KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "JANI_REKA_LUCA"
Magyar házi rangadó helyett bukás 2012. január 13. 11:19 Hiába állt fel 2:5-ről a döntő szettben és hárított öt meccslabdát 5:6-nál Babos Tímea a végén mégis a francia Irena Pavlovics örülhetett. A Babostól elszenvedett két tavalyi vereség után Melbourne-ben, az Australian Open selejtezőjének második fordulójában a Belgrádban született lány, 2 óra 25 perces csatában 6:4, 1:6, 8:6-ra nyert, így a magyarnak legalább a Roland Garrosig várnia kell pályafutása első felnőtt Grand Slam főtáblájára. Jani Réka-Luca szintén kiesett, mindössze 50 percig bírta a román Madalina Gojnea ellen (1:6, 0:6). A péntek 13-a nem a mi napunk volt, mert Czink Melinda is kikapott: az orosz Nina Bracsikova verte 6:3, 7:6-ra.

Tenisztörténeti Babos-siker az AO-en 2012. január 12. 07:59 Pályafutása során először nyert mérkőzést a felnőttek között Babos Tímea egy Grand Slamen. Az Australian Open selejtezőjében, mindössze 52 perc alatt 6:2, 6:1-re verte a grúz Margalita Csaknasvilit és két győzelemre van a főtáblától. Babos később kezdett, mint a mellette lévő pályán játszott Jani Réka-Luca, de a második szett elejétől már ott szurkolt barátnőjének. Kellett is a biztatás, mert megtorpant a magyar lány, de a döntő játszmát ő bírta jobban és végül, 2 óra 10 perc alatt, 6:4, 3:6, 6:2-re legyőzte török ellenfelét. Három a magyar igazság: este, lámpafénynél Czink Melinda sem okozott meglepetést.

Tornát nyert a magyar lány Sevillában 2011. október 22. 17:42 Jani Réka Luca győzelmével ért véget a 25 ezer dolláros sevillai ITF-tenisztorna, a világranglistán 200. magyar lány a szombati döntőben a harmadik kiemelt Estrella Cabeza-Candelát verte meg 2:6, 6.3, 6:3-ra.

Magyar döntős a sevillai tenisztornán 2011. október 21. 20:56 Esélyt sem adott a spanyol Eva Fernández-Bruguesnek Jani Réka Luca, aki 6:2, 6:0-s győzelmével bejutott a sevillai 25 ezer dolláros ITF-tenisztorna döntőjébe.

Elődöntős Sevillában a magyar lány 2011. október 20. 22:18 Elődöntőbe jutott a sevillai 25 ezer dolláros tenisztornán Jani Réka Luca, aki csütörtökön a hazai pályán versenyző Ines Ferrer-Suárezt győzte le 7:5, 6:4-re.

Magyarország-USA 0:2 a US Openen 2011. augusztus 31. 01:06 Simának indult, dráma és sírás lett a vége. A pályafutása első felnőtt Grand Slamét játszó Jani Réka Luca tizenegy perc előnyt adott a tizenegyes pályán az amerikai Sloane Stephensnek. Az első szettet hiába nem tudta megfordítani 0:3-ról (dupla brékkel), a döntő játszmában kétszer is a selejtezőből érkezett Jani Réka adogathatott a győzelemért. Sajnos hiába, pedig többnyire okosan, harcosan teniszezett. A US Open második napján, szintén a 64 közé kerülésért a másik magyar, Arn Gréta 6:1, 6:4-re kikapott az amerikai Vania Kingtől. Nálunk volt a Jani náluk a király, az eredmény ismert.

Jani Réka főtáblás New Yorkban 2011. augusztus 26. 23:03 Jani Réka életében először felverekedte magát egy Grand Slam, a US Open főtáblájára, miután harmadik ellenfelét is legyőzte a selejtezőben. A 20 éves teniszező pedig nem kezdett jól a kínai Lu Csing-csing elleni mérkőzésen, 3:0-s hátrányból azonban felállt, és végül 7:6, 4:6, 6:3-mal behúzta a két óra huszonnyolc perces összecsapást. Következő ellenfelének kilétére csak azt követően derül fény, hogy valamennyi selejtező véget ért.

US Open: a főtábla kapuján a magyar lány 2011. augusztus 26. 09:48 Egyetlen győzelemre került a hétfőn kezdődő US Open főtáblájától Jani Réka Luca, aki a selejtező második fordulójában esőszünettel tarkított mérkőzésen verte az olasz Camila Giorgit 7:5, 6:1-re.

Magyar továbbjutó a US Openen 2011. augusztus 24. 14:04 Sikerrel vette az első akadályt a hétfőn kezdődő US Open selejtezőjében Jani Réka Luca, a magyar teniszező 6:3, 3:6, 6:2-re győzött az ötödik helyen kiemelt Iryna Bremond ellen és két lépésre van a főtáblától.

Czink-Marosi ütközet a US Openen?! 2011. augusztus 23. 09:08 A hétfőn kezdődő amerikai nyílt teniszbajnokság, azaz a US Open szervezői elkészítették a selejtező párosítását, a kvalifikációban öt magyar játékos lesz érdekelt. Szerencsés esetben szerencsétlen párosítás alakulhat ki.