City, Chelsea, Spurs: ez is kipipálva

Szerző: SHLétrehozva: 2013. szeptember 24. 22:39
A Manchester City, a Chelsea és a Tottenham öt, két, illetve négy rúgott góllal jutott tovább a Ligakupa 3. fordulójában, úgy, hogy közben egyet sem kaptak. A legnagyobb skalp a Spursé, amely Birminghamben végezte ki az Aston Villát. A Wigan és a Swindon nagyjából erre számíthatott.

LIGAKUPA, 3. FORDULÓ (20:45 óra):

Manchester City-Wigan 5-0 (Dzeko 33., Jovetics 60., 83., Touré 76., Navas 86.)

Swindon-Chelsea 0-2 (Torres 29., Ramires 35.)

Aston Villa-Tottenham 0-4 (Defoe 45+1., 90+2., Paulinho 49., Chadli 86.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS:

90+3.: VÉGE! A City 5-0-val, a Spurs 4-0-val, a Chelsea pedig 2-0-val jutott tovább.

Mindhárom sztárcsapat rajt-cél győzelmet aratott, ellenfeleik alárendelt szerepet játszottak. A legnagyobb csalódást az Aston Villa keltette, még akkor is, ha Benteke és Agbonlahor nem lépett pályára. A City az utolsó félórában indult be igazán, a Chelsea az első félidőben elrendezte a továbbjutást.

90+2.: Spurs - Defoe duplázott, a Tottenham pedig 4-0-ra győz.

86.: Spurs - A Tottenham harmadik gólját Chadli szerezte. Egy csúnyán eladott labdát Defoe fülelt le, majd Chadli elé tálalt, aki balról, 10 méterről a rövid sarokba lőtt.

86.: City - A Wigan jókora verésbe fut bele, Jesús Navas már az ötödik hazai gólt vágja.

83.: City - Jovetics duplázott, 4-0-ra meglépett a City.

76.: City - Yaya Touré szabadrúgásával 3-0 a manchesteri egyóttesnek.

73.: Spurs - A Tottenham már nem erőlteti a gólszerzést, a Villában pedig ennyi van. Agbonlahor és Benteke hiányában ennyi telik tőle.

67.: A többi pályán is zajlanak az események, a Fulham és az Everton például 1-1-re áll, a Cardiff pedig 0-2-ről egyenlített a West Ham otthonában.

64.: Mindhárom meccsen 2-0-ra vezet az esélyesebb csapat, alighanem eldőltek a fontos kérdések.

60.: City - 2-0! Jovetics megszerzi első gólját új csapata színeiben.

60.: City - Craineyről pattant a labda a saját kapufájára, hatalmas nyomás alatt a Wigan.

56.: CFC - A Chelsea biztosan őrzi előnyét, semmi kockázatot nem vállal.

53.: City - Továbbra is a manchesteriek diktálják az iramot, de amíg nem szerzik meg a második gólt, addig nem dőlhetnek hátra.

49.: Spurs - 0-2! Egy bal oldali szöglet után a rövidre érkező Paulinho talpalt a kapuba.

46.: Folytatás!

45+3.: Tombol a félidő mindhárom meccsünkön. A City és a Spurs 1-0-ra, a Chelsea 2-0-ra vezet.

45+1.: Spurs - 0-1! Defoe 7 méterről csúsztatott a jobb sarokba. Góllá érett a Tottenham fölénye.

39.: Spurs - Fokozódik a nyomás a Villán, egyre többször kell játékba avatkoznia a hazai kapusnak.

35.: CFC - 0-2! Beindult a henger, Torres után Ramires is feliratkozott az eredményjelzőre.

33.: City - Itt is megtört a jég. Dzeko lőtt a hálóba Fernandinho passza után, eddig bírta a Wigan.

29.: CFC - Áttört a gát, Torres góljával előnyben a Chelsea.

25.: Spurs - A vendégeken meglátszik, hogy néhány kulcsemberük hiányzik a kezdőből, és bár irányítanak, gól még nem született a találkozón.

22.: CFC - Egyelőre Matának és Williannak sem megy a játék, de a Chelsea-ből nehéz bárkit is kiemelni. Az első gólig kemény meccs lesz - kérdés, mikor jön az a gól.

18.: City - Az égszínkékek kikaptak tavasszal a Laticstől az FA-kupa döntőjében, most azért is visszavágnának a másodosztályba süllyedt együttesnek.

15.: Spurs - Albrighton lövésénél kellett nyújtózkodnia Friedelnek. Először lőtt kapura a Villa, nem volt rossz próbálkozás.

11.:  CFC - A Swindon nem pánikolt be a Stamford Bridge-en, kulturáltan futballozik, igaz, bő tíz perc után még aligha lehet levonni messzemenő következtetéseket.

10.: CFC - Van Ginkel máris cserét kért, Ramires a helyén.

9.: City - A Wigan kapusának kellett bizonyítania, előbb Richards, majd Boyata veszélyeztetett fejjel.

5.: Spurs - A Tottenham jól kezdett Birminghamben, Lamela és Kane összjátékát követően veszélyeztethetett volna, de Baker közbelépett.

2.: Nem megyünk el szó nélkül amellett, hogy a West Ham szerezte a játéknap első gólját, Ravel Morrison találatával vezet a Cardiff ellen.

1.: Köszöntünk mindenkit, elkezdődött valamennyi kiemelt meccsünk.

20:07. A Tottenhamnél a padról és a legerősebb kezdőből is szemezgetett André Villas-Boas, ez a csapat lett belőle: Friedel - Walker, Vertonghen, Chiriches, Fryers - Paulinho, Sandro - Lamela, Holtby, Kane - Defoe.

20:00. A City erősen tartalékos csapattal áll ki a Wigan ellen, de így is simán tovább kell jutnia: Pantilimon - Richards, Boyata, Lescott, Clichy - Milner, Fernandinho, García, Lopes - Dzeko, Jovetics.

19:52. Matára pikkel Mourinho, de legalább a Ligakupában játéklehetőséget ad neki. A Chelsea kezdője Swindonban: Schwarzer - Azpilicueta, D. Luiz, Cahill, Bertrand - Essien, Van Ginkel - De Bruyne, Mata, Willian - Torres.

19:45. Köszöntünk mindenkit egy órával az esti Ligakupa-meccsek előtt, rövidesen jövünk a kezdőcsapatokkal.