A CFR nyerte a kolozsvári derbit

Szerző: SHLétrehozva: 2012. november 24. 19:27
Megfordította a derbit az utolsó húsz percben, és feljött a negyedik helyre a román bajnokságokban a BL-résztvevő CFR Kolozsvár, amely 2-1-re diadalmaskodott az ősi rivális Universitatea otthonában szombat este, a 17. fordulóban. A címvédő két szerencsés góllal kerekedett felül az U-n. Vass Ádám végigjátszotta a találkozót a vendégek soraiban, a 89. percben egy sárga lapos szabálytalansággal vétette észre magát.

Érdekesség, hogy a CFR éppen ebben a szereposztásban szerezte meg azt a három pontot, amely a klub történetének első bajnoki címét eredményezte 2008-ban.

ROMÁN ÉLVONAL, 17. FORDULÓ, KOLOZSVÁRI DERBI
Universitatea-CFR 1-2 (Dinu 21. - 11-esből, ill. Rui Pedro 70., Bjelanovic 80.; kiállítva: Krumov 74., Universitatea)

Korábbi eredmények: Gaz Metan Media-Petrolul Ploiesti 2-0, Concordia Chiajna-Gloria Bistrita 2-1, Dinamo Bukarest-Otelul Galati 2-1.

További párosítások: Ceahlaul-Rapid, Astra-Pandurii, Drobeta-Viitorul, Vaslui-Iasi, Brasov-Steaua.