A Real szép gólokkal verte a sereghajtót

Létrehozva: 2012. január 28. 21:51
Látványos gólokkal fordított hátrányból a Real Madrid a Zaragoza ellen a La Liga 21. fordulójában, a remeklő Kaká és Özil, továbbá a bajnokságban 24-nél járó Ronaldo sem aprózta el. Pintér Ádám végig padozott.

PRIMERA DIVISIÓN, 21. FORDULÓ:

REAL MADRID-REAL ZARAGOZA 3-1 (1-1)

Madrid, Bernabéu. Vezette: Itturalde González.

REAL MADRID: Casillas - Altintop, Pepe, Carvalho, Marcelo - Alonso (Lass 61.), Granero - Cristiano, Özil, Kaká (Callejón 67.) - Benzema (Higuaín 72.). Vezetőedző: José Mourinho. Kispad: Adán, Callejón, Higuaín, Coentrao, Diarra, Varane, Arbeloa.

REAL ZARAGOZA: Roberto - Lanzaro, Paredes, Da Silva, Obradovic - Dujmovic, Micael (Postiga 55.), Apoño, Lafita - Luis García (Abraham 74.), Aranda. Vezetőedző: José Mourinho. Kispad: Barrera, Oriol, Postiga, Zuculini, Pintér, Abraham, Franco.

Gólszerző: Kaká (32.), Ronaldo (49.), Özil (56.), ill. Lafita (11.)

Sárga lap: Ronaldo (63.), ill. Paredes (26.)

ÖSSZEFOGLALÓ:

Egy semmiből érkező gyors góllal rontott bele a madridi gálába a sereghajtó, de amennyire nem volt előzménye Lafita egyébként sakk-mattra kijátszott helyzetének, annyira utózöngéje sem. Az Altintoppal, Kakával, Benzemával és Özillel kezdő listavezető sorban dolgozta ki helyzeteit, a nagy számok törvénye alapján pedig a brazil aranylabdás még a szünet előtt egalizált, a félidei 1-1 persze így sem tükrözte a realitást - közel sem.

A Pintér Ádámot végig a cserepadon tudó vendégek a szünet után bár nagyon szerették volna, nem sokáig bírták, pár perc alatt két gyönyörű góllal fordított a Real. A királyiak korábbi 5-6-7 gólos parádéi most nem ismétlődtek meg, a játékosok láthatóan elégedettek voltak a kimerítő barcelonai Clásico után az eredménnyel, így maradt a 3-1.

90.: Két perc.

85.: Lecsendesedett a mérkőzés a hajrára.

76.: Rendkívül büntetőgyanús esetet nem adott meg González bíró. Ronaldo cselezte ki a kapust, majd Obradovic szorításában esett el.

74.: Abraham állt be García helyére.

72.: Benzemát Higuaín váltotta.

71.: Callejón lapos lövését fogta könnyedén Roberto.

67.: Kaká helyén Callejón.

63.: Ronaldo jött hátra védekezni, elkésett, sárgát kapott.

61.: Alonso helyén Lass.

60.: García beívelését ütötte Casillas - nem volt ismétlés.

56.: GÓÓÓLLL!!! Két passzból mattolták a vendég védelmet, Kaká kapta és tette ki balra Özilnek, aki éles szögből bebombázta a rövidbe. Úrfoci és a török első gólja az idei bajnokságban. 3-1.

55.: Postíga jött be Micael helyére.

54.: Özil osztotta ki  balra, Kaká onnan középre, Ronaldo ezúttal lemaradt. Bocsánatot is kért.

51.: Ez volt a portugál 24. bajnoki gólja a szezonban. Elképesztő.

49.: GÓÓÓLLL!!! Granero passzolta ki a jobb oldalra Özilnek, ő erőből laposan belőtte középre, Ronaldo pedig épp a leshatárról érkezve helyezte be az üres kapuba. Fordított a Real: 2-1.

47.: Kaká esett el Paredes szorításában, lábat nem talált a védő, labdát inkább.

46.: Folytatááás!

45.: Vége a félidőnek.

44.: Altintop 25 méterről ágyúzott fölé.

44.: Lafita esett el a tizenhatos bal szélén - nem bántották.

39.: Özil technikázott egyet Ronaldo átívelésével, aztán jobbról csavarták be a beadást, Benzema épp lemaradt róla.

37.: A sértett átlőtte a sorfalat, gyilkos erejű bomba volt, de mellé és fölé.

35.: Ronaldóba könyököltek egy nagyot, 19 méterről jön szabadrúgás.

32.: GÓÓÓLLL!!! Kaká kapott jó ütemű indítást a bal oldalon Carvalhótól, befelé kanyarodott és Roberto kezei alatt behelyezte a hosszúba. Érett már. 1-1.

30.: Kaká nagy helyzetben megcsúszott, így jóval mellé.

29.: Ronaldót támasztotta meg Paredes, ezért fejelt az aranylabdás jóval fölé.

26.: Ronaldo tekerte be középre kissé jobbról, Kaká mintaszerűen csúsztatott - épp a jobb kapufa mellé.

26.: Paredes borította fel Granerót - sárga.

24.: Marcelo futott el balra, Roberto jó ütemben jött ki és ütötte ki lába alól a labdát.

21.: Özil találta meg jobbról Benzemát, de jól blokkoltak.

19.: Granero 22 méterről suhintotta rá - fölé.

17.: Granero vitte be két ember közé, majd esett el - nincs büntető.

11.: GÓÓÓLLL!!! A semmiből vezet a Zaragoza! Gyorsan elvégzett szabadrúgás lepte meg a Real védelmét, Aranda maradt üresen a jobb oldalon, bepasszolta középre, Lafita pedig senkitől sem zavartatva a hálóba gurított. Nagyon, nagyon könnyű gól. Kapaszkodhat a Real. 0-1.

7.: Ronaldo tekerte be zseniálisan balról, Benzema a hosszún a kapu torkából 10 méterre fejelte mellé.

3.: Rögtön Ronaldo! Szabadrúgásból elemi erővel ágyúzott, balról, 20 méterről mellé.

2.: Sárga-feketében a vendégek, fehérben a hazaiak.

1.: A Zaragoza kezdte.

19:30: Köszöntjük kedves Olvasóinkat, máris kezdődik a Real bajnokija Pintér Ádámék ellen.