Costa Rica-i csoda, viszlát, Anglia

Létrehozva: 2014. június 20. 19:52
Megvan a világbajnokság meglepetéscsapata! Costa Rica Uruguay után Olaszországot is legyőzte a D-csoport 2. fordulójában, így továbbjutott és búcsúztatta Angliát a tornától. A lesajnált közép-amerikaiak az első félidőben átvészeltek egy nehezebb, Mario Balotelli kihagyott ziccerei fémjelezte szakaszt, azon kívül azonban végig magabiztosan, nagy megerőltetés nélkül húzták be második rangadójukat a halálnégyesben. A taljánok tompán, erőtlenül, ötlettelenül és fáradtan futballoztak, a második félidőben szinte értékelhető helyzetük sem volt.

VILÁGBAJNOKSÁG, D-CSOPORT, 2. FORDULÓ

OLASZORSZÁG-COSTA RICA 0-1 (0-1)

Recife, Itaipava Arena Pernambuco. Vezette: Enrique Osses (chilei)

OLASZORSZÁG: Buffon - Abate, Barzagli, Chiellini, Darmian - De Rossi, Motta (Cassano 46.), Pirlo - Candreva (Insigne 57.), Marchisio (Cerci 69.) - Balotelli. Szövetségi kapitány: Cesare Prandelli.

COSTA RICA: Navas - Gamboa, Duarte, Gonzalez, Umana, Diaz - Ruiz, Borges, Tejeda (Cubero 68., Bolanos - Campbell (Urena 75.). Szövetségi kapitány: Jorge Pinto.

Gólszerző: Ruiz (45.)

Sárga lap: Balotelli (69.), ill. Cubero (71.)

ÖSSZEFOGLALÓ:

Az első félidő nagyobb része mezőnyjátékkal telt el, úgy tűnt, az olaszok saját játékukat játsszák, s közben átengedik a területet Costa Ricának. A közép-amerikai együttes támadott, de igazán nagy helyzetet nem sikerült kialakítania, az európai csapat védelme rendre lefülelte a labdákat a kulcspillanatokban.

Harminc perc után aztán Balotelli jutott óriási gólszerzési lehetőséghez, de ziccerben hibázott, alig két perccel később pedig a tizenhatos vonaláról eresztett meg egy életerős lövést, de a Costa Rica-i kapus hárította a kísérletet. A félidő hajrájához közeledve a másik kapunál Buffonnak is akadt dolga, Bolanos 18 méterről érkező lövését tolta szögletre. A szünetre mégsem vonultak gól nélküli döntetlennel a felek, Costa Rica több veszélyes támadást is vezetett, s a 44. percben a csapatkapitány Ruiz fejesgóljával a vezetést is megszerezte.

Fordulás után Cesare Prandelli olasz szövetségi kapitány Antonio Cassano személyében újabb csatárt küldött a pályára Balotelli mellé, de a gépezet változatlanul akadozott, a Costa Rica-iak védelme jól zárt, sőt még ellentámadásokra is futotta a közép-amerikaiak erejéből. Az olaszok néha már-már görcsösen próbálkoztak, hogy egyenlíteni tudjanak, ez azonban nem sikerült nekik, igaz, a hajrához közeledve látszott, egyre kevésbé hisznek abban, hogy gólt tudnak szerezni.

Costa Rica ezzel a sikerrel története során másodszor jutott vb-n a nyolcaddöntőbe, előzőleg 1990-ben került be a legjobb 16 közé.

90.: Négy perc.

85.: Az olaszok teljesen elkészültek az erejükkel.

84.: Urena kerülte meg Chiellinit kis híján, de végül a védő blokkolt.

81.: Insigne végre kicsit üresen maradt, ám rosszul sikerült a labdaátvétel, a lövés pedig még rosszabbul.

78.: Tanácstalanok és erőtlenek az olaszok...

77.: Balotelli most nem volt lesen, de az indítás meg hosszú volt neki.

75.: Urena váltotta Campbellt.

71.: A frissen beállt Cubero is kapott egyet.

69.: Marchisio helyén Cerci.

69.: Balotelli kezdi elveszíteni a fonalat, sárga lap.

68.: Tejeda helyén Cubero.

63.: Küzdenek az olaszok, az időjárás sem segít rajtuk.

61.: Nem nagyon változik a játék képe, mi folyik itt? Costa Rica agyonveri a halálcsoportot?

57.: Insigne váltotta Candrevát.

56.: Az olaszok birtokolják a labdát, de nem nagyon haladnak vele előre.

54.: Jelen állás szerint Anglia ugyebár kieső.

52.: Távoli szabadrúgás volt csemege Navasnak.

46.: Motta helyén Cassano.

46.: Folytatááás!

45.: Két perc.

45.: GÓÓÓLLL!!! Diaz ívelte át balról a labdát az ötös jobb sarkáról, Ruiz érkezett és fejelte be, a lécről a vonal mögé pattant, a gólvonaltechnológia megerősítette. 0-1.

Bryan ruiz amazing Goal  Costa Rica & italie... by issmailtaktart

44.: Ez egyértelmű büntetőnek tűnt, nem hiába háborog az egész Costa Rica-i pad.

43.: Campbell indult meg Chiellini hibája után, a vétkes utána felborította, de nincs büntető.

39.: Elég nyílt, jó mérkőzés.

37.: Buffonnak kellett leérni a bal alsóhoz, Bolanos tüzelt.

33.: Újabb hatalmas helyzet, Balotelli megint a leshatárról lépett ki, 17 méterről rátűzte, a kapus másodjára, nagy nehezen fogta.

31.: A mérkőzés eddigi helyzete: Balotelli nem volt lesen, ziccerben azonban erőtlenül mellé emelt.

29.: Letámad Costa Rica, és elég jól teszi.

28.: Campbell várt és várt, ám addigra visszaértek az olasz védők.

23.: Balotelli kétszer indult meg az elmúlt percekben, mindkétszer győzött a túlerő, de azért veszélyes lesz ő.

20.: Hosszú volt a szöglet, de a másik oldalról Chiellinit csúnyán fejbelőtte Duarte.

19.: Gamboa harcolt ki szögletet, ezúttal Chielliniről.

16.: Újabb veszélyes szöglet balról, Buffon ezúttal elütötte a labdát.

15.: Nem pörögnek nagyon az olaszok, most például eladták hátul a labdát, szöglet.

7.: Buffon nézte be a labdát, Borges megelőzte, ám az üres kapu fölé bólintott.

6.: Duarte úszta meg a sárga lapot, Marchisiót pedig csúnyán lerántotta.

3.: Bátran kezdtek a Costa Rica-iak, nem álltak vissza.

1.: Kékben az olaszok, fehérben a Costa Rica-iak.

18:01: Olaszország kezdte.

17:59: Máris kezdünk.

17:55: Már a himnuszokat hallgatjuk.

17:00: Köszöntjük kedves Olvasóinkat a B-csoport második fordulójában. Jó szórakozást kívánunk!