Nadal a csúcsról várja Federert

Szerző: shLétrehozva: 2011. május 6. 17:22
Tökéletesen sikerült Rafa Nadal "bemelegítése" egy esetleges, Roger Federer elleni szupercsatára, a negyeddöntőben játszi könnyedséggel, 6:2, 6:2-re győzte le a franciák ötödik számú teniszezőjét, Michael Llodrát a Madridi Mastersen. Most már senki sem rendelkezik jobb győzelmi mérleggel a mallorcainál az open erában.

Kis túlzással csak egy átmozgatásra volt elég a Llodra elleni negyeddöntő a salakkirály számára, aki két brékkel kezdte a meccset, mindkettő után semmire nyerve adogatójátékát. Az ötödik gémben aztán összeszedte magát a francia, szépített az eredményen, amelyet egy kényszeredett mosollyal konstatált, így is sima 6:2 lett az első szett vége.

A folytatásban gyakrabban kényszerült második adogatásra a gall, s kegyetlenül kihasználta ezeket az alkalmakat a világelső. Egy és negyedóra alatt kvalifikálta magát a legjobb négy közé a Manolo Santana pályán.

Nadal sorozatban 36. győzelmét aratta salakon, a fináléba jutásért vagy Roger Federerrel játszhat álomelődöntőt, vagy annak a svéd Robin Söderlingnek vághat vissza, akitől utoljára kikapott ezen a borításon, a 2009-es Roland Garroson. Érdekesség, hogy 18 meccse nem szenvedett vereséget franciától a világranglista jelenlegi éllovasa.

A pénteki továbbjutással immár minden idők legjobbjának mondhatja magát Rafa Nadal a győzelmi mérlege alapján, Llodra megveresével a legendás Björn Borgot is maga mögé utasította, 608. meccsén 503. sikerét könyvelhette el.