Elcsúszott az Olajon az Albacomp

Szerző: shLétrehozva: 2009. március 7. 22:25
Három együttes már ott van a legjobb négy között a férfi kosárlabdázók Magyar Kupájában. A bajnoki címre jogosan pályázó Albacomp meglepetésre kettős vereséggel esett ki a Szolnoki Olajjal szemben. A Falco gárdája bár vesztésre állt a második meccs előtt, mégis sikerült a maga javára fordítani a küzdelmet a Zalakerámia ellen, míg a Dombóvár bár szép sikert ért el a Pécs ellen, mégis Sztojan Ivkovics fiai örülhettek az összesített eredményt látva.

Izgalmas, közönségvonzó mérkőzéseket láthattak a csarnokokba kilátogató nézők a férfiak Magyar Kupa küzdelmeinek negyeddöntőjében. Szombat este a visszavágókat rendezték, amelyeken meglepetések és nagy fordulatok tartották izgalomban a szurkolókat.

Az egyik legnagyobb meglepetés az Albacomp kiesése az egyre inkább magára találó Szolnoki Olajjal szemben. A nagykunsági együttes már az első meccsen elszomorította a fehérváriakat, hiszen idegenben verték 77-68-ra Peresztegi-Nagy Ákos tanítványai ellen. A visszavágón sem kellett csalódnia az Olaj drukkereinek. Az első negyedben Velibor Radovics és Simon Balázs irányításával a vendégek voltak fölényben, ám ezután nem lehetett megállítani a szolnokiakat.

Újonnan igazolt légiósaik lendületükkel elsöpörték a kék-fehéreket. Ousmane Barro 18, Ronnie Ross 17, Ken Tutt 14 ponttal fejezte be a mérkőzést. A vendégektől a rutinos Radovics 15 egységgel volt a legeredményesebb. Összesítésben nem volt kérdés, hogy mely csapat jut tovább, ennek ellenére óriási meglepetés született, hiszen a bajnokság egyik esélyese pottyant ki a küzdelmekből.

Fordulatos meccset láthatott a szombathelyi közönség, kedvenceik azt a Zalakerámiát fogadták, amely az első meccsen mindössze egy ponttal, 89-88-ra múlták felül őket. Nos a bajnoki címvédő kezdőötöse remekelt és végül 86-84-re megverték a zalaiakat. Összesítésben a különbség mindössze egy pont lett így a Falco javára…

A télen még a liga tabellájának élén álló Dombóvár mostanában nem találja régi formáját, csak ötödik a bajnokságban. A kupában sem tudtak javítani Bálind József fiai, még úgy sem, hogy fölényesen megverték a PVSK-t. Az első meccset ugyanis a baranyaiak negyven ponttal 84-44-re hozták, így a visszavágón elért 82-58-as dombóvári siker mit sem ért…

Már csak egy visszavágó van hátra, és a jövő hét elején ki is derül, hogy a Kaposvár vagy a Körmend csatlakozik-e az előbb említett három továbbjutóhoz.

FÉRFI MAGYAR KUPA, NEGYEDDÖNTŐ:
Planet-Leasing Dombóvár—Pécsi VSK-PANNONPOWER 82-58 (19-21, 25-13,20-18,18-6)
1. mérkőzés: Pécsi VSK-PANNONPOWER—Planet-Leasing Dombóvár 84-44 (26-6, 20-14, 20-18, 18-6)

[142-126-os összesítéssel a Pécsi VSK-PANNONPOWER csapata jutott tovább]

Falco SZOVA KC-Szombathely—Zalakerámia-ZTE KK 86-84 (26-21, 18-17, 25-25, 17-21)

1. mérkőzés: Zalakerámia-ZTE KK—Falco SZOVA KC-Szombathely 89-88 (21-21, 26-22, 28-26, 14-19)

[175-174-os összesítéssel a Falco SZOVA KC-Szombathely csapata jutott tovább]

Szolnoki Olaj– Albacomp 76-61 (17-20, 17-16, 24-11, 18-14)

1. mérkőzés: Albacomp - Szolnoki Olaj KK  68-77 (16-19, 17-21, 16-20, 19-17)

[152-129-es összesítéssel a Szolnoki Olaj csapata jutott tovább]

A kupaküzdelmek mellett a bajnokságban is rendeztek egy mérkőzést, méghozzá nem is akármilyet. A keleti országrész rangadóján az utolsóelőtti helyen álló Debreceni Egyetem az utolsó negyedben vesztette el a meccset a Marso-Vagép NYKK ellen 94-88-ra. A vendégektől Roy Booker 27 pontjával kiemelkedett a mezőnyből.