KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "JÉGKORONG, NŐI"
A nők is tudnak hokizni... 2011. február 6. 10:24 A harmadik helyen végzett a magyar női jégkorong-válogatott az ausztráliai Newcastle-ben rendezett divizió III-as világbajnokságon, miután a zárónapon hosszabbítást követően 4-3-ra legyőzte a szlovén nemzeti csapatot.

A kanadai hokisok 18-0-s szlovákverése 2010. február 14. 09:26 Valódi jégkorongleckét kapott a szlovák női válogatott, amely a házigazda Kanadától 18-0-s vereséget szenvedett a vancouveri olimpián. A gólokon tízen osztoztak, Meghan Acosta és Cherie Piper triplázott.

Fiúk között légióskodik az év női hokisa 2008. december 21. 09:09 Határozott kézfogás, határozott fellépés. Ez Pintér Zsófia, akit 17 évesen az év legjobb női jégkorongozójának választottak meg 2008-ban. Tegyük hozzá: hasonló elismerésben az idén a sportág berkein belül Palkovics Krisztián (a férfiaknál) és Vas Márton (az InLine-szakágban) részesült. Illusztris társaságba került tehát a fiatal védőjátékos, akit nemcsak életkorából adódóan nevezhetünk rendhagyónak, hanem amiatt is, mert a svájci Lausanne-ban légióskodik és a junior korosztályos fiúk bajnokságában is rendre jégre lép.

Egyetlen találat döntött Atlantában 2008. október 17. 08:36 A bajnoki címvédő Detroit hazai pályán, a Joe Louis Arenában szenvedett vereséget hosszabbítás után a Vancouvertől az Észak-Amerikai Profi Jégkorongliga (NHL) alapszakaszának 10. játéknapján. Hasonló körülmények között maradt alul a Tampa Bay, míg a St. Louis jókora verést mért a Dallasra. Az Atlanta és a New Jersey mérkőzésén egy gól döntött a vendégek javára.

Amikor 82 gól esik a jégkorongkapuba 2008. szeptember 8. 19:44 Történelmi végeredménnyel szolgáltatott a női jégkorongozók női téli olimpiai selejtezője szombaton, amikor a Szlovákia legjobbjai kiütéses, 82-0-ás (!) győzelmet arattak Bulgária ellen Lettországban.

Jégkorong, vb-selejtező: 82-0-ra kapott ki a bolgár női csapat 2008. szeptember 8. 10:08 Rekordkülönbségű vereséget szenvedett a bolgár női jégkorong-válogatott a Lettországban zajló világbajnoki selejtezősorozaton.