Anglia bánta az olasz feltámadást

Létrehozva: 2014. június 15. 01:53
Hogyan kell lezárni hét nyeretlenül megvívott mérkőzést? Az Anglia elleni rangadó megnyerésével! Pontosan ezt vitte be végbe Olaszország a világbajnokság D-jelű halálcsoportjában szombaton éjjel Manaúsban. Nyert a rutin a fiatalság ellen, Claudio Marchisio bombájára Daniel Sturridge még azonnal válaszolt, ám a második nagyobb védelmi hibából Mario Balotelli fejesére nem tudtak reagálni a Háromoroszlánosok. Itália lépéselőnyben.

VILÁGBAJNOKSÁG, D-CSOPORT, 1. FORDULÓ:

ANGLIA-OLASZORSZÁG 1-2 (1-1)

Manaús, Arena Amazônia. Vezette: Björn Kuipers (holland)

ANGLIA: Hart - Johnson, Cahill, Jagielka, Baines - Gerrard, Henderson (Wilshere 73.) - Rooney, Sterling, Welbeck (Barkley 61.) - Sturridge (Lallana 80.). Szövetségi kapitány: Roy Hodgson. Kispad: Foster, Forster, Wilshere, Lampard, Smalling, Oxlade-Chamberlain, Jones, Milner, Lambert, Lallana, Barkley, Shaw.

OLASZORSZÁG: Sirigu - Darmian, Barzagli, Paletta, Chiellini - De Rossi - Candreva (Parolo 79.), Pirlo, Verratti (Motta 57.), Marchisio - Balotelli (Immobile 73.). Szövetségi kapitány: Cesare Prandelli. Kispad: Buffon, Perin, De Sciglio, Motta, Abate, Cassano, Cerci, Aquilani, Immobile, Parolo, Bonucci, Insigne.

Gólszerző: Sturridge (37.), ill. Marchisio (35.), Balotelli (50.)

Sárga lap: Sterling (92.)

ÖSSZEFOGLALÓ:

A Gianluigi Buffon kapust bokasérülés miatt nélkülöző olaszok legutóbb tavaly szeptemberben nyertek mérkőzést, azóta hét meccsen hatszor döntetlent értek el és egyszer kikaptak.

Az első percekben inkább az angolok veszélyeztettek, de aztán már az olaszok akarata érvényesült, akik sokat birtokolták a labdát és lassan építették akcióikat, hogy ne jöjjön lendületbe a fiatal és gyors játékosokból álló szigetországi alakulat. Az angolok a széleken vezetett gyors támadásokkal és átlövésekkel próbálkoztak, míg az olaszok hirtelen ritmusváltásokkal és a mesterien játszó Pirlo hajszálpontos beindításaival szerettek volna a rivális védelme mögé kerülni.

Sok helyzet nem volt ugyan, de ez elsősorban annak tudható be, hogy - a gyors gólváltás ellenére - mindkét gárda kiválóan védekezett. A szünet előtti percekben az Eb-ezüstérmes olaszok beszorították az angolokat, egy ízben Jagielka mentett a gólvonalról Balotelli emelése után, majd a jobb kapufa segítette ki Hartot.

A második félidő egy olasz góllal indult, utána az angoloknak több helyzetük is volt, hogy ismét szinte azonnal egyenlítsenek, de ezek kimaradtak. Később kiegyenlítetté vált a játék, a színvonal viszont változatlanul magas, az iram pedig hatalmas volt. Mindkét csapat nagyrészt befejezte támadásait, így ígéretes lehetőségekben sem volt hiány, de igazi ziccer nem alakult ki. Ahogy telt az idő, a vezetés birtokában úgy húzódtak egyre visszább az olaszok az eredmény tartása érdekében és egészen a meccs végéig sikeresen "ölték az időt", sőt, az utolsó pillanatokban még ők szerezhettek volna újabb gólt, azonban Pirlo szabadrúgása a keresztlécen csattant.

90.: Öt perc ráadás.

88.: Sterlinget blokkolta Barzagli az utolsó pillanatban, nagy mentés.

87.: Rooney 17 méterről próbálta meg, mellé is ment, meg fölé is.

82.: Hiába a cserék, nem látszik az áttörés angol részről, nincs ötlet, nincs haladás előre.

80.: Lallana váltotta Sturridge-ot.

79.: Parolo váltotta Candrevát.

