Aludt a Bayern, elmaradt a győzelem

Létrehozva: 2012. november 17. 17:21
Megérdemelten akadályozta meg alig másodszor a Bundesliga idei szezonjában a Nürnberg a Bayern München győzelmét a 12. fordulóban. A tartalékos bajorok bekezdtek, Mario Mandzukic góljával a 3. percben vezettek, de később belealudtak a mérkőzésbe, amiért megbűnhődtek. A végén az emberelőny sem segített rajtuk.

BUNDESLIGA, 12. FORDULÓ:

NÜRNBERG-BAYERN MÜNCHEN 1-1 (0-1)

Nürnberg, Nürnberg Stadion. Vezette: Manuel Grafe.

NÜRNBERG: Schafer - Chandler, Nilsson, Klose, Pinola - Simons - Gebhart, Feulner, Kijotake (Korczowski 81.), Frantz (Esswein 66.) - Polter (Plattenhardt 89.). Vezetőedző: Dieter Hecking. Kispad: Rakovsky, Plattenhardt, Korczowski, Mak, Esswein, Ngankam, Pekhart.

BAYERN MÜNCHEN: Neuer - Rafinha (Lahm 62.), Van Buyten, Dante, Alaba - Timoscsuk (Martínez 53.), Schweinsteiger - Müller, Kroos, Shaqiri - Mandzukic (Pizarro 77.). Vezetőedző: Jupp Heynckes. Kispad: Starke, Contento, Lahm, Badstuber, Martinez, Weiser, Pizarro.

Gólszerző: Feulner (46.), ill. Mandzukic (3.)

Sárga lap: Chandler (52.), Polter (54.), Gebhart (58.), ill. (Kroos (27.)

Piros lap: Gebhart (76.)

ÖSSZEFOGLALÓ:

Volt veszély abban a kezdőben, amelyet Jupp Heynckes pályára küldött az eddig nem sokat mutatott Nürnberg otthonában. Rafinha, Daniel van Buyten, Anatolij Timoscsuk és Sherdan Shaqiri is bekerült, míg Holger Badstuber, Philipp Lham, Javi Martínez csak padozott, Franck Ribéry és Arjen Robben pedig el sem utazott.

Ennek ellenére az első 20 perc totális vendég fölénnyel telt, ráaádásul a vezetés is az első valamirevaló támadás végén megszerezték, és úgy tűnt, hogy sínen vannak. Aztán felpörgött a Nürnberg, helyzetei voltak, miközben az éllovas egyre jobban belealudt a mérkőzésbe és nem igazán újított, de nagyon nem is próbált.

A fordulás után ezért rögtön meglakolt, ám ez a pofon sem rázta fel a társaságot, Jupp Heynckes ugyan néhány cserével igyekezett ezt megtenni, de a lendület csak hatotta át csapatát, amely akkor sem rontott neki nagyon a hazaiaknak, amikor az utolsó negyedórára emberelőnybe került. Igazságos 1-1-es döntetlen született.

TOVÁBBI 15:30-AS MÉRKŐZÉSEK:

Borussia Dortmund-Fürth, 3-1 (Lewandowski, 3., 15. - 11-esből, Götze 42., ill. Stieber 5.) (Steiber Zoltán végig a pályán volt a Fürthben)
Eintracht Frankfurt-Augsburg, 4-2 (Molders, 7. - öngól, Aigner 32., Meier 52., 75. - 11-esből, ill. Ko 45., Molders 64.)
Hamburg-Mainz, 1-0 (Szon 62.) (Szalai Ádám végig a pályán volt a Mainzban)
Hannover-Freiburg, 1-2 (Abdellaoue 33. - 11-esből, Schmid 12., Kruse 55.) (Huszti Szabolcs végig a pályán volt a Hannoverben, a 73. percben sárga lapot kapott)
Mönchengladbach-Stuttgart, 1-2 (Stranzl 7., ill. Harnik 8., Brouwers 72. - öngól) (Hajnal Tamás padozott a Stuttgartban)

90.: Három perc a ráadás.

89.: Időhúzó csere: Plattenhardt váltotta Poltert.

88.: Az összes bajor beívelést kifejelik a védők, Pizarrónak nem sok esélye van.

