Egy korszak vége! Kiestek a spanyolok!

Létrehozva: 2014. június 18. 22:55
Lezárult egy korszak! Spanyolország 2-0-ra kikapott Chilétől a világbajnokság B-csoport 2. fordulójában, így az a szégyen esett meg, ami 2002-ben Franciaországgal és 2010-ben Olaszországgal, a csoportkörben kiesett a címvédő. A hispánok ugyanolyan rosszul védekeztek, mint a hollandok ellen, míg támadásban csak erőlködtek, de azt is hozzá kell tenni, hogy semmi, de semmi nem jött össze a 2008-as és 2012-es Európa-bajnoknak. Nem úgy a másik oldalon, Eduardo Vargas és Charles Aránguiz szemfüles gólt szerzett, és a dél-amerikaiak még egy rakat helyzetet kihagytak a fellazuló védelem mögött. Chile bizakodhat, Hollandiával játszik a csoportelsőségért.

VILÁGBAJNOKSÁG, B-CSOPORT, 2. FORDULÓ:

SPANYOLORSZÁG-CHILE 0-2 (0-2)

Rio de Janeiro, Maracana. Vezette: Mark Geiger (amerikai)

SPANYOLORSZÁG: Casillas - Azpilicueta, Ramos, Martinez, Alba - Alonso (Koke 46.), Busquets, Iniesta - Pedro (Cazorla 76.), Costa (Torres 63.), Silva. Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque. Kispad: Reina, Albiol, Piqué, Juanfran, Villa, Xavi, Torres, Fabregas, Mata, Koke, Cazorla.

CHILE: Claudio Bravo - Isla, Mena, Jara, Silva, Medel - Días, Aranguiz (Gutierrez 64.), Vidal (Carmona 88.) - Vargas (Valdivia 85.), Alexis Sánchez. Szövetségi kapitány: Jorge Sampaoli. Kispad: Paredes, Pinilla, Albornoz, Carmona, Valdivia, Rojas, Orellana, Beausejour, Gutiérrez, Fuenzalida, Herrera.

Gólszerző: Vargas (20.), Aranguiz (43.)

Sárga lap: Alonso (41.), ill. Vidal (26.), Mena (61.)

ÖSSZEFOGLALÓ:

A direkt, agresszív, letámadós stílusa miatt a sötét lovak közé sorolt chilei csapat óriási lendülettel kezdett, amely az első két percben akár két gólt is szerezhetett volna. A spanyolok teljesen tanácstalanul futballoztak, helyzetig sem nagyon jutottak el. A félidő közepén egy gyönyörű akció végén megérdemelten szerzett vezetést a dél-amerikai gárda, ezt követően pedig első sorban a kontrákra rendezkedett be. Nem sokkal a játékrész vége előtt szinte lehetetlen helyzetbe került a spanyol csapat, miután egy szabadrúgás után megduplázta előnyét a rivális.

A szünet után jól kezdtek a spanyolok, de előbb Diego Costa, aztán Pedro is hatalmas helyzetben hibázott. Az idő múlásával egyre reménytelenebbé vált Vicente del Bosque együttesének játéka, a chileiek pedig rendre veszélyes kontrákat vezettek. A hajrában a spanyolok már csak a szépítés reményében támadtak, de ez sem sikerült neki.

A dél-amerikaiak így a hollandokkal együtt százszázalékosak, és már biztosan ott vannak a legjobb 16 között. Ezzel az eredménnyel a spanyolok mellett az ausztrálok is búcsúznak a tornától. A chileiek a 20. percben egy gyönyörű akció végén Vargas góljával szereztek vezetést, majd a 43. percben Aránguiz állította be a végeredményt.

A zárófordulóban a chileiek a hollandokkal találkoznak a csoportelsőségért, míg a spanyolok az ausztrálok ellen búcsúznak.

96.: Vége.

92.: Jobb oldali lapos beadást Ramos küldte kapura, de megint blokkoltak.

90.: Hat perc.

89.: Ramos ollózta ki szinte a stadionból a labdát.

88.: Cazorla szabadrúgása a bal alsót kereste, de Bravo kitolta.

88.: Vidalt Carmona váltotta.

86.: Nem lesz ebből semmi, nincs veszély, remény a spanyolok focijában.

85.: Vargas helyén Valdivia.

84.: Iniesta célozta meg a bal felsőt, de Bravo odaért.

83.: Cazorla botladozott a labdában, jellemző spanyol kép.

83.: Bravo ápoltatta magát, de semmi baja persze.

80.: Cazorla átlövését szedte ki Bravo.

78.: Képtelenek kipasszolni a chileieket a címvédő, csak passzív a fölény.

76.: Pedrót Cazorla váltotta.

75.: Sánchez verte meg jobbról a védelmet, begurított, Vidal nem bírt azonban befordulni.

