A Vidinek meglehet, a Lokinak aligha

Létrehozva: 2012. augusztus 23. 22:23
A Videoton bravúros döntetlennel biztató, míg a Debrecen 3-0-s hátrányból gyakorlatilag kilátástalan helyzetből várja a visszavágót az Európa-liga főtáblára kerülésért folyó rájátszásában. A fehérváriak megszokott szervezett játékukkal tartották féken a Trabzonsport, míg a Loki sorsát egy kiállítás pecsételte meg a Bruges ellen.

EURÓPA-LIGA, RÁJÁTSZÁS, ELSŐ MÉRKŐZÉS:

TRABZONSPOR-VIDEOTON 0-0

Trabzon, Hüseyin Avni Aker. Vezette: Euan Norris.

Trabzonspor: Kivrak - Balci, Kacar, Bamba (Yumlu 73.), Celustka - Colman (Alanzinho 46.), Zokora - Sen (Öztekin 42.), Sapara, Adin - Halil Altintop. Vezetőedző: Senol Günes. Kispad: Ajvaz, Öztorun, Mierzejweski, Alanzinho, Vittek, Öztekin, Yumlu

Videoton: Bozsovics - Brachi, Vinícius, Caneira, Stopira - Tóth B., Mitrovics - Oliveira (U. Nikolics 87.), Sándor (Neto 81.), Walter - Torghelle (Nikolics N. 73.). Vezetőedző: Paulo Sousa. Kispad: Tujvel, Szekeres, Héctor, U. Nikolics, Nikolics N., R. Neto, Kovács I.

Sárga lap: Caneira (34.), Stopira (50.), Tóth B. (58.)

ÖSSZEFOGLALÓ:

Az első félidőben a hazaiak egyértelműen mezőnyfölényben futballoztak, ám igazán komoly gólszerzési lehetőséget nem sikerült kialakítaniuk. A Videoton játékosainak erejét nagy mértékben lekötötte a védekezés, Bozovicsnak is sok dolga akadt, de bravúrokra nem volt szüksége. Látszott, hogy Paulo Sousa fiai alaposan felkészültek törökökből, mert eredményesen akadályozták a Trabzonspor támadásvezetéseit.

A szünet után megélénkült a Videoton játéka, s a második félidőben már mindkét együttes többször eljutott az ellenfél kapujáig, a gólszerzés azonban egyiknek sem sikerült. Az utolsó negyedórában viszont a fehérvári gárdának mind a 11 játékosával védekeznie kellett, a török csapat minden erejével azon volt, hogy legalább egy gólt szerezzen, de végül maradt a gól nélküli döntetlen, ami a Videoton számára bíztató.

DEBRECEN-BRUGES 0-3 (0-0)

Nyíregyháza, Nyíregyházi Városi Stadion. Vezette: Matej Jug (szlovén)

DEBRECEN: Polekszics - Nagy, Simac, Mészáros, Mohl - Szakály, Ramos, Varga, Rezes (Kulcsár (80.) - Sidibe (Bódi 66.), Coulibaly. Vezetőedző: Kondás Elemér. Kispad: Verpecz, Szűcs, Lucas, Kulcsár, Yannick, Bernáth, Bódi.

BRUGES: Jorgacevic - Hoefkens, Donk, Larsen, Jordi - Zimling (Vázquez 85.), Blondel - Meunier, Odjidja (Jörgensen 90.), Refaelov - Tchité (Bacca 17.). Vezetőedző: Georges Leekens. Kispad: Kujovics, Högli, Almebäck, Vázquez, Lestienne, Bacca, Jörgensen

Gólszerző: Blondel (58.), Refaelov (77.), Bacca (91.)

Sárga lap: Simac (2.), ill. Larsen (68.)

Piros lap: Ramos (45+1.)

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott. A Debrecen több helyzetet dolgozott ki, ám csatárai nem tudtak betalálni. A kapujától mintegy 70 méterre feleslegesen szabálytalankodó Luis Ramost kiállította a bíró a játékrész végén, amivel, mint utólag kiderült, eldöntötte a mérkőzést. Véleményes döntés volt a kétségtelenül durva belépőnél.

A folytatásban 10 ember ellen a vendégek fölénybe kerültek, és türelmesen játszva berámolták a gólokat. A Debrecen ugyan nem adta fel a küzdelmet, de a nagyobb tudás előtt fejet kellett hajtania. Az egy hét múlva esedékes visszavágó csupán formalitásnak ígérkezik, a továbbjutás gyakorlatilag eldőltnek tekinthető.

ÉLŐ KÖZVETÍTÉS:

94.: Vége a mérkőzésnek.

91.: GÓÓÓLLL!!! Eladott labda után balról tört be Bacca egy jó indítással, befelé húzta, majd jobbal kilőtte a hosszú alsót. Eldőlni látszik a párharc. 0-3.

90.: Négy perc.

85.: Zimling lesérült, Vázquez váltotta.

84.: Varga jobbról lőtte meg erőből, Jorgacevic kitolta ezt is.

82.: Bódi remek átvétel után 17 méterről kínálta meg Jorgacevicet, aki szögletre mentett.

80.: Rezes helyén Kulcsár Tamás.

77.: GÓÓÓLLLL!!! Blondel lőtt megint egy nagyot, Polekszics kiütötte, de a kipattanóval Refaelov már nem kegyelmezett, befordult és a kapu jobb oldalába lőtt. 0-2.

74.: Refaelov vezette a belga akciót, jobbra cselezett, majd a rövid felső mellé lőtt.

68.: Larsen kapott sárga lapot.

95, TRA-VID: Vége a mérkőzésnek.

