A németek megállították a franciákat

Létrehozva: 2014. július 4. 19:53
Németország jutott elsőként a világbajnokság elődöntőjébe, miután Rio de Janeiróban 1-0-ra legyőzte a halvány francia válogatottat Mats Hummels korai fejesgóljával. Visszafogott iramot hozott a rangadó, a tornán eddig kiválóan teljesítő gallok ezúttal csak kínlódtak, kevés helyzetig jutottak, a Nationalelf többször eldönthette volna.

VILÁGBAJNOKSÁG, NEGYEDDÖNTŐ:

FRANCIAORSZÁG-NÉMETORSZÁG 0-1 (0-1)

Rio de Janeiro, Maracana. Vezette: Nestor Pitana (argentin)

FRANCIAORSZÁG: Lloris - Debuchy, Varane, Sakho (Koscielny 71.), Evra - Pogba, Cabaye (Rémy 73.), Matuidi - Valbuena (Giroud 85.), Benzema, Griezmann. Szövetségi kapitány: Didier Deschamps. Kispad: Landreau, Ruffier, Cabella, Digne, Giroud, Koscielny, Mangala, Mavuba, Rémy, Sagna, Schneiderlin, Sissoko.

NÉMETORSZÁG: Neuer - Höwedes, Boateng, Hummels, Lahm - Khedira, Schweinsteiger - Müller, Kroos, Özil (Götze 84.) - Klose (Schürrle 69.). Szövetségi kapitány: Joachim Löw. Kispad: Weidenfeller, Zieler, Draxler, Durm, Ginter, Götze, Grosskreutz, Kramer, Mertesacker, Podolski, Schürrle.

Gólszerző: Hummels (13.)

Sárga lap: Khedira (54.), Schweinsteiger (80.)

ÖSSZEFOGLALÓ:

A találkozó kezdetén inkább a németek irányították a játékot, némi mezőnyfölényt is kiharcoltak maguknak, az első komoly helyzet ugyanakkor a franciák előtt adódott a 7. percben, de Benzema lövése célt tévesztett. Nem sokkal később a Nationalelf az első igazi lehetőségét gólra váltotta, így ezután Didier Deschamps együttesének kellett futnia az eredmény után. A németek átengedték a területet, emiatt 10-15 percig nagyrészt az ő térfelükön folyt a játék. Joachim Löw futballistái aztán ritmust váltottak, néhányszor újra veszélyeztettek, de nem sikerült növelniük az előnyüket. A félidő hajrájában ismét a franciák erőltették jobban a támadásokat, de vagy Neuer kapus, vagy a masszív német védelem állta útjukat.

Fordulás után mindkét csapat hasonló intenzitással vetette bele magát a játékba, valamivel talán a francia válogatott volt veszélyesebb, de a németek is könnyen mentek át támadásba a védekezésből, és nem egyszer veszélyeztettek. A félidő felére úgy tűnt, mindkét oldalon elfáradt néhány játékos, a szövetségi kapitányok cseréltek is. Az utolsó 15 perc kezdetén újra felpörgött a mérkőzés, a kapuk ismét gyakran forogtak veszélyben. A hajrá kezdetén Schürrle került óriási helyzetbe, de Llorisba lőtte a labdát, néhány perccel később ismét ő dönthette volna el a meccset, azonban Varane-t találta telibe. A franciák nem tudtak mit kezdeni a német védelemmel. A ráadás utolsó percében Benzema öt méterről lőhetett volna a léc alá, Neuer azonban hárított.

A németek sorozatban negyedszer jutottak el vb-n az elődöntőig, ez korábban még egyetlen válogatottnak sem sikerült. A fináléba kerülésért a Brazília-Kolumbia találkozó győztesével játszanak majd jövő kedden.

ÉLŐ KÖZVETÍTÉS:

95.: Vége.

94.: Benzema tűzte rá balról, de Neuer kitolta a léc alá tartó lövést.

91.: Négy perc.

90.: Benzema volt lesen.

87.: Müller robogott el jobbra, visszatette Schürrlének, aki megint rátűzte, ezúttal Matuidit találta telibe.

85.: Giroud váltotta Valbuenát.

84.: Özil helyén Götze.

82.: Özil adta be balról, Müller elvétette, Schürrle eldönthette volna, ám Llorisba lőtt.

80.: Schweinsteiger buktatott a félpályánál, jogos a sárga.

77.: Matuidi éles szögből tüzelt, Neuer kiütötte.

76.: Benzema vette át Griezmann beadását, megcsinálta a cselt balra, ám blokkolták.

74.: Schürrle életveszélyes, ezúttal jobbról a hosszút célozta, de Lloris leért.

73.: Rémy váltotta Cabaye.

71.: Sakho helyén Koscielny.

70.: Eladott labda után Schürrle lőtte át jobbról keresztbe, alig ment mellé, de mintha beleért volna egy francia. Mégis kirúgás...

69.: Schürrle váltotta Klosét.

66.: Hát nem sok történik a pályán, a németeknek különösebben nincs min izgulni.

63.: Schweinsteiger tarolta le Valbuenát, akinek nagyon fáj a dereka.

60.: Matuidi húzott el a bal oldalon, már bent járt a 16-oson belül, ám visszagurítását Schweinsteiger blokkolta.

55.: Továbbra sincs nagy iram, ami a németeknek kedvez.

54.: Khedira lépett oda a félpályánál Matuidinek, jár a sárga lap.

50.: Neuer szedte össze a labdát egy szabadrúgásnál, két francia is üresen volt, de lesen is.

46.: Folytatááás!

45+1.: Félidő.

45.: Egy perc.

44.: Benzema lőhetett, de pontosan Neuer kezébe.

39.: Khedirát ápolták jó darabig, de már visszatért.

34.: Az első nagy német helyzet: Griezmann tette be jobbról, Valbuena balról rátűzte, Neuer leért, Benzema pedig nem tudta középről bekotorni. Szöglet.

33.: Schweinsteiger emelt be balra, Müller tűnt el Debuchy szorításában, ez is tovább.

32.: Valbuenát próbálta kiugratni Evra, ám hosszú volt a labda.

28.: Németország teljes uralma alatt tartja a mérkőzést, a galloktól semmifajta lelkesedést, játékot nem látni.

24.: Klosénak pörgették be a labdát, Debuchy szorításában pedig Klose esett el, ám nincs büntető.

21.: A németek ráültek a labdára, a franciák hiába keresik.

20.: Cabaye pakolt alaposan alá Kroosnak, még nincs sárga lap.

17.: Lendületben maradtak a németek, a franciák egyelőre veszélytelenek.

13.: GÓÓÓLLL!!! Kroos tekerte be balról a labdát szabadrúgásból, Varane nem fogta elég szorosan Hummelst, aki az ötösről becsúsztatta a bal felső sarokba. 0-1.

10.: Özil tekert be balról, de három franciát talált a labda, Pogba tisztázott.

8.: Az első francia lövés, Valbuena emelte be a labdát balról, Benzema kapásból durrantott mellé.

6.: Evra akasztotta a jobbról jól meginduló Müllert.

5.: Még mindig szinte csak a németeknél a labda, újabb két kiváló akció, csak az utolsó érintés hiányzott.

3.: Német rohamok, kis híján jó volt a beadás, majd Pogba blokkolta Müllert.

1.: Kékben a franciák, fehérben a németek.

18:03: Elkezdték.

17:00: Köszöntjük kedves Olvasóinkat a vb-negyeddöntőben, jó szórakozást kívánunk!