Bravúr, dobogón telel az ETO!

Szerző: SH, MTILétrehozva: 2013. december 8. 20:33
A címvédő Győr emberhátrányban tudott fordítani vasárnap este a Haladás ellen az ETO Parkban, a 2013-as esztendő utolsó NB I-es mérkőzésén. A győriek Leandro Martínez és Nemanja Andric góljával fordítottak, aminek köszönhetően a dobogón telelnek. Folytatás tavasszal!

fotó: nyugat.hu

LABDARÚGÓ NB I, 17. forduló:
Győri ETO FC-Szombathelyi Haladás 2-1 (0-1)
Győr, 1700 néző, v.: Iványi.

Győr: Kamenar - Wolfe, Lang, Dinjar, Djordjevic - Pátkai, Mevoungou (Andric, a szünetben), Lázok (Kronaveter, 57.) - Martínez, Rudolf G., Strestík (Kalmár Zs., 70.). Vezetőedző: Pintér Attila.

Haladás: Rózsa - Tóth P. (Andorka, 77.), Devecseri, Guzmics, Bosnjak - Szakály A. (Gyurján B., 71.), Fehér Z. - Ugrai, Németh M., Halmosi - Radó. Vezetőedző: Artner Tamás.

Gólszerzők: Martínez (69.), Andric (74.), illetve Radó (35. - 11-esből)
Sárga lap: Pátkai (36.), Martínez (47.), Dinjar (62.), illetve Guzmics (31.), Fehér Z. (77.), Devecseri (92.)
Kiállítva: Wolfe (34.)

Az első félidőben a szombathelyiek kezdeményeztek többet, és kapura veszélyesebben játszottak. A vezetést tizenegyesből szerezték meg, és ekkor tíz emberre fogyatkozott a hazai csapat.

A szünet után az emberhátrányban játszó bajnokcsapat nagy erőfeszítéseket tett előbb az egyenlítő gólért, majd a győzelem megszerzéséért, és törekvéseit végül siker koronázta.

Korábbi eredmények a fordulóból: Mezőkövesd-Debrecen 2-2, Újpest-Puskás Akadémia 3-3, Kecskemét-Kaposvár 2-1, Pécs-Paks 1-1, Pápa-Honvéd 1-0, MTK-Diósgyőe 2-2, Videoton-Ferencváros 2-3.