Az Arsenal lemaradhat a BL-ről

Szerző: SHLétrehozva: 2012. május 5. 16:04
Az Arsenal csak 3-3-t játszott otthon a Norwichcsal a Premier League 37. fordulójának nyitó mérkőzésén, így vesztett pontok tekintetében rosszabbul áll, mint a Newcastle és a Tottenham. Ha a harmadik hely elúszik, a Bajnokok Ligája is odaveszhet. Alighanem a Chelsea-nek is szurkolniuk kell majd az Ágyúsoknak.

Az Arsenalnak egyszerű volt a képlet: ha megveri otthon a Norwichot és idegenben a West Bromot, dobogós, és automatikusan BL-főtáblás.

Ehhez képest az első akadályt sem sikerült átugrania, többször is megnyert meccset engedett kicsúszni a kezei közül.

Az Ágyúsok már a második perc elején örülhettek, de a 32. születésnapját ünneplő Josszi Benajun találata után még ki sem örömködték magukat, a Kanárik máris fordítottak, két védelmi megingásnak köszönhetően.

Az általában oly biztos kezű Wojciech Szczesnyről ezúttal lerítt a bizonytalanság, igaz, a második gólnál nem védhette a Kieran Gibbsen szerencsétlenül megpattanó labdát.

A középpályán teljesen tanácstalanok voltak a londoniak, Mikel Arteta távollétében nincs, ki összefogja a csapatot. Arsene Wenger Aaron Ramseyvel tett még egy kísérletet, de a walesi olyan tompa, amilyen tompán kés egy lufit sem tudna felsérteni.

Mint azt az egyéni díjak is bizonyítják, Robin van Persie képességei messze meghaladják a csapatátlagot, amiből ez alkalommal is kaptunk kis ízelítőt: az őszi meccs után újra duplázott a holland a Norwich ellen, és mivel ekkor már a hajrában jártunk, úgy festett, győzelmet köszönhetnek neki társai.

RvP így harminc gólnál jár a PL-szezonban, amire Arsenal-színekben csak Thierry Henry volt eddig képes, de más klubokban is csak négyen (Andy Cole, Alan Shearer háromszor, Kevin Phillips és Cristiano Ronaldo).

Igen ám, de percekkel a lefújás után megint kihagyott a hazai védelem, és a 3-3 (illetve hogy Van Persie buktatása után nem következett büntető) azt jelenti, az Arsenalnak immár nem a saját kezében van a sorsa. Ha a Newcastle és a Tottenham hozza hátralévő két bajnokiját, lecsúszik az ötödik helyre, és be kell érnie az Európa-ligával.

Ha „csak” az egyik csapat előzi meg, BL-selejtezőt kell játszania, feltéve, hogy a Chelsea kikap a két hét múlva esedékes BL-döntőn. Az Emiratesnél jobban most talán sehol sem drukkolnak a Bayernnek – talán még Münchenben sem.

PREMIER LEAGUE, 37. FORDULÓ:

ARSENAL-NORWICH 3-3 (1-2)

London, Emirates-stadion, 60 092 néző, vezette: Anthony Taylor.

ARSENAL: Szczesny - Sagna (Coquelin, 33.), Vermaelen, Koscielny, Gibbs - Song, Ramsey (Oxlade-Chamberlain, 63.) - Benajun (Samah, 69.), Rosicky, Gervinho - Van Persie. Menedzser: Arsene Wenger.

Cserék: Fabianski - kapus, Santos, Djourou, Oxlade-Chamberlain, Coquelin, Pak, Samah.

NORWICH: Ruddy - Naughton, R. Martin, R. Bennett, Lappin - E. Bennett, Johnson, Howson, Hoolahan (Pilkington, 74.) - Holt (Wilbraham, 81.), Jackson (Morison, 69.). Menedzser: Paul Lambert.

Cserék: Steer - kapus, Morison, Surman, Pilkington, Fox, Wilbraham, Ward.

Gólszerző: Benajun (2.), Van Persie (72., 80.), ill. Hoolahan 12., Holt 27., Morison (85.)

Sárga lap: Ramsey (20.), Vermaelen (45+3.), ill. Jackson (30.), Hoolahan (60.), Wilbraham (90+2.)