott az elmúlt két évben. Most valóban bombameglepetés lenne, ha kiesne a hétszeres győztes, hiszen a két csapatot 52 hely választja el az "egyesített" ligatabellán.

12.: Bellamy tüzelt 18 méterről, szemben a kapuval, de fölément.

9.: Kuqi szlalomozott át a Pool-védelmen, átverve Coatest és Carraghert, majd lőtt az oldalhálóba. Nagyon bátor a harmadosztályú kiscsapat!

8.: Ismét Simpson végzett el szabadrúgást, de kapu fölé szállt. Több volt benne.

6.: Az FA jegyelosztási politikája miatt több mint 6000 belépőt kaptak a látogatók, valamennyit el is kapkodták. Ez ám a lelkesedés!

5.: Az Oldham meglepően bátran kezdett, a poolosok alig érnek labdához.

3.: Bellamy ugratta volna ki Maxit, de a vendégek védője figyelt, lefülelte a labdát.

1.: AZ OLDHAM KEZDTE A MECCSET. Jó szórakozást mindenkinek!

20:55. Köszöntjük kedves Olvasóinkat, rövidesen kezd a Liverpool az Oldham ellen az FA-kupában.

Dalglish erős csapatot küld pályára, a legnagyobb hiányzó Luis Suárez: az uruguayi támadó nyolcmecces eltiltását tölti.