Csúcs ez a Bayern, a Dortmund elszállt

Létrehozva: 2013. november 9. 17:26
A Bayern München pehelykönnyű győzelemmel adta át a múltnak a Hamburg 1982-1983-as rekordját, immár 37 mérkőzés óta veretlen a Bundesligában. A 12. forduló meglepetését a Wolfsburg produkálta, amely hátrányból fordított a Borussia Dortmund ellen, így beérte az 5-3-ra győztes Leverkusen. A Szalai Ádámot a 74. percig kezdőként soraiban tudó Schalke 1-0-s hátrányból jött vissza és a hajrában magabiztosan verte a Hamburgot.

BUNDESLIGA, 12. FORDULÓ:

BAYERN MÜNCHEN-AUGSBURG 3-0 (2-0)

München, Allianz Arena. Vezette: Peter Gagelmann.

BAYERN MÜNCHEN: Neuer - Rafinha (Müller 74.), Boateng, Dante, Alaba - Martínez - Götze (Robben 66.), Lahm, Kroos (Kirchhoff 81.), Ribéry - Mandzukic. Vezetőedző: Josep Guardiola. Kispad: Starke, van Buyten, Thiago, Robben, Kirchhoff, Müller, Højbjerg.

AUGSBURG: Hitz - Berhaegh, Callsen-Bracker, Klavan, Ostrzolek - Baier - Hahn, Vogt (Mölders 79.), Moravek (De Jong 74.), Werner - Altintop (Milik 54.). Vezetőedző: Markus Weinzierl. Kispad:

Gólszerző: Boateng (4.), Ribéry (42.), Müller (94. - 11-esből)

ÖSSZEFOGLALÓ:

Ha az egy évvel, vagy akár a tavaszi Bayern lett volna, akkor most talán az Augsburg egy hatossal vagy hetessel utazik haza Münchenből. A Josep Guardiola féle csapat viszont nem szereti megalázni ellenfeleit, legalábbis erőltetni semmiképp sem akarja a mérkőzéseket, amint úgy érzi, hogy mindent eldőlt. Márpedig szombaton már a 4. percben vezetett és onnantól könnyedén és inkább passzívan futballozott. A második gól szabadrúgásból még a szünet előtt megérkezett, végképp megölve a látványt, a második félidő szinte eseménytelenül zajlott, mielőtt a hossabbításban Thomas Müller a végén büntetővel tette fel a pontot az i-re. Könnyed, talán már túlságosan könnyed mérkőzés volt a címvédő számára, amely szinte végig eldugta a labdát, és méltóképpen adta át a Hamburg 30 éves rekordját a múltnak. Mivel a Dortmund vezetésről besült Wolfsburgban, így az előnye pedig négy pontra nőtt az élen.