A Chelsea újabb lépése az El-döntő felé

Szerző: SHLétrehozva: 2013. április 25. 22:55
A Chelsea a 94. percben betalálva 2-1-re legyőzte a Baselt, így kedvező helyzetből várhatja a hazai visszavágót az Európa-liga elődöntőjében. A Fenerbahce szintén előnyt csikart ki a Benfica ellen.

EURÓPA-LIGA, ELŐDÖNTŐ, 1. MECCS:

BASEL-CHELSEA 1-2 (0-1)

Bázel, St. Jakob Park, vezette: Pavel Královec (cseh).

BASEL: Sommer – P. Degen, Schär, Dragovic, Pak – Elneni (Zoua, 65.), F. Frei – Salah (D. Degen, 78.), Serey Die (Díaz, 61.), Stocker – Streller. Vezetőedző: Murat Yakin.

Cserék: Vailati – kapus, Díaz, Sauro, D. Degen, Zoua, Cabral, Steinhöfer.

CHELSEA: Cech – Azpilicueta, Terry, Ivanovics, Cole – Luiz, Lampard (Oscar, 79.) – Ramires, Hazard (Mata, 71.), Moses – Torres. Menedzser: Rafael Benítez.

Cserék: Turnbull – kapus, Cahill, Bertrand, Mikel, Oscar, Mata, Benajun.

Gólszerző: Schär (87. - 11-esből), ill. Moses (12.), Luiz (90+4.)

Sárga lap: Dragovic (70.), D. Degen (81.), Schär (89.), ill. Cole (69.), Luiz (83.)

A Chelsea nem sziporkázik az Európa-ligában, de Bázelben újabb lépést tett afelé, hogy május közepén döntőt játsszon Amszterdamban.

A Kékek rengeteg helyzetet kidolgoztak a St. Jakob Parkban, Torres a kapufát is eltalálta, de az igazsághoz tartozik, hogy a hazaiak is előszeretettel veszélyeztették Cech kapuját.

A Videoton csoportjából továbbjutott Basel mostanáig veretlen volt hazai pályán az El-ben, és csak egy kései szabálytalanság, illetve az annak nyomán megítélt szabadrúgás véget vetett a remek sorozatnak.

A győztes találatot szerző David Luiz kapcsán ugyanakkor nem szabad elfelejteni, hogy néhány perccel korábban nagyon csúnyán megtaposta Philipp Degent, amiért ki kellett volna állítani.

A cseh játékvezető sokszor túlságosan is vajszívű volt a Chelsea-vel, bár épp a büntetőnél kérdéses, hogy Azpilicueta mennyire bántotta Stockert.

A londoni együttesnek az is belefért, hogy nem a legerősebb csapatával szerepelt, Oscar és Juan Mata is csak csereként lépett pályára, amit egyébként a lelátóról kísért figyelemmel a helyi kötődésű Roger Federer.

A CFC-nek az FA-kupa-kiesést követően ez az utolsó lehetősége, hogy trófeát szerezzen az idényben, úgy fest, élni is szeretne a lehetőséggel.

A másik mérkőzésen a Fenerbahce annak ellenére harcolt ki 1-0-s fórt, hogy Cristian az első félidő ráadásában tizenegyest hibázott.

ONLINE KÖZVETÍTÉS:

90+4.: VÉGE A MECCSNEK.

90+4.: GÓÓÓÓÓÓÓL, 1-2!!!!!

Luiz 22 méteres szabadrúgása a bal alsóban kötött ki, Sommer bevédte.

David Luiz by Counterpoint1

90+2.: Ahhh! Terry közvetlen közeli fejesét reflexmozdulattal védte Sommer.

90.: Négy perc a hosszabbítás.

89.: Schär vitte földre Mosest, sárga lap.

88.: Össze-vissza pattogott a labda a bázeli kapu előtt, végül Oscar lőtt fölé 7 méterről.

87.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL, 1-1!!!!!

Schär középre gurított, Cech balra vetődött. Egyenlő!

Schär 1-1 by Counterpoint1

86.: Azpilicueta vitte földre Stockert, büntető!

83.: Luiz taposott oda nagyon durván Philipp Degennek, sárga lap. Kiállítás is lehetett volna.

81.: Nem tartott sokáig, hogy David Degen máris sárga lapot kapjon.

79.: Lampard le, Oscar be.

78.: Salahot David Degen váltotta.

A Fener közben vezet a Benfica ellen, Korkmaz a gólszerző.

75.: Lampard lövésébe vetődött bele Díaz, felszabadult a bázeli kapu.

71.: Hazard helyén Mata a Chelsea-ben.

70.: Dragovic ment a labdáért szabálytalanul, sárg lap, ő is kihagyja a visszavágót.