85.: Nem lehet mondani, hogy kapujához szorítja a Nürnberget a Bayern, inkább csak komótosan támad.

81.: Kijotake helyén Korczowski.

78.: Shaqiri balra tolta ki a labdát, majd nem sokkal lőtt a rövid alsó mellé.

77.: Mandzukic helyén rögtön Pizarro.

76.: Hoppá: Gebhart könyökölt oda Schweinsteigernek, ezzel megkapta második sárga lapját. Piros.

76.: Neuert borították fel, miután kijött a kapujából. Szabadrúgás.

68.: Nilsson maradt üresen a hosszún egy balos szögletnél, de gyatrán mellé bólintott.

66.: Esswein váltotta Frantzot.

65.: A Bayern nem tud újítani a bekapott gól óta, nagyobb helyzete nem is  volt a második félidőben.

64.: Vezet a Hamburg, szépített az Augsburg.

62.: Lahm folytatta Rafinha helyén.

58.: Chandler, majd Polter kapott sárga lapot, most pedig Gebhart Schweinsteiger buktatásáért.

55.: Közben növelte előnyét a Frankfurt és ismét vezet a Freiburg.

53.: Timoscsukot Martínez váltotta.

50.: Feulner nem mellesleg Bayern-nevelés...

48.: Újabb nürnbergi akció, Polternek 8 méterről csak a kaput kellett volna eltalálni egy balos passzból, nem tudta, csak eltörte a labdát.

46.: GÓÓÓLLL!!! Rögtön a fordulás után elcsípte a még alvó bajor védelmet Feulner, akinek jó 22 méteres lövésébe csak belekapni tudott Neuer, védeni azonban. Egyenlítés, nem is teljesen érdemtelenül. 1-1.

46.: Folytatááás!

45+2.: Félidő.

45.: Shaqiri robogott végig a jobb oldalon, Kroosnak emelte vissza, aki Schafer kezébe bólintott.

45.: Egy perc a ráadás.

42.: Götze varázsolt Dortmundban, elvitte a kapus mellett, majd elrepítette a védőt, mielőtt balról begurította. 3-1-re vezet a Dortmund.

40.: Shaqiri próbálkozott az imént, nem sokkal tüzelt a jobb felső fölé.

40.: Nem a leglátványosabb mérkőzés, helyzet és lövés alig akad.

36.: Kroos jobb oldali beadását Klose blokkolta. Bayern-szöglet.

31.: Megint jobb periódus a Nürnbergtől, a Bayern kicsit túl kényelmes.

27.: Kroosé az első sárga lap, a középpályán buktatott.

24.: Megélénkültek a hazaiak, az imént Polter lövését fogta Neuer.

22.: Timoscsuk felszabadító fejese nem sokkal szállt el a bal felső mellett.

20.: Végre valami a Nürnbergtől: Gebhart 22 méteres lövése méterekkel szállt fölé.

19.: A Bayern irányít, olyan nagyon nem erőlteti.

15.: Timoscsuk próbálta meg messziről, de métereket tévedett, igaz, meg is pattant a labda egy hazain.

15.: Lewandowski büntetőből duplázott, a jobb felsőbe vágta, újra vezet a Dortmund. 2-1.

12.: Közben már vezet a Frankfurt és a Freiburg is, 1-1 gól Mönchengladbachban és Dortmundban...

9.: A bajor gól óta folytatódik a vendég offenzíva, a Nürnberg térfeléről alig jön ki.

5.: Közben máris egyenlítés Dortmundban, Stieber Zoltán emelte át jobbról Weidenfellert egy balról érkezett lapos keresztlabdából. Dortmund-Fürth 1-1.

3.: GÓÓÓLLL!!! Rögtön az elején helyezkedési hiba a hazai védelemben, Kroos került a hátvédek mögé a jobb oldalon, átlőtte keresztbe a labdát, ahonnan Mandzukic az üresen tátongó jobb alsóba helyezett. 0-1.

2.: Vörösben a hazaiak, fehérben a Bayern.

1.: A Bayern kezdte.

15:00: Sikerül a Bayern Münchennek begyűjteni 11. győzelmét a Bundesliga 12. fordulójában?