KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "ATP_MADRID"
Bojkottal fenyegetőznek a világsztárok 2012. május 11. 09:30 Egy sorozat megint lezárult Rafa Nadal életében: a salakkirály a korábbi 13 mérkőzését megnyerte Fernando Verdasco ellen, de 14. összecsapásukon, csütörtökön a madridi Mutua Openen a honfitárs győzött. Ráadásul ezzel megszakította Nadal 22 meccs óta tartó salakos veretlenségi rekordját.

Szuper Djokovics salakon oktatta Nadalt 2011. május 8. 21:00 VIDEÓ! Világraszóló tettet hajtott végre Novak Djokovics, aki saját közönsége előtt, kedvenc borításán 7:5, 6:4-re verte meg a salakkirály Rafael Nadalt a madridi 2,835 millió eurós férfi tenisztorna vasárnapi döntőjében. A zsinórban 34., idén 32. mérkőzésén veretlenül maradt szerb zseni leütötte a pályáról a vörös por koronázatlan királyát, aki a 2009-es Roland Garros után szenvedett ismét vereséget salakon. Jövő héten jöhet a visszavágó Rómában!

Valaki elbukik: Nadal vagy Djoko? 2011. május 7. 21:43 Szett és brékhátrányból kellett feltámadnia Novak Djokovicsnak a madridi salakos Masters (2.83 millió euró) szombati esti elődöntőjében, hogy megőrizhesse makulátlan idei mérlegét (31-0). Véget ért Thomaz Bellucci tündérmeséje. Gigászi csatát rendeznek a vasárnapi fináléban (18:30), ahol elválik, Nadal vagy Djoko sorozata szakad meg, a mallorcai 37 meccse veretlen salakon!

Federer kihozta a legjobbat Nadalból 2011. május 7. 18:51 Roger Federer megszorongatta Rafa Nadalt a salakkirály kedvenc borításán, de végül szettelőnyről is be kellett hódolnia a világelső előtt a madridi Masters első elődöntőjében szombaton. 5:7, 6:1, 6:3-ra győzött Nadal a Varázsdobozban és várja utolsó ellenfelét, a "legyőzhetetlen Djokovicsot" vagy a "sötét ló" Belluccit.

Djoko-győzelem – Mennyi? Harminc! 2011. május 6. 23:54 VIDEÓ! Harminc-nullára módosult a szerb Novak Djokovics 2011-es győzelmi mérlege, miután két és fél órás gladiátorharcban, három szettben felülmúlta a spanyol David Ferrert a madridi salakos Masters pénteki negyeddöntőjében. A fináléba jutásért a torna meglepetésemberével, a brazil Thomaz Belluccival találkozik szombaton.

Madridban is Nadal-Federer a döntőért! 2011. május 6. 20:57 Miami után Madridban is az elődöntőben ütközik meg egymással idén Rafa Nadal és Roger Federer, ezúttal a világelső hazájában és kedvenc borításán, salakon találkoznak a madridi Mastersen. A svájci világklasszis Robin Söderlinget győzte le a nyolc között két szettben, egy óra 42 perc alatt, 7:6, 6:4-re.

Nadal a csúcsról várja Federert 2011. május 6. 17:22 Tökéletesen sikerült Rafa Nadal "bemelegítése" egy esetleges, Roger Federer elleni szupercsatára, a negyeddöntőben játszi könnyedséggel, 6:2, 6:2-re győzte le a franciák ötödik számú teniszezőjét, Michael Llodrát a Madridi Mastersen. Most már senki sem rendelkezik jobb győzelmi mérleggel a mallorcainál az open erában.

Alakul az álomhétvége Madridban 2011. május 5. 16:38 Játék nélkül a negyeddöntőbe sétált a madridi Mastersen Rafa Nadal. Az argentin Juan Martín Del Potro csípősérülése miatt nem tudta vállalni ellene a küzdelmet a legjobb tizenhat között. Az elődöntőbe jutás sem szabadna, hogy gondot okozzon a salakkirálynak, a Gimeno-Traver - Llodra párharc nyertese lesz a következő ellenfele. Djokovic és Federer is a nyolcban.

CR7 kiszurkolta a sikert Nadalnak 2011. május 4. 19:19 Sorozatban már a 35. meccsét nyerte salakon a világelső Rafa Nafal hazai közönség előtt Madridban, miután gond nélkül, kereken másfél óra alatt megoldotta házi feladatát a ciprusi Markosz Bagdatisz ellen (6:1, 6:3)

Madridban folytatódott a szupersorozat 2011. május 4. 16:27 Nincs megállás, Madridban folytatta veretlen 2011-es menetelését Novak Djokovics, aki a 2,835 millió eurós férfi tenisztorna 2. fordulójában a dél-afrikai Kevin Andersont verte 6:3, 6:4-re.