Büntetőkkel nyert Ligakupát a Liverpool

Létrehozva: 2012. február 26. 19:53
A Liverpool nem bírt rendes játékidőben a Cardiff Cityvel, a hosszabbításban vezetett, de végül csak büntetőkkel, 3-2-re tudta legyűrni másodosztályú riválisát, ezzel megnyerte 2006 óta első trófeáját, a Ligakupát!

ANGOL LIGAKUPA-DÖNTŐ:

CARDIFF CITY-LIVERPOOL 2-2 (1-0, 1-1, 1-1, 2-2, büntetőkkel 2-3)

London, Wembley. Vezette: Clattenburg.

CARDIFF CITY (4-4-1-1): Heaton - McNaughton (Blake 106.), Hudson (A. Gerrard 99.), Turner, Taylor - Cowie, Gunnarsson, Whittingham, Mason (Kiss 92.) - Miller - Gestede. Menedzser: Malky Mackay. Kispad: Marshal, Kiss, A. Gerrard, Earnshaw, Conway, Naylor, Blake.

LIVERPOOL (4-2-3-1): Reina - Johnson, Agger (Carragher 87.), Skrtel, Enrique - Gerrard, Adam - Henderson (Bellamy 58.), Downing, Suárez - Carroll (Kuyt 104.). Menedzser: Kenny Dalglish. Kispad: Maxi, Kuyt, Spearing, Carragher, Doni, Kelly, Bellamy.

Gólszerző: Mason (19.), Turner (118.), ill. Skrtel (60.), Kuyt (108.)

Sárga lap: Kiss 97., ill. Henderson (53.)

ÖSSZEFOGLALÓ:

A Vörösöknek összejött az, ami tavaly az Arsenalnak nem, de kegyetlenül meg kellett érte küzdenie. Aki azt gondolta, hogy a Championship hatodik helyezettje nézelődni érkezett a döntőbe, az nagyot tévedett, mert bár rögtön a harmadik percben Glen Johnson kapufát lőtt, negyedórával később az alig 20 éves Joe Mason gólt a Cardiffnak.

A Vörösök innentől nyomtak, de sokáig nem találtak fogást a walesieken, csak a második félidő elején, amikor már teljesen a falhoz szegezték őket. Ezután ahelyett, hogy bedarálták volna a Cityt, visszavettek és a hajrában már nem tudtak újítani, így némi meglepetésre hosszabbításba torkollt a 90 ezer ember előtt rendezett finálé.

Itt a csereként beállt Dirk Kuyt már-már úgy tűnt, eldönti a találkozót, mikor a Cardiff a 117. percben kis híján, rögtön utána pedig tényleg egyenlíteni tudott, és a 35 ezer cardiffi szurkoló legnagyobb örömére jöhettek a büntetők. Végül Steven Gerrard és Charlie Adam hibája nem bosszulta meg magát, három walesi is rontott, utoljára a liverpooli csapatkapitány unokaöccse, Anthony, ezzel a Vörösök majd hatéves trófea nélküli sorozatuknak vetettek véget.

Kenny Dalglish legényei hét év után nyerték meg ismét a Ligakupát, történetük során nyolcadszor.

ÉLŐ KÖZVETÍTÉS:

Vége, győzött a Liverpool, büntetőkkel 3-2-re.

10.: Hiba, 2-3. A. Gerrard a jobb alsó mellé gurított.

9.: Gól, 2-3. Johnson a léc alá vágta.

8.: Gól, 2-2. Whittingham szintén a kapu jobb oldalába emelt.

7.: Gól, 1-2. Downing a kapu jobb oldalába helyezte.

6.: Hiba, 1-1. Gestede a jobb kapufa tövét találta el.

5.: Gól, 1-1. Kuyt a jobb alsóba bombázott, Heaton a másik irányba ment.

4.: Gól, 1-0. Cowie a jobb felsőbe vágta.

3.: Hiba, 0-0. Adam méterekkel mellé és fölé lőtte. Botrány. Az angolok nem tudnak büntetőt lőni??

2.: Hiba, 0-0. Miller a bal kapufát találta el.

1.: Hiba, 0-0. Gerrard a kapu jobb oldalát célozta meg, Heaton óriásit védett.

Büntetőpárbaj, a Liverpool kezdi!

120+2.: Vége a hosszabbításnak, büntetők döntenek!

