Újpesti Dab-siker, FTC-vereség Miskolcon

Szerző: shLétrehozva: 2009. január 30. 21:03
Továbbra is gödörben az Újpest a honi jégkorong-bajnokság középszakaszában, hiszen a Ferencváros után a Dab.Docler is győzni tudott a Megyeri úton. A zöld-fehérek azonban nem tudtak erőt meríteni szerdai bravúros, idegenbeli sikerükből: kisebb meglepetésre kikaptak Miskolcon. Az NZ Stars kétgólos győzelmet aratott Székesfehérváron.

Az Újpest a jelek szerint még mindig nem pihente ki a csíkszeredai túra fáradalmait, ahol a MOL Liga elődöntőjében volt kétmeccses jelenése. Szerdán az FTC győzött ellenük hazai pályán büntetőkkel 6-5-re, ezúttal a dunaújvárosiak lepték meg Pék György együttesét. Már az első harmadban 3-0-ra elhúztak a vendégek, a házigazdák azonban az 57. perc végére egygólos különbségre zárkóztak fel. Egy perccel később a Dab negyedik gólja viszont megpecsételte a sorsukat.

Kiss Ákos két gólja mellett egy asszisztot is elkönyvelhetett, Galanisz Nikandrosz egy találata mellett két alkalommal az előkészítésben jeleskedett. Az Újpest, amely az alapszakaszban a magyar riválisok ellen az összes, mind a tíz találkozóját megnyerte hazai pályán, most egymás után kettőt is elveszített.

A Ferencváros szerdán büntetőkkel nyert, ezúttal büntetőkkel kapott ki, utóbbit méghozzá Miskolcon. A találkozón a vendégek vezető találatára a hazaiak kettővel válaszoltak, a zöld-fehérek túlórát érő egyenlítő találatukat a 44. percben szerezték. A mérkőzésen Dan Christopher Strengell (Miskolc) és Rencz Dániel (Ferencváros) is végleges kiállítást kapott.

Az NZ Stars gólnélküli első harmadot követően két góllal verte Székesfehérváron az Alba Volán csapatát. A vendég káposztásmegyeriek négy találatát három olyan korongos szerezte, akik éveken keresztül a Volán játékosai voltak.

OB I, KÖZÉPSZAKASZ:
ÚJPESTI TE – DAB.DOCLER 2-4 (0-3, 1-0, 1-1)
Gólszerzők: 37:02 Hüffner Adrián (Kiricsenko, Borbás Gergely), 56:41 Zlocha (Dubek), ill. 6:06 Kiss Ákos (Galanisz Nikandrosz, Azari Zsolt), 15:27 Magosi Bálint (Borsos Attila), 17:56 Galanisz Nikandrosz (Azari Zsolt, Kiss Ákos), 57:45 Kiss Ákos (Galanisz Nikandrosz, Azari Zsolt)
Kiállítások: 10+10 perc fegyelmi (Rufus), ill. 16 perc
MISKOLCI JJSE – FERENCVÁROSI TC 3-2 (1-1, 1-0, 0-1, 0-0, 1-0)-büntetőkkel
Gólszerzők: 9:41 Foltín (Láda Balázs, Popovics Patrik), 32:24 Franc (Foltín, Cop), ill. 5:56 Davis (Jánosi Csaba, Hoffmann Attila), 43:48 Hoffmann Attila (Kovsov, Jánosi Csaba)
Kiállítások: 21+10 perces fegyelmi (Popovics)+20 perces fegyelmi (Strengell), ill. 19+20 perces fegyelmi (Rencz)
ALBA VOLÁN – NZ STARS 2-4 (0-0, 0-2, 2-2)
Gólszerzők: 51:21 Ozsváth Ádám (Nagy Gergő, Sofron István), 57:44 Fekti Bálint (Maklári Erik, Feil Arnold), ill. 22:10 Gröschl Tamás (Kaspárek), 35:47 Gröschl Tamás (Gergely Csaba), 49:08 Sille Tamás (Gergely Csaba), 55:09 Kangyal Balázs (Svasznek Bence, Hertl)
Kiállítások: 16, ill. 14+10 perces fegyelmi (Szajbert P.)