Botrányos végjáték Szombathelyen

Szerző: shLétrehozva: 2009. május 16. 20:59
Szurkolóinak „köszönhetően” nemcsak az Atomerőmű SE elleni második vereség miatt fájhat a feje a Falco vezetőinek. A szombathelyi együttes az első, paksi meccs után, a hazai mérkőzését is elveszítette Gulyás Róberték ellen a férfi élvonal rájátszásában a legjobb négy között.. Pontosítsunk: a mérkőzés félbeszakadt, ám így is a tolnaiak győzelmét hirdették ki. A másik elődöntőn a Zalaegerszeg hosszabbítás után, egy ponttal tudta felülmúlni a PVSK-t, így náluk 1-1-re alakult az összesített állás.

A címvédő szurkolói is jól tudták, kedvenceiknek mindenképpen győzniük kell ahhoz, hogy jó esélyük maradjon a fináléba jutásra. Nos, nem jött össze. Bár Szrecsko Szekulovics tanítványai jól kezdtek és vezettek is az első negyedben. Ám ekkor utoljára…

Az Atomerőmű légiósai vezetésével átvette az irányítást és tíz percet követően hat egységgel léptek meg. Nem is tudta behozni ezt a hátrányt már a Falco. A nagyszünetre már tizennégy pont előnnyel „futott” az ASE. A második félidőben valamelyest talpra állt a hazai együttes. Ivan Perincsics és Kálmán László motivált és ponterős játéka is kellett hozzá, hogy kettőre csökkenjen a különbség (79-81).

A vége 87-79 a paksiaknak, ám nem biztos, hogy ennyi maradt volna, ha a hazai szurkolók 31,9 másodperccel a vége előtt nem rohannak be a pályára és ütik meg Király László játékvezetőt. A fanatikusok egy párharcot követően vették át a „hatalmat” a játéktéren. Várhatóan súlyos büntetést akasztva ezzel a vezetőség nyakába…

A másik összecsapáson az alapszakaszt megnyerő és azóta is menetelő Pécs ezúttal elbukott. Igaz, csak a hosszabbításban a Zalakerámia ellen.

Az első negyedben a baranyaiak nagyon elhúztak és 21-13-mal behúzták azt a részt. Wittmann Krisztián tripláival és Thomas Kelley ezúttal is zseniális játékával a Pécs tartotta is előnyét. Annak ellenére is, hogy kapaszkodott a ZTE. A félidőre még nem, a harmadik negyed végére viszont feltámadtak a zalaiak és 30-18-ra nyerték ezt a tíz percet és előnybe került. A PVSK így is visszajött és a rendes játékidő végén 78-76-ra vezetett is. Michael Jones büntetőivel mégis sikerült kiharcolnia Völgyi Péter fiainak a hosszabbítást.

A hosszabbításban egy ponttal jobbnak bizonyult a hazai csapat és ezzel kiegyenlített a párharcban. Nagy csatára lehet tehát számítani kedden, a harmadik meccsen.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, RÁJÁTSZÁS, ELŐDÖNTŐK:
FALCO-SZOVA KC SZOMBATHELY–ATOMERŐMŰ SE 79–87 (22–28, 17–25, 18–18, 22–16) – félbeszakadt
ZALAKERÁMIA-ZTE KK–PVSK-PANNONPOWER 86–85 (13–21, 22–23, 30–18, 13–16, 8–7) – hosszabbítás után