Dávidnak esélye sem volt Góliát ellen

Szerző: shLétrehozva: 2009. február 11. 20:44
A harmadik helyen álló, bajnoki címvédő Falco nagyobb nehézségek nélkül verte az újonc Enternet-NTE Hegyvidék csapatát 119-70-re, míg a héten a kupától is búcsúzó Kecskemét Pakson szedett össze egy zakót (92-68).

Az élvonal egyetlen fővárosi alakulata ezúttal sem tudta megszerezni első győzelmét a bajnokságban. Tegyük hozzá: ezúttal volt talán a legkisebb esélye erre, hiszen a címvédő Falco KC került Hartay Tamás csapatának útjába.

Már az első negyedben negyven pontot szórtak a Kálmán László vezette szombathelyiek és a félidőre már harmincnégy egységnyi előnyre tettek szert. Nem volt megállás és végül közel ötven pontot számoltak a hazaiakra a nem is olyan régen átadott Sportmax központban.

A hazaiaktól Fülöp Gábor 14, Hajmásy Péter 13 ponttal zárt. A vendégek fesztivált rendeztek a játékosok, legjobb Ivan Perincsics volt, aki 25 egységgel zárt. Rajta kívül a csapatkapitány Kálmán László és Darryl Hudson 15-15-öt, Andrija Csirics és Horváth Zoltán pedig 14-14-et szórt.

A kupából az Albacomp ellen búcsúzó Univer-Kecskemét a bajnokságban sem tudta kijavítani rosszul sikerült mérkőzését és 92-68-as zakót kapott az Atomerőműtől. A paksiaktól Charles Gosa ás Mack William Nicholas vitte a prímet, a vendégektől Horváth Ákos és Gregory Danielson voltak a legeredményesebbek.