Csoda: győzött a Schalke 04!

Szerző: shLétrehozva: 2010. szeptember 23. 00:27
Szezonbeli első győzelmét aratta a Bundesliga ötödik fordulójában a Schalke a kiesőjelölt Freiburg otthonában szerda este. Klaas-Jan Huntelaar volt a meccs hőse. A túlórában lőtt góllal nyert a Leverkusen és kapott ki a Stuttgart. A Dortmund gálázott, a Wolfsburg a HSV otthonában tarolt. Mönchengladbachban okozott meglepetést a St. Pauli.

Négy ex-real játékossal (Raúl, Huntelaar, Metzelder, Jurado) lépett pályára a Schalke Freiburgban, Magath öt változtatást eszközölt a BVB elleni derbihez képest.

Rakitic már a kilencedik percben vezetést szerzett a Királykékeknek egy lesipuskás góllal, de az idő előrahaladtával egyre inkább a vendéglátó akarata érvényesült, a Schalke a védekezésre koncentrált.

A második félidő derekára megérett a hazai gól, Makiadi sarokpassza után Cissé mattolta Neuert. Három perccel a vége előtt Matip gyalogolt át a védelmen, s a berobbanó Huntelaar talpalta be a labdát, idénybeli első győzelmükhöz segítve a gelsenkirchenieket. Ezúttal melléjük szegődött a szerencse, minimum egy pontot megérdemelt volna a Freiburg.

A Dortmund jól helybenhagyta a Kaiseslauternt, Barrios két góllal, Sahin három gólpasszal vette ki a részét a sikerből, sorozatban hatodik meccsüket nyerték a sárga-feketék.

A kapu előtt tanácstalan volt a Hamburg, amiért meg is kapta a büntetését az AOL Arenában. Dzeko góljára még volt válasza az Elba-partiaknak, egészen pontosan Choupo-Moting fejese, de a hajrában tavaly előtti formáját idézte Grafite és berámolt kettőt a hazaiaknak.

A túlórában nyerte meg a meccset a Leverkusen a Frankfurt ellen és veszítette el a Stuttgart Nürnbergben. A Mönchengladbach vesszőfutása folytatódott, az újonc St. Pauli tréfála meg a Frontzeck-alakulatot.

BUNDESLIGA, 5. FORDULÓ
Leverkusen-Frankfurt 2-1 (Bender 9., Vidal 90. - 11-esből, ill. Gekasz 19. - kiállítva: Ochs 90., Frankfurt)
Borussia Dortmund-Kaiserslautern 5-0 (Barrios 31., 88., Grosskreutz 38., Hummels 65., Lewandowski 75.)
Hamburg-Wolfsburg 1-3 (Choupo-Moting 27., ill. Dzeko 15., Grafite 71., 79.)
Mönchengladbach-St. Pauli 1-2 (Arango 25., ill. Asamoah 66., Bruns 72. - 11-esből - kiállítva: Idrissou 90., Mönchengladbach)
Freiburg-Schalke 1-2 (P. Cissé 69., ill. Rakitic 9., Huntelaar 87. - kiállítva: Banovic 90., Freiburg)
Nürnberg-Stuttgart 2-1 (Schieber 3., Pinola 90., ill. Cacau 85.)