63, DEB-BRU: Coulibaly hagyott ki ziccert egy jobbos beadásból, óriási lehetőség volt.

94, TRA-VID: Walter Lee ballal kínálta meg Kivrakot, kitolta a kapus, az ismétlést balról meg felszedte.

94, TRA-VID: A Videoton újabb szögletet úszott meg, most szabálytalanság. Lassan végzik el.

90, TRA-VID: Öt perc a ráadás.

58, DEB-BRU: GÓÓÓLLLL!!! Jobbról visszagurították Blondelnek a labdát, nem értek ki rá időben, így át tudta venni, majd ballal 17 méterről kilőtte a bal alsót. Érett már. 0-1.

57, DEB-BRU: Odjidját borította fel Varga, megúsztuk a büntetőt.

81, TRA-VID: Neto állt be Sándor György helyére.

81, TRA-VID: A Trabzonspor egyre jobban beszorítja a Videotont, de még mindig nem igazán veszélyes.

50, DEB-BRU: Nyom a Bruges, de a másik oldalon Coulibalyt fellökték - szabadrúgás.

46, DEB-BRU: Folytatááás!

75, TRA-VID: A meccs eddigi helyzete maradt ki! Walter tört be jobbról, a kipattanót Oliveira nem tudta ellőni a kapus mellett.

73, TRA-VID: Csere mindkét oldalon: Yumlu Kacart váltotta, Torghellét Nikolics Nemanja.

65, TRA-VID: Adin fejelt egy balos beadásból veszélytelenül fölé.

45+3, DEB-BRU: Félidő.

45+1, DEB-BRU: Ramos lépett oda brutálisan bokára, azonnali piros. Véleményes.

60, TRA-VID: Kivrak szaladt alá a labdának - szöglet.

45, DEB-BRU: Egy perc.

58, TRA-VID: Tóth Balázs taktikai szabálytalansága ért sárgát.

42, TRA-VID: A Bruges támad, de jól tartja magát a Debrecen.

57, TRA-VID: Fehérvári kontrát könnyelműsködött el Mitrovics. Ebben több volt.

53, TRA-VID: Alanzinho váratlan lövését balról jól tolta ki Bozsovics.

38, DEB-BRU: Rezest ápolták hosszan, de tudta folytatni.

37, DEB-BRU: Coulibaly jobbról bevágott két ember közé, majd szépen megcélozta a jobb alsót, de Jorgacevic leért.

50, TRA-VID: A bal oldalon Stopira szabálytalansága ért sárga lapot.

33, DEB-BRU: Sidibe lőtt mellé egy újabb szép debreceni akció végén.

46, TRA-VID: Colmant lecserélték a hazaiaknál, Alanzinho állt be.

46, TRA-VID: A Trabzon folytatta.

29, DEB-BRU: Két belga is elhasalt a tizenhatoson belül, egyik sem volt büntető.

25, DEB-BRU: Coulibaly kapott nagyszerű indítást, jobbról azonban nem tudta áthámozni magát védőjén, végül gyatrán mellé lőtt.

21, DEB-BRU: Jobb oldali szögletből Tchité fejéről pattant fölé a labda.

16, DEB-BRU: Jorgacevic kiejtette a labdát a tizenhatos bal oldalánál, Coulibaly megszerezte, de az üres kapuba már nem tudta behelyezni. Tisztáztak a védők.

45+3, TRA-VID: Félidő. Eddig kiváló a fehérváriaktól.

13, DEB-BRU: Refaelov balról erőből becsavart lövését Polekszics bravúrral ütötte fölé.

45, TRA-VID: Három perc.

42, TRA-VID: Sent cserélték le, megsérült. Öztekin állt be.

8, DEB-BRU: Nyílt a mérkőzés az első percekben, mindkét csapat támadószellemben kezdett.

39, TRA-VID: Tóth jobbos beemelését Kivrak tolta fölé.

6, DEB-BRU: Mohl 30 méteres szabadrúágást Jorgacevic kiejtette, Coulibaly beadását pedig tisztázták.

38, TRA-VID: Bozsovics rosszul jött ki egy jobbos éles átlövésre. Kevésen múlt.

3, DEB-BRU: Kék-feketében a vendégek, fehérben a Debrecen.

2, DEB-BRU: Simac durváskodott az elején, máris sárga lap.

34, TRA-VID: Sapara 20 méteres szabadrúgása szállt veszély nélkül balra mellé.

34, TRA-VID: Caneira szabálytalansága után szabadrúgás és sárga lap.

1, DEB-BRU: Elkezdték.

32, TRA-VID: Az első lövés: Torghelle jobbról méterekkel mellé lőtt.

30, TRA-VID: Sen jobb oldali beadását Bozsovics szögletre ütötte.

20, TRA-VID: Járatja a labdát a Trabzon, de nem tud igzaán veszélyes lenni, eddig kiváló a Videoton.

16, TRA-VID: A Trabzon támad, a Videoton fegyelmezetten védekezik.

14, TRA-VID: Volkan Sen tört be jobbról, lövése fölé pattant.

10, TRA-VID: Nem volt komolyabb baja a csatárnak és folytatta.

9, TRA-VID: Torghelle megkapta a lehetőséget Nikolics Nemanja helyén, de most lebicegett a pályáról.

2, TRA-VID: Kék-pirosban a hazaiak, tiszta fehérben a Videoton.

1., TRA-VID: Elkezdték.

19:30: Köszöntjük kedves Olvasóinkat, a tavaly BL-csoportkörben szerepelt Trabzonspor otthonában folytathatja menetelését az Európa-ligában a Videoton. Fél kilenctől pedig a Debrecenen a sor!