Franciaország
L'Equipe: „Micsoda földrengés! Tegnap óta július 14. a nemzetközi doppingellenes nap."
Le Figaro: „Beütött a mennykő! Párizsban, ahol vasárnap fejeződött be az atlétikai országos bajnokság, bombaként hatott a hír."
Le Parisien: „Rossz idők járnak a sprinterekre, alapjaiban rázkódott meg a sportág."
Svájc
Blick: „Doppingrengés a vágtázóknál, az atlétika totálkárosra tört. Feltűnő, hogy a doppinggyanúba keveredett jamaicai sprinterek közül egyik sem tartozik Usain Bolt és edzője, Glen Mills edzőcsoportjába."
Neue Zürcher Zeitung: „Július 14. a válságban lévő atlétika egyik legfeketébb napjaként vonul be a történelembe, amelyet csak 1988. szeptember 27. múlhat felül, akkor derült ki Ben Johnson szöuli csalása. Gay és Powell is 30 éves, talán felőrölte őket Bolt egyeduralma, és pályafutásuk őszén nyitottak voltak az 'újdonságra'. Bolt pedig talán valóban fenomén."
Tages-Anzeiger: „Ne bízz a sprinterekben. Már a 2009-es világbajnokság előtt is lebukott öt jamaicai, köztük a 100 m jelenlegi világbajnoka, Yohan Blake. Akkor a nem tiszta táplálékkiegészítők voltak a hibásak, valamennyi érintett megúszta rövidebb büntetéssel. Az atlétika hírneve már akkor csorbult, és azóta sem lett jobb."
Ausztria
Kronen Zeitung: „Doppingsokk az atlétikában, néhány héttel a moszkvai vb előtt."
Die Presse: „Az atlétikát már megint utolérte egy doppingeset."
Norvégia
Aftenposten: „Hülyének néznek bennünket. A világ négy leggyorsabb futójából kettőnek pozitív lett a doppingtesztje. Meglepő? Aligha. A lebukások miatt immár teljesen hiteltelenek a jamaicai sprintcsodák."
Svédország
Dagens Nyheter: „A legfeketébb nap a Ben Johnson-botrány óta. A világ négy leggyorsabb embere közül kettőről kiderült, hogy csaló."
Dánia
Berlingske Tidende: „A vasárnapi leleplezések megrengették az atlétikát."