Talmácsinak nem sikerült a bravúr

Szerző: shLétrehozva: 2009. április 12. 21:25
A tizedik helyen zárta Talmácsi Gábor a gyorsaságimotoros-világbajnokság idénynyitóját, a Katari Nagydíjat a 250 köbcentisek kategóriájában. A magyar pilóta sokáig tartotta a lépést az élmezőnnyel, de a hajrát nem bírta a többiekkel. A futamot végül Hector Barbera nyerte Jules Cluzel és Mike di Meglio előtt, Tóth Imre a tizenhetedik pozícióban fejezte be a versenyt.

A 125 köbcentisek versenyén elkezdett zuhogni az eső, ami miatt a 250-es kategória versenyét később tudták csak elkezdeni a vártnál, és a húszkörös futam helyett a szervezők tizenháromra csökkentették Talmácsi Gáborék versenytávját.

Talma a hatodik helyről vághatott neki a futamnak, és egy nagyszerű rajtnak köszönhetően az első kanyar után már a harmadik pozíciót szerezte meg magának. A mezőny másik magyarjának, Tóth Imrének azonban minden bizonnyal nem marad ilyen kedves emlék az idénynyitó első néhány métere, hiszen egy kisebb balesetet kellett kikerülnie, így a kavicságyon keresztül kellett vágnia, és visszaesett az utolsó helyre.

A rajtot csúnyán eltolta Tóth csapattársa, Mattia Pasini is, aki címvédőként érkezett Losailba, de még az első körben kiesett. Az olasz pilóta mellett a világbajnoki cím egyik várományosa, a pole-ból induló Alvaro Bautista is kívül került az első tízen a start után.

Az első körökben Alex Debon és Hector Barbera csatázott az élen, de néhány perc elteltével Jules Cluzel is megérkezett az elejére, és át is vette a vezetést. Talmácsi ekkor a negyedik helyen motorozott, és néhány pillanatig a dobogóra is esélyesnek tűnt, de ekkor Bautistáék megérkeztek rá, és bizony a 125-ös kategória 2007-es világbajnoka visszacsúszott a nyolcadik helyre, sőt később a tizenegyedikre is. Az utolsó körök előtt Barbera ugrott az élre, és a mezőny végéről Tóth is feljött a tizenhetedik pozícióba.

A futamot végül Hector Barbera nyerte Jules Cluzel és Mike di Meglio előtt A két magyar a hajrában már nem tudott jelentősen javítani. Talmácsi a tizedik helyért egyébként hat pontot kapott.

Stonerék nem versenyeznek vasárnap
Rányomta az eső a bélyegét a királykategória futamára is a gyorsaságimotoros-világbajnokság Katari Nagydíján. A 250 köbcentisek versenye után ismét az égi áldás vette át a főszerepet, és egy bő félórás várakozás után a versenybírák úgy döntöttek, hogy nem rendezik meg vasárnap este a futamot. A szervezők jelen pillanatban is azon tanakodnak, hogy hétfőn pótolják-e a nagydíjat.

Csak négy körig tartott a kicsik futama

A rajtnál rögtön borult a papírforma, hiszen az élről induló Julian Simon az első kör végéhez érve csak az ötödik pozícióban volt, míg a tizedik helyről startoló Jonas Folger a másodikként érkezett ugyanehhez a távhoz.

Simon azonban a futamot megelőző tréningekhez hasonlóan - mindegyiket megnyerte -, ismét megmutatta, hogy nem volt hiábavaló az, hogy az elmúlt két esztendőt a 250 köbcentisek közt töltötte, és a harmadik körben már a vezető Iannone mögött „lihegett”.

A spanyolnak már egy alkalommal sikerült is megelőznie riválisát, de nem tudta megtartani, és pechjére a negyedik kör után elkezdett zuhogni az eső. Rögtön elő is került a piros zászló, amelynek következtében a versenyzők a boxba vonultak. Némi várakozás után a versenybírák úgy döntöttek, ilyen körülmények között nem vállalják a kockázatot, és leintették a futamot.

Mivel a versenyzők a szabálykönyv szerinti három kört teljesítették, így a verseny eredményeit nem kellett törölni, de nem motorozták le a teljes körszám kétharmadát, így csak a pozíciókért járó pontszámok felét kapták meg. A szuperrövid futamot Andrea Iannone nyerte Julian Simon előtt.

Talmácsi jól melegített Losailban

Harmadikként zárta a futam előtti bemelegítést Talmácsi Gábor. A magyar pilóta közel egy másodperccel teljesített lassabban, mint a szombati időmérő edzésen. A magyar pilótánál csak Alvaro Bautista és Roberto Locatelli volt gyorsabb. A 125 köbcentiseknél Julian Simon volt a legjobb. A királykategóriában Casey Stoner továbbra is verhetetlennek tűnik.