Elkapták a Poolt, Arsenalt, a Cityt nem

Létrehozva: 2015. január 1. 18:02
A Manchester City kalandos mérkőzésen 3-2-re legyőzte a Sunderlandet a Premier League 20. fordulójában, így utolérte a Chelsea-t a tabella élén. Szintén kétgólos előnyt tékozolt el, de pórul is járt a Liverpool, míg az Arsenal a rangadót veszített a Southampton otthonában, így a Szentek megőrizték a BL-t jelentő 4. helyüket.

Az Ágyúsok csak saját magukat okolhatják a vereségért, hiszen Wojciech Szczesny és Laurent Koscielny hibája jelentette a vesztüket, hiába irányították az elejét leszámítva a mérkőzés jelentős részét.

A Liverpool Steven Gerrard büntetőből szerzett duplájával úgy tűnt, már páholyban van a Leicester ellen, ám két perc alatt két gól a sereghajtótól elegendő volt egy ponthoz. Folytatódik a Vörösök hullámvasutazása.

Kísértetiesen hasonlóan alakult a Manchester City estéje is, annyi különbséggel, hogy a Sunderland azok után, hogy 0-2-ről felállt nem bírt Frank Lamparddal, aki három perccel gólja előtt állt be.

PREMIER LEAGUE, 20. FORDULÓ:

Hull City-Everton 2-0, Aston Villa-Crystal Palace 0-0, Liverpool-Leicester 2-2, Manchester City-Sunderland 3-2, Newcastle-Burnley 3-3, QPR-Swansea 1-1, Southampton-Arsenal 2-0, West Ham-West Bromwich 1-1.