Még nem elég jó Stahl körmendi konyhája

Szerző: shLétrehozva: 2009. január 31. 20:03
Nem sikerült jól Peter Stahl bemutatkozása a Körmend kispadján, csapata ugyanis 23 pontos vereséget szenvedett a Soproni sÖrdögöktől a férfi kosárlabda-bajnokság 16. fordulójában. Az első helyen álló Albacomp ezúttal az idén magára találó Marso-Vagép NYKK-t verte idegenben, míg az Atomerőmű játékosai megszerezték első diadalukat Dzunics Braniszlav vezetésével.

Nem sikerült Peter Stahl bemutatkozása a Körmend élén. A német szakvezető első mérkőzésén Sopronban ülhetett le a vasiak kispadjára, ám a Davis Brooks vezette hazaiak 98-75-re, tehát 23 ponttal verték a Lami-Védet.

A sÖrdögök már az első negyedben elhúztak huszonkét ponttal és ez a különbség megmaradt a félidő végéig, a Körmend nem tudott közelebb férkőzni ellenfeléhez. Brooks 35, Alvin Cruz 19 ponttal zárta az összecsapást, míg a vendégektől a 25 egységet dobó Gordon Banksen és a tízig jutó Zbigniew Bialeken kívül mások nem tudtak felnőni a feladat súlyához. A Körmend így maradt a nyolcadik helyen a tabellán.

A bajnoki cím legnagyobb esélyesének kikiáltott Albacomp együttese a mostanában meglepetést meglepetésre halmozó Nyíregyházához látogatott. Ahogy azt a fehérváriak közelmúltbeli meccsein megszokhattuk, a játékosok igazi csapatként működtek és hat játékosuk is eljutott a tíz pontig. A Marsóból a nagy öreg, Sitku Ernő és Roy Brooker emelkedett ki, előbbi 17, utóbbi 19 pontot dobott. A vendégek végig tudták tartani a minimum tízpontos differenciát és végül 83-72-re nyertek és megerősítették vezető helyüket.

A bajnoki címvédő Falco úgy tűnik elég önbizalmat gyűjtött a nemrég megnyert megyei rangadóból, ezúttal az edzőváltáson túlesett Kaposvárt verték egy izgalmas meccsen négy ponttal 93-89-re. A vendégek csapatkapitánya, Kálmán László 26 ponttal járult hozzá a győzelemhez, amelyet a második félidőben alapozott meg a szombathelyi gárda. Az első játékrészt ugyanis 43-40-es kaposvári vezetéssel zárták a felek. A hazaiaknál a fiatal Vojvoda Dávid (21 pont) és a litván Kestutis Marciulonis (25 pont) vitte a prímet.

Az Atomerőmű megszerezte első győzelmét új trénere, Dzunics Braniszlav vezetésével. A paksiak az idén gyengélkedő Szolnoki Olajat verték 85-69-re. A Sztojan Ivkovics vezette Pécs hazai pályán a bronzérmes pozícióban lévő Dombóvárt múlta felül a harmincat szóró Kelley Thomas vezetésével.

A forduló pénteki összecsapásán a középmezőnyben vegetáló Univer-Kecskemét idegenlégiósai remeklésének köszönhetően verte az áttörésre váró Debreceni Egyetemet. A hazaiaknál az amerikai Gregory Danielson 23 pontot szórt, honfitársa, Deandre Haynes 21-gyel zárt, míg a guyanai Gordon Kleiber 17 egységet szerzett.

A DEKE-nek bár voltak jó időszakai a mérkőzésen, ám az utolsó negyedben (8-22) elrontotta az összképet, így 84-76-ra alulmaradt és továbbra is készülhet második győzelmére.