Elkaszálták a Chelsea-t Newcastle-ben

Szerző: SHLétrehozva: 2013. november 2. 15:36
José Mourinho, a Chelsea menedzsere nem hiába mondta a Newcastle United elleni bajnoki előtt, hogy szerinte idén eddig ez lesz a legnehezebb meccsük a Premier League-ben. A portugál nem a levegőbe beszélt, csapata ugyanis nem tudta feltörni a hazaiak szervezett védelmét, akik nem egyszer az utolsó pillanatban is valahogy menteni tudtak. A második félidőben Yoan Gouffran és Loic Rémy góljaival Alan Pardew együttese megérdemelten győzte le 2-0-ra a bajnokesélyesnek tartott londoniakat.

ANGOL LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (PREMIER LEAGUE), 2013/2014
10. FORDULÓ:
NEWCASTLE UNITED - CHELSEA 2-0 (0-0)
Newcastle, St. James Park, V.: Lee Mason
NEWCASTLE UNITED: Krul - Debuchy, Williamson, Yanga-Mbiwa, Santon - Sissoko, Tioté (csk, Anita 53.), Cabaye, Gouffran - Sh. Ameobi (Cissé 63.), Rémy Menedzser: Alan Pardew
Cserék: Elliot (kapus), Tavernier, Anita, Obertan, Sa. Ameobi, Ben Arfa, Cissé

CHELSEA: Cech - Ivanovics, Luiz, Terry (csk), A. Cole - Ramires, Lampard (Schürrle 69.) - Mata (Willian 62.), Oscar, Hazard - Torres (Eto'o 62.) Menedzser: José Mourinho
Cserék: Schwarzer (kapus), Azpilicueta, Cahill, Mikel, Willian, Schürrle, Eto’o

Gólszerző: Gouffran (68.), Rémy (89.)
Sárga lap: Sissoko (42.), Rémy (90.), ill. Luiz (72.), Ramires (78.)
ONLINE KÖZVETÍTÉS

90+5. perc Vége a mérkőzésnek.

90+2. perc Két Chelsea-helyzet marad ki, előbb Samuel Eto'o lövését blokkolják a védők, majd André Schürrle vágja a kapu fölé a kipattanót.

90. perc Öt perc lesz a hosszabbítás.

89. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Növeli előnyét a Newcastle United, Loic Rémy lő kapsából kapura egy bal oldali beadást, a labda a kapufa érintésével a hálóba vágódik. A gólszerző a nagy ünneplésben letépi a mezét, amiért meg is kapja a sárga lapját. 2-0

86. perc Eden Hazard lő laposan 15 méterről, mellé.

85. perc Támad a Chelsea, mégis majdnem a Newcastle United növeli az előnyét, David Luiz az utolsó percben fejeli el a kapu elé ívelt labdát Loic Rémy elől.

80. perc Óriási vendéghelyzet marad ki, Tim Krul védi lábbal Willian lapos lövését, majd Mathieu Debuchy lép bele Samuel Eto'o közeli ismétlésébe. Nem sokkal később André Schürrle fejese szél egy méterrel mellé.

78. perc Ramires is besárgul.

72. perc David Luiz kap sárga lapot, mert szabálytalankodik Loic Rémyvel.

69. perc Az utlsó cserelehetőségét is kihasználja José Mourinho, és Frank Lampard helyére André Schürrlét küldi be.

68. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Newcastle United! Yohan Cabaye ível a kapu elé egy szabadrúgás, Yoan Gouffran pedig jó ütemben lép ki a többiek közül, és öt méterről a hálóba fejel a tehetetlen Petr Cech mellett.
1-0

62. perc Kettőt cserél a Chelsea, Fernando Torres helyére Samuel Eto'o áll, Juan Mata pedig Williannak adja át a helyét.

61. perc Egy bal oldali szögletet Shola Ameobi fejel vissza, Loic Rémy azonnal tüzel kilenc méterről, de pont Petr Cech elé, aki megállítja a lapos labdát.