120+1.: Kuyt háttal próbálta kapura tenni, megakadt egy cardiffiban, majd jött a felszabadítás.

120.: Egy perc.

118.: GÓÓÓÓLLLL!!! Jobbos szögletet nem tudták elfejelni, Kuyt pedig a hosszún kirúgni, Turner elsőre még belebotlott a labdába, de másodjára betuszkolta a kapuba. Micsoda fordulat! 2-2.

117.: Húúúú, majdnem 2-2!

114.: Erőlködik a Cardiff, de nincs veszélyben Reina kapuja.

108.: GÓÓÓLLL!!!! Kuyt passzába léptek bele, a labda visszapattant hozzá, ő pedig kissé jobbról, úgy 12 méterről egyből kilőtte a bal alsót. 1-2.

106.: McNaughton helyén Blake folytatta.

106.: Az utolsó negyedóra jön!

105+1.: Vége a ráadás első félidejének.

105.: Johnson lőtt fél méterrel a bal alsó mellé.

105.: Bellamy jobblábas lövése szállt fölé.

104.: Lecsérélték a támadót, Kuyt a pályán.

103.: Carroll fejese szállt a jobb felső sarok mellé.

99.: Anthony Gerrard a pályán Hudson helyén. Steven unokaöccséről van szó.

98.: Kiss kapott sárgát.

93.: Gerrard legurítás utáni lövése szállt méterekkel fölé.

92.: A szlovák Kiss állt be Mason helyére.

91.: Folytatááás!

90+4.: Vége a második félidőnek. Néhány perc szünet, majd kétszer 15 perc hosszabbbítás jön.

90.: Négy perc.

88.: Miller fordult be kissé jobbra, majd ajtó-ablak helyzetben jobbal fölé durrantott. Húú, mi maradt ki?!

87.: Agger helyén Carragher folytatta.

85.: Suárez jobbról bepasszolta középre Adamnek, akinek a kapu jobb oldala felé tartó lövését Heaton fogta.

84.: Bal oldali beadást a hosszún Ben Turner nem sokkal fejelte mellé. Nagy helyzet volt!

78.: Downing bal alsó felé tartó lövését ütötte ki Heaton.

74.: Skrtel balról lőtt Heaton kezébe egy szöglet után.

65.: Mason balról, jobbal leadott lövését fogta a hosszúnál Reina.

60.: GÓÓÓÓLLL!!! Jobbos szöglet után egy cardiffiról befelé szállt a labda, amelyet Suárez a lécre fejelte rá, de jött Skrtel és közelről bevágta a kipattanót. Megérdemelt liverpooli egyenlítés. 1-1.

58.: Bellamy váltotta Hendersont.

53.: Henderson kapott sárgát, Masont rúgta fel.

50.: Suárez bal oldali, éles szögből leadott lövését Heaton ütötte ki, majd a védők tisztáztak.

46.: Folytatááás!

45+1.: Vége a félidőnek.

45+1.: Egy perc.

44.: Kissé balról beívelt szabadrúgást Agger fejelte Heaton kezébe. Ez is nagy helyzet volt!

39.: Downing beadását a levegőben Henderson nem találta el.

38.: Suárez és Carroll kényszerítője végén tisztázott egy cardiffi.

32.: Adam jó 25 méteres lapos bombája a bal alsó mellett suhant el.

24.: Carroll durrantott méterekkel fölé balról, úgy 25 méterről.

19.: GÓÓÓLLL!!! Röviden felszabadított labdát Miller passzolta be két védő között Masonnek, az alig 20 éves, tavaly még a negyedosztályban szereplő középpályás pedig jobbról begurította. 1-0.

15.: Carroll fejese szállt mellé úgy 15 méterről.

3.: Húúúú! Gerrard robogott végig a pályán, kitette balra Johnsonnak a labdát, aki 20 méterről a hosszú felé tekert, a felső lécről éppen kifelé a labda.

1.: A Cardiff City kezdte.

17:00: Tiszta vörösben a Liverpool, kék-fehérben a walesiek.

16:58: Az FA elöljáróinak mutatják be a játékosokat.

16:56: A csapatok már ott vannak a pályán.

16:30: Köszöntjük kedves Olvasóinkat a Ligakupa döntőjében a Liverpool és a Cardiff City főszereplésével. Jó szórakozást kívánunk!