KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "SAVARIA-BC SZOMBATHELY"
A BSE is jó edzőpartnernek bizonyult 2009. március 14. 19:24 Úgy látszik, csak pillanatnyi megtorpanás volt az MKB Sopron Szolnok elleni hosszabbításig "fajuló" meccse. A bajnoki címvédő együttes a Cegléd után a negyedik helyen álló BSE-t is magabiztosan verte hazai pályán a női kosárbajnokság 20. fordulójában. Legjobbja a 20 pontot szóró Horti Dóra volt. A Szeged elleni veresége után szép győzelemmel javított a Seat Foton Győr csapata. A Rába-partiak az utolsó helyen álló, még nyeretlen Savariát verték 111-50-re. A Zalaegerszeg hazai pályán tartotta otthon a pontokat a Vasassal szemben a két középcsapat rangadóján.

Vajda Anna vezette győzelemre a Pécset 2009. március 1. 20:30 Sima hazai siker született a MiZo Pécs-Savaria BC női kosármérkőzésen az élvonal 16. fordulójának elmarad találkozóján. Az Euroligából a közelmúltban kieső baranyaiak 113-20-ra verték a szombathelyi csapatot, amely továbbra is az utolsó helyen áll az NB I-ben. A hazaiak legjobbja a 36 pontot szóró Vajda Anna volt, míg Török Szilvia és Sarok Nikolett 14 egységig jutott. A vendégek a második negyedben csak kettő pontot dobtak, míg a harmadik részben képtelenek voltak a kosárba találni.

Nem csalás, nem ámítás, 99 volt közte 2009. február 24. 19:41 Majdnem százpontos különbséggel nyert a bajnoki címvédő MKB Sopron együttese a sereghajtó Savaria BC otthonában a női kosárlabda NB I 17. fordulójában. A szombathelyiek egyik negyedben sem tudtak tíz pont felett dobni, a sárga-zöldek pedig úgy tűnik továbbra is az Euroliga-továbbjutás eufóriájában játszottak. Mit játszottak! Gáláztak! A Sopronban hosszú idő után újra pályára lépett Semsei Barbara, aki tizenhárom perc alatt négy pontig jutott.

A Savaria még nem méltó társa a Falcónak 2009. február 13. 20:20 Vendéggyőzelmek születettek a női kosárlabda-bajnokság 15. fordulójában. A Vasas-Csata a Sopron után a másik élcsapatot már nem tudta megszorongatni és végül harmincpontos vereséget szenvedett a MiZo Pécstől (55-85). Nála rosszabbul járt a Savaria, amely 78 egységgel kevesebbet gyűjtött, mint a Szeviép-Szeged (50-128).

Női kosárlabda NB I: egy negyedig pontot sem kapott a Zala Volán 2008. december 12. 19:31 A Zala Volán 87 ponttal nyert a vendég Szombathely ellen az UNIQA női kosárlabda NB I-ben.

Női kosárlabda NB I: idegenben nyert a BEAC a Savaria ellen 2008. december 6. 20:51 Tízponttal győzött idegenben a BEAC együttese a Savaria-Szombathely ellen a női élvonalbeli kosárlabda-bajnokságban. A vendégek végig vezetve "húzták be a mérkőzést", amely idén a második volt a Balogh Judit vezette fővárosiaknak. A forduló további mérkőzésein a Zala Volán nagy csatában verte a Szolnokot, míg az Győr magabiztosan nyert idegenben az Atomerőmű ellen.

Női kosárlabda NB I: az Atomerőmű Szombathelyen nyert 2008. november 21. 21:00 Tizenhat ponttal verte meg az Atomerőmű együttese a Savariát a női kosárlabda NB I-es bajnokságban.

Női kosárlabda NB I: Fűrész vezetésével idegenben nyert a Győr 2008. november 16. 18:14 Idegenben aratott 89-74-es győzelmet a Seat-Foton Győr együttese a Savaria Helios ellen a női kosárlabda-bajnokság kilencedik fordulójában. A meccs legjobbja a 33 pontot szóró Rachill Robinson volt a hazaiaktól ám Fűrész Diána, a Győr 23 egységet dobó játékosa örülhetett a mérkőzés végén. Utóbbi játékos remek teljesítményével újabb, immáron kilencedik vereségéhez segítette hozzá a szombathelyi együttest.

Női kosárlabda NB I: zalaegerszegi győzelem Szombathelyen 2008. november 12. 20:09 A Zala Volán harminc ponttal, 85-55-re verte a Savariát Szombathelyen a női kosárlabda NB I-es bajnokság első fordulójából elhalasztott mérkőzésén.

Kosárlabda, női NB I: Szombathelyen tudott nyerni a Vasas 2008. október 31. 20:39 Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának hetediik fordulójában a Vasas hosszabbításos mérkőzésen nyert Szombathelyen.