Atlétika, ultrabalaton 2008: nagy harc várható a győzelemért

Szerző: shLétrehozva: 2008. június 13. 16:17
Tíz ország 133 egyéni futója, valamint 83 váltó nevezett be eddig a jövő szombaton, június 21-én Tihanyból rajtoló Ultrabalaton szupermaratoni futóversenyre. Az egynapos, 212 km-es egyéni versenyben itt lesz a görög származású ultrafutó-fenomén, Jannisz Kurosz, aki tavaly két perccel maradt le a győztes Bogár János mögött.

Beleszólhat a végső helyezések sorsába a legutóbbi Békéscsaba-Arad viadal győztese, Anatolij Kruglikov (Oroszország), de indul a japán Kacuhiro Tanaka, a cseh Jan Ondrus, a magyar Sipos István, nem beszélve a kicsit sötét lónak számító lengyel, finn, német, és a feltörekvő, fiatal magyar ultrafutókról.

A kétnapos váltóversenyben(Június 21-22) a Sporthirado.hu által is támogatott WSG-Lőrinc 2000 SE ötös fogatának a nevezési listát böngészve több versenytársa is lehet. A frissen nevezettek között van a Vasas-Humansoft kvintettje, melyben kimondottan jónevű hosszútávfutók szerepelnek (Zatykó,Kustos, Szederkényi,Soltész, Petrik).

A helyzet pikantériája, hogy a K&H Olimpiai Maratonváltón éppen Zatykó Miklós erősítette a WSG-Dover Rezessy, Szabó, Nagy, Szekeres, Józsa összetételű győztes alakulatát.

Rajtuk kívül a papírforma alapján az eddig nevezett váltók is megszoríthatják az éllovasokat, a rendkívül változatos terepen előfordulhatnak meglepetések. Nevezni pedig még a helyszínen is lehet.