69.: Cole kapott sárga lapot, nem játszhat a visszavágón.

68.: Frei mintegy 25 méterről szúrta rá, Cechnek csak biztosítania kellett.

65.: Elnenit Zoua váltjja, a CFC továbbra sem cserél.

61.: Serey Die helyére érkezik Díaz.

58.: Elneni jobb oldali szögleténél nagyon csúnyán alászaladt Cech, de Strellert meglepte, hogy eljutott hozzá a labda, amely mellépattant róla.

56.: Közben egyébként az olvasható a neten, hogy Federer tippelt is a meccsre előzetesen, méghozzá 2-1-es hazai sikert. A vendégek találata mindenesetre már megszületett.

54.: Ahhh! Hazard szlalomozott végig a bal oldalon, középre adott, Torres pedig 10 méterről a jobb kapufát találta telibe. Sommer lefagyott, nem is mozdult.

52.: A CFC kissé mintha az öltözőben ragadt volna, most van keresnivalójuk a svájciaknak.

48.: Húúú! Stocker lőtt 14 méterről laposan, a labda a jobb kapufáról pattant ki. Cech csak szemmel követte az eseményeket, tőle gól.

46.: A kamera Roger Federert mutatta, ő is kilátogatott a meccsre. Bázeli, focidrukker, szabaddá tette magát erre az estére.

46.: FOLYTATÓDOTT A MECCS.

45+1.: VÉGE A FÉLIDŐNEK.

45.: Egy perc a ráadás.

45.: Ahhh! Moses játszotta meg Hazard-t, aki azonban 13 méterről ziccerben a jobb sarok mellé gurított.

44.: Torres ollója balul sült el, Hazard pedig majd' kirúgta a labdát a stadionból.

41.: A Fener és a Benfica meccsén 0-0 az állás, szintén az első félidő hajrájában járnak.

37.: Kezdeményezőbb lett a Chelsea, most a Basel kényszerül védekezésre.

35.: Ramires közelről a jobb sarkot célozta meg, de Sommer hárított. Nagyon fontos mentés volt.

31.: Torres lövésébe Schär lépett bele, aztán fel is tudott szabadítani.

27.: Stocker jobbról, éles szögből akarta meglepni Cechet, a labda a kapufa külső élét érintette.

26.: Lampard bal oldali szögletét Sommer öklözte ki, most nagyszerűen mozdult ki a kapujából.

23.: A félidő felénél járunk. A Basel dominál, de a Chelsea vezet, és ez a lényeg.

20.: Elneni távoli lövésénél csak a vállalkozókedvet lehet dicsérni. A Basel előszeretettel lövöldöz, Schär járt a legközelebb a gólhoz.

18.: Salah kapta nagy helyzetben a labdát, ám a lövésbe nem tudott kellő erőt belevinni.

17.: Schär 25 méteres életerős szabadrúgását a léc alól tolta fölé Cech.

16.: A Basel többet birtokolja a labdát, de a kapu elé nemigen ér oda. A Chelseay hatékonyabb.

12.: GÓÓÓÓÓÓÓÓL, 0-1!!!!!

Lampard jobb oldali szöglete után Moses fejelt a jobb sarokba 6 méterről. Ivanovics ott állt mellette, de a nigériai jegyzi a gólt.

Moses by Counterpoint1

12.: Azpilicueta beadása után Lampard pörgetett kapura, de Sommer szögletre mentett.

8.: A CFC elsősorban a jobb oldalon szövögeti támadásait, szinte az összes akcióba belevonják Mosest.

6.: Sokat csúszkálnak a játékosok, a gyep igencsak vizes, de összességében jó állapotban van.

3.: Elneni lecsúszott beadása a kapu tetején landolt, Cech azért nyújtózkodott.

3.: Remekül rajtolt a Basel, egy szögletet máris kiharcolt.

1.: A CHELSEA KEZDETT.

21:00. A Chelsea a BL-ben kezdett, de csoportjában csak harmadik lett a Juventus és a Sahtar Doneck mögött, a Nordsjaelland előtt. Az El-ben a Sparta Prahát, a Steaua Bucurestit és a Rubin Kazanyt búcsúztatta eddig.

20:55. A Basel odahaza még veretlen az El-ben, a Videoton 1-0-s vereséget szenvedett a St. Jakob Parkban.  (Genk 2-2, Sporting 3-0, Dnipro 2-0, Zenit 2-0, Tottenham 2-2)

20:50. Köszöntünk mindenkit, a Chelsea negyedóra múlva kezd Bázelben az Európa-liga elődöntőjében. A másik ágon a Fenerbahce fogadja a Benficát ugyanebben az időpontban.