74.: Ramos lépett bele véletlenül Vargas combjába, aki azért nem húzta olyan sokáig az időt.

73.: Most bírják tartani a labdát a chileiek, a spanyolokban pedig egyszerűen nincs veszély.

71.: Sánchez robogott el jobbra, beadta, de mellé fejeltek.

68.: Majdnem ott a harmadik! Balról lőtték keresztbe a labdát, de Isla fölé vágta.

67.: Teljesen feladja védekezését Spanyolország, de hiába a nyomás, nincs helyzet az elmúlt percekben.

64.: Aranguiz nem folytatja, Gutierrez váltotta.

63.: Fernando Torres érkezik, Diego Costa helyére.

61.: Mena lépett oda túlságosan keményen, jár a sárga lap.

58.: De már vissza is tért...

57.: Aranguizt hordágyon viszik le, nincs valami jó bőrben.

56.: Aranguizt kell lápolni.

54.: Egyre jobban magukra húzzák a spanyolokat a chileiek.

53.: Costa ollózta be a labdát jobbról, Busquets a kapu torkában rosszul találta el a labdát. Ez óriási esély volt.

53.: Ramos szabadrúgását kiütötte Bravo, nem volt nehéz dolga, középre ment.

52.: A 16-os előteréből spanyol szabadrúgás, Pedrót borította fel Vidal.

50.: Aztán Jordi Alba bombázott mellé laposan vagy 20 méterről.

49.: Nagy esély! Iniesta találta meg balról Costát, aki szépíthetett volna, ha Isla lép be és szerel.

48.: Ott állomásozik a spanyol csapat a chilei térfélen.

46.: Alonso helyén Koke.

46.: Folytatáááás!

45+3.: Félidő.

45+3.: Alonso szabadrúgását lehúzta Bravo, szabadrúgás kifelé.

45+2.: Vidal mellett esett el Alba, balról jön a szabadrúgás.

45.: Két perc.

43.: GÓÓÓLLL!!! Sánchez szabadrúgása jobbról a rövid felső felé tartott, Casillas bravúrral ezt még kiütötte, ám utána Aranguizhoz került a labda, aki spiccel a bal felsőbe vágta úgy 10 méterről. 0-2.

Aranguiz Goal 0:2 Spain vs Chile 0:2   World... by ntpflora

40.: Alonso tört majdnem lábat, sárga lap.

35.: Pedro nevét nem nagyon hallottuk, most igen, egy durva belépővel, ám nincs sárga lap.

34.: Próbálkoznak a spanyolok, de nem tudnak a földön haladni előre.

30.: Kezd növekedni a spanyol nyomás, de hét-nyolc chilei tömörült be hátra.

27.: Silva készített le Costának, aki kissé balról az oldalhálóba lőtt, ez nem Bravón múlott.

26.: Vidal gyűjtött össze felesleges sárga lapot.

24.: Costa tartotta meg kiválóan a labdát egy jobbos beadásból, lekészítette Alonsónak, ám ő botrányosan vágta fölé.

22.: Del Bosque ácsorog, próbál segíteni kívülről, de a spanyolok játéka darabokban.

20.: GÓÓÓLLL!!! Sánchez indult meg a jobb oldalon, kiváló labdát adott Aranguiznak, aki átvette, majd egyből bepasszolta Vargasnak. Ő megcsinálta a cselt, elfektetve Casillast, majd behelyezte. 0-1.

Goal SPAIN vs CHILE 0:1 Vargas  scores World... by ntpflora

16.: De semmi komoly, ápolni sem kellett.

15.: Két nagy helyzet, előbb Costa jobbról gurított el keresztbe, majd Alonso bombázta közel Bravóba a labdát, aki utána megsérült a kezére.

14.: Alonso szabadrúgásból beadott, de messze Ramos fölé, ezt elszúrta rendesen.

13.: Vidal terítette le David Silvát, jó helyről spanyol szabadrúgás.

10.: Nagy az iram, a spanyol passzjáték megint nem igazán működik.

6.: Ramos csukafejessel küldte haza Vargas elől.

5.: Lesz hely bőven a chilei védelem mögött, ismét bátran letámadnak Vidalék.

2.: Újabb lehetőség: Jara fejelt mellé egy kipattanó labdát.

1.: Rögtön chilei helyzet, Vidal vitte be a sűrűbe, valahogy be tudta tenni Vargasnak, akinek lábáról lelopták a labdát, ám így lett veszélyes, kevéssel pattant mellé.

1.: Vörösben a spanyolok, fehérben a chileiek.

21:01: A spanyolok kezdték.

20:55: Már a himnuszokat hallgatjuk.

20:54: Megérkeztek a csapatok.

20:00: Köszöntjük kedves Olvasóinkat a B-csoport élet-halál mérkőzésén. Jó szórakozást kívánunk!