60. perc Óriási hazai helyzet marad ki! Moussa Sissoko kap zseniális passzt, majd jobbról a kapura fordul a labdával, közelről, éles szögből lő, lövése csak centikkel megy el a hosszú sarok mellett. Petr Cech beleér, de talán jobban kellett volna zárnia a szöget.

58. perc Shola Ameobi könyökli orron John Terryt.

55. perc José Mourinho elküldi melegíteni Williant és Samuel Eto'o-t.

53. perc Csere a Newcastle Unitednél, a csapatkapitány Cheick Tioté jön le, a helyére Vurnon Anita áll. A csapatkapitányi karszalagot Yohan Cabaye kapja meg.

51. perc Megint nyom a Chelsea, de egyelőre állják a sarat a Newcastle United védői. Van dolguk!

47. perc Fernando Torrest állítja meg a partjelző lesen. Jól mozogtak együtt a hazai védők.

46. perc A Newcastle United kezdi a második játékrészt. Egyik csapat sem cserélt a szünetben.

Szünet.

45+1. perc Mathieu Debuchy lövi a lelátóra a labdát, fél perc múlva a bíró lefújja az ellső félidőt.

45. perc Egy perc lesz a hosszabbítás.

43. perc Juan Mata emel a kapuba, de már sípszó után, előtte ugyanis a levegőben lökte Mike Williamsont.

42. perc Moussa Sissoko kapja a meccs első sárga lapját, mert buktatja Braniszlav Ivanovicsot.

37. perc Egy jobboldali vendégszöglet után John Terry fejel kapura, a vetődő Tim Krul talán leérne érte jobb alsó sarokra, de Davide Santon kivágja.

36. perc Fernando Torres marad le Juan Mata beívelt labdájáról.

31. perc Yohan Cabaye lő laposan 18 méterről, de nem tudja erősen eltalálni, így Petr Cech egy laza vetődéssel elkapja.

29. perc Nagyon szépen induló ellentámadás végén Eden Hazard veri meg egy testcsellel a védőjét, Davide Santont, de beívelése elszáll mindenki fölött.

24. perc Tim Krul jön ki a kapujából a tizenhatos széléig, és szedi fel a labdát az érkező Braniszlav Ivanovics elől.

23. perc Eden Harad és Juan Mata passzolgat szépen a tizenhatosnál, utóbbi elesik, de nincs büntető. Végül Ashley Cole lő, de Tim Krul megfogja a lapos labdát.

18. perc Nyom a Chelsea! Elobb Fernando Torres cselez a kapu előtt, de szöglet lesz a helyzetből, majd a kapujából kilépő Tim Krul húzza le Juan Mata beadását.

13. perc Óriási vendéghelyzet! Juan Mata jobb oldali szögletét John Terry fejeli nagy erővel a keresztlécre, a kipattanót pedig Braniszlav Ivanovics lövi kapura elvetődve, ugyancsak a felső kapufára.

12. perc Shola Ameobi csúsztat kapura egy beívelt labdát, de könnyű zsákmány volt Petr Cech-nek.

8. perc Yoan Gouffran tol egyet a labdán a 16-os vonalánál, de lövését blokkolják a védők.

4. perc David Luiz lőheti a meccs első szabadrúgását, de a bíró belefúj a 20 méteres lövésbe, mert a sorfalban többen kakaskodtak.

3. perc Eden Hazard cselezi be ügyesen magát a tizenhatoson belülre, de hiába paszol vissza Frank Lampardnak, a rutinos középpályás kicsit elaludt.

1. perc A Chelsea, egész pontosan Fernando Torres kezdi a mérkőzést.

12:45 Köszöntjük Kedves Olvasóinkat, egy óra múlva kezdődik az angol labdarúgó-bajnokság tizedik fordulója a Newcastle United - Chelsea meccsel!