75.: Az angolok uralják a labdát, csak nem sokra mennek vele.

73.: Csere mindkét oldalon: Wilshere HendersonImmobile Balotelli helyén.

64.: Barkley húzott balról befelé, majd jobbal a hosszút célozta, Sirigutól bravúr kellett, de kiszedte.

62.: Hatalmas lehetőség volt: balról Rooney maradt üresen, de gyatrán a rövidre gurított.

61.: Welbeck helyén Barkley.

60.: Balotelli jobbról centiket tévedett.

57.: Verratti helyén Motta.

55.: Gerrard hasalt el a 16-oson belül, löktek rajta, de tovább.

53.: Rooney próbálta meg messziről, de jóval mellé lőtt.

50.: Candreva ment el a jobb oldalon, egy csel után tökéletesen tette át a hosszúra, ahonnan Balotelli Cahill mögött emelkedve a rövidbe bólintott. Kíméletlen akció. 1-2.

England 1 - 2 Italy M. Balotelli by f100000575791389

47.: Ápolták az első félidőben a pálya mellett az angol válogatott erőnléti edzőjét, nos kiderült, Gary Lewinnek kiment a bokája. Jobbulást neki!

46.: Folytatááás!

45+3.: Félidő.

45+2.: Aztán olasz kapufa!

45+2.: Majdnem 2-1, Balotelli csalta ki Hartot, mielőtt megfordult, majd váratlanul ráívelte éles szögből, de Candreva a gólvonalnál kifejelte. Óriási mentés.

45.: Két perc.

42.: Az olaszok az aktívabbak a gyors gólváltás óta.

38.: Közben intenzív ápolás zajlik az oldalvonalnál, az angolok erőnléti edzője az, nem játékos.

37.: GÓÓÓÓLLL!!! Sterling ugratta ki a bal oldalon Rooneyt, aki megiramodott, majd tökéletes passzt adott a hosszúra Sturridge-nak, aki könyörtelenül bevarrta a rövidbe. 1-1.

Daniel Sturridge Goal England vs Italy 1 -1... by edn-qrz

35.: GÓÓÓLLL!!! Bal oldalról érkezett a labda, Pirlo átlépte, Marchisio kürül senki sem volt, így nyugodtan levette, majd a jobb alsó sarokba bombázta a tömegben. 0-1.

Marchisio Amazing Goal England vs Italy 1 -1... by edn-qrz

26.: Ezek az angolok percei voltak.

24.: Welbeck ment el a jobb szélen, Sturridge-ot kereste, talán meg is találta volna, ha nem ment óriásit Barzagli.

22.: Gerrard, majd Sterling volt a labda útja, utóbbi nagyszerű tette tovább, ám Welbeck nem ért oda az ötösnél.

20.: Verratti keménykedett, de megúszta a sárga lapot.

17.: Johnson húzott be jobbról befelé, ám gyatrán a rövid mellé gurított.

15.: Most lassult le kicsit a játék.

12.: Paletta eladott labdájából Welbeck tüzelt jó messziről mellé.

11.: Egészen nyílt a mérkőzés eleje, kaputól kapuig mennek a csapatok, van dolguk a hálóőröknek is.

10.: Ja, és ahhoz képest néhány napja hogy nézett ki a gyep, egészen jól rendbehozták így ránézésre.

9.: Látni néhány üres széket Manaúsban, pedig ez az a mérkőzés, amelyen mindenki szeretne ott lenni.

8.: Az angolok nem bírtak felszabadítani, Pirlo közben kezezést reklamált, de tovább.

6.: Máris mutatkoznak az új, frissebb angol válogatott jegyei.

5.: Újabb veszélyes lövés: ezúttal Henderson tüzelt a bal alsó felé, Sirigutól bravúr kellett.

4.: Sterling indult meg középen, jobbra cselezett, majd vagy 30 méterről a rövid felsőt célozta meg, de egy métert tévedett.

2.: A bíróval biztosra mentek, a múlt havi BL-döntőt vezető Björn Kuipers dirigál.

1.: Tiszta kékben Olaszország, tiszta fehérben Anglia.

00:00: Olaszország kezdte.

23:58: Felcsendültek a himnuszok, már a térfeleket választják.

23:55: Megérkeztek a főszereplők.

23:30: Köszöntjük kedves Olvasóinkat a D-csoport rangadóján. Jó szórakozást!