KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "OROSZ_JEGKORONG_VALOGATOTT"
USA-Kanada ütközet a döntőért 2014. február 19. 20:45 A címvédő kanadai válogatott szoros mérkőzésen, az amerikai csapat viszont könnyű győzelemmel jutott be az elődöntőbe a szocsi téli olimpia jégkorongtornájának szerdai napján.

Finn és orosz siker a hoki-vb-n 2012. május 6. 23:36 Egyetlen gól döntött - a hazaiak javára - a Finnország-Szlovákia mérkőzésen a Helsinkiben és Stockholmban zajló jégkorong-világbajnokság Harmadik, vasárnapi játéknapján. Stockholmban Oroszország Norvégiát verte.

Hoki-vb: Csehország a bronzérmes! 2011. május 15. 20:15 A tavalyi finálé ezúttal "csak" a harmadik helyről volt hivatott dönteni a szlovákiai A-csoportos jégkorong-világbajnokságon. És ugyanúgy, mint 2010-ben, ezúttal is a csehek győztek, ám míg legutóbb csupán 2-1-re, addig vasárnap délután nagyobb fölénnyel, 7-4-re. A csehek 1998 után összesen negyedik bronzérmüket gyűjtötték be, míg a végére teljesen elfáradt oroszok 1996-ot és 1997-et követően harmadjára lettek negyedikek. 20.15-től svéd-finn döntőt rendeznek.

Döbbenetes gól a jégkorong-vb-n - videó 2011. május 13. 21:13 Mikael Granlund szinte biztosan a jégkorong-világbajnokság legszebb gólját lőtte a pénteki Oroszország elleni elődöntő második harmadában, vezetéshez juttatva a finn válogatottat. Az NHL-ben szereplő Minnesota Wild mindössze 19 éves tehetsége a kapu mögül emelte botjával fordulásból a hálóba a korongot, amelyet a bírók egy rövid videózás után érvényesnek találtak (tehát nem volt magas bot, amikor az a váll fölé kerül).

Hoki-vb: az oroszok is a döntőben 2010. május 22. 20:49 A házigazda német válogatott csak megszorongatni tudta az orosz csapatot a jégkorong-világbajnokság szombati második elődöntőjében, amelyet 2-1-re nyert a címvédő.

Sokkoló cseh vereség a jégkorong vb-n! 2010. május 11. 20:40 Óriási meglepetésre legyőzte az előző vb-n mindössze 11. helyen záró Norvégia a sportág nagyhatalmai közé tartozó Csehországot a jégkorong-világbajnokság keddi játéknapján. A másik délutáni mérkőzésen a címvédő Oroszország 4-1-re verte Kazahsztánt. A késő esti két találkozón a fehéroroszok az olimpiai negyedik Szlovákiával találkoznak, Svédország Franciaország ellen lép jégre.

Négygólos jégkorongos orosz-lecke 2009. április 22. 20:11 A vb-címvédő, NHL-s klasszisokkal megerősített orosz jégkorong-válogatott ellen játszotta utolsó felkészülési mérkőzését a pénteki vb-nyitány előtt a Pat Cortina által irányított magyar jégkorong-válogatott. Csapatunk remeküól felkészülve, kiválóan védekezve becsülettel helytállt, és tisztes, négygólos vereséggel hagyta el a küzdőteret. Hol van már a 18 gólos, 45 évvel ezelőtti különbség?

Gyászol az orosz jégkorongsport is 2009. március 25. 10:58 Nem csak a magyar, hanem az orosz jégkorongsport egyik klasszisa is elhunyt. Igor Sztelnov 46 évet élt.

Orosz-magyar hokiderbi a vb előtt? 2008. november 19. 17:36 Az A csoportos vb előtt két nappal, április 22-én a címvédő orosz csapattal játszhat a magyar jégkorong-válogatott amolyan ráhangoló mérkőzést Svájcban. A sportág meghatározó csapatai közül Kanada és Svédország már vendégeskedett Magyarországon. Finnországot 2009 áprilisában fogadjuk, de igazi szenzáció lenne egy Oroszország elleni találkozó, amelynek egyelőre még csak a lehetősége adott. A magyar válaszra néhány napos gondolkodási időt kértek az illetékesek.

Alakul a Kanada-Oroszország finálé 2008. május 15. 20:04 Kialakult az elődöntő párosítása a Kanadában zajló jégkorong-világbajnokságon: Kanada Svédországgal, Finnország Oroszországgal mérkőzik meg a döntőbe jutásért, csakúgy, mint egy esztendővel ezelőtt. Sőt, a svéd-kanadai párosítás az elődöntőben immár sorrendben hároméves múltra tekint vissza.