Bolt kikapott Rómában, magyar érmes!

Szerző: SHLétrehozva: 2013. június 6. 23:16
Figyelmeztető jel az augusztusi, moszkvai világbajnokság előtt Usain Bolt számára: a hatszoros oliimpiai aranyérmes jamaicai csak egy századdal ugyan, de kikapott Justin Gatlintől Rómában, 100 méteres síkfutásban. Az amerikai 9.94-gyel győzött, a harmadik helyen a francia Jimmy Vicaud végzett (10.04). Bolt nem a rajtnál ragadt be, elfogyott az erő a lábából a végére. Egy hét múlva, Oslóban is indul a Gyémánt-liga sorozat újabb, hatodik állomásán, de nem százon, hanem kétszázon.

A jamaicai toronymagas favoritnak számított csütörtök este, még úgy is, hogy először futott idén GYL-viadalon, s egyetlen ez évi 100 métere egyáltalán nem volt meggyőző (10.09 mp).

Bolt tavaly alulmaradt Yohan Blake-kel szemben a jamaicai válogatón, de a mostanihoz hasonlóan rangos versenyen legutóbb 2010-ben Stockholmban verték meg ezen a távon, akkor Tyson Gaynek sikerült megelőznie.

További meglepetés az olasz fővárosból, hogy Baji Balázs 110 m gáton 13.44 másodperces egyéni csúccsal - két századot javítva eddigi legjobbján - bronzérmes lett. Az orosz Subenkov (13.20) és a francia Martinot-Lagarde (13.31) mögött harmadik helyen ért célba, megelőzve a pekingi olimpián ötödik, lengyel Artur Nogát.

Bajié az első magyar érem a Gyémánt Ligában futószámban, korábbról van tíz dobogós helyünk (köztük két arany), de mindegyik diszkoszvetésből Kővágó Zoltán révén. A háromszoros magyar bajnok, utánpótlás-Eb-ezüstérmes vágtázó érdemeit az sem kisebbíti, hogy a római viadal nem kiemelt ebben a számban, eredményei nem számítanak bele a pontversenybe. A békéscsabai futó célja Kiss Dániel 2010-ben felállított országos csúcsának megdöntése is lehet, ettől még több mint egy tizeddel elmaradt.