Ünnep az Old Traffordon: bajnok az MU!

Szerző: shLétrehozva: 2009. május 16. 15:38
Története tizennyolcadik bajnoki címét ünnepelheti a Manchester United, miután az angol-labdarúgó-bajnokság 37. fordulójában 0-0-s döntetlent játszott az Arsenallal. Sir Alex Ferguson legénysége megvédte címét, ezzel a tizenegyedik Premier League-koronáját zsebelte be. A mérkőzésen szinte semmi nem történt, a szakadó eső megnehezítette a folyamatos játékot. De ez már senkit sem érdekel.

PREMIER LEAGUE, 37. FORDULÓ:
MANCHESTER UNITED - ARSENAL 0-0
Old Trafford, 75 000 néző, vezeti: Mike Dean
MANCHESTER: Van der Sar - O'Shea, Vidics, Evans, Evra - Carrick, C. Ronaldo, Fletcher, Giggs - Rooney (Anderson, 93.), Tévez (Pak, 67.). Menedzser: Sir Alex Ferguson.
ARSENAL: Fabianski - Sagna, Touré, Song, Gibbs (Eboué, 77.)- Nasri, Denilson, Fabregas, Diaby, Arsavin (Walcott, 69.) - Van Persie. Menedzser: Arsene Wenger.
Sárga lap: Van Persie (33.), Arsavin (45+2.), Fabregas (47.), Nasri (50.)

Miután a Manchester hátrányból megfordította Wiganben legutóbbi bajnokiját szerdán, már tudni lehetett: innen nem fogja elveszíteni a pontvadászatot a vörös alakulat, két meccsén mindössze egyetlen pontocskát kellene már csak összekaparnia.

Nos, az Arsenal elleni szombat délutáni összecsapás tétje az volt, meglesz-e a sorozatban harmadik, ösaszességében a tizennyolcadik bajnoki arany. Ehhez nem kellett mást csinálni, mint nem gólt kapni.

A meccs tulajdonképpen borzasztóan rossz volt, de Van der Sar megőrízte kapuját, így a soványka 0-0 óriási örömünnepbe torkollott. Ferguson, akár egy tanár vezette fel tanítványait az ünnepi dobogóhoz, a játékosok összeölelkezve, jókedvűen ugrálva kísérték őt.

Az MU 37 kör alatt 27 győzelmet aratott, emellett hatszor döntetlenezett, és mindössze négy alkalommal szenvedett vereséget. A 87 pont pedig a bajnokságot jelentette a gyárvárosiaknak.

Megint kieső a Newcastle
Egy fordulóval a vége előtt ismét bajba került a Newcastle United, hiszen odahaza 1-0-s vereséget szenvedett a Gera Zoltánt végig a soraiban tudó Fulhamtől. Igaz, fél órán át emberhátrányban játszottak a Szarkák, akik mivel a Hull egy pontot elcsípett Boltonban, ismét a kiesés szélére kerültek. Halmosi Péter 7 percet kapott a Cityben.
Newcastle-Fulham 0-1 (0-1)
Gólszerző: Kamara (41.)
Kiállítva: Bassong (60.) - Newcastle
Bolton-Hull City 1-1 (1-0)
Gólszerző: Steinsson (26.), ill. Fagan (46.)
Everton-West Ham 3-1 (1-1)
Gólszerző: Saha (28. - 11-esből, 76.), Yobo (48.), ill. R. Kovac (24.)
Kiállítva: Tomkins (37.) - West Ham
Middlesbrough-Aston Villa 1-1 (1-0)
Gólszerző: Sanli (14.), ill. Carew (57.)
Stoke City-Wigan 2-0 (0-0)
Gólszerző: Fuller (69.), Beattie (76.)
Tottenham-Manchester City 2-1 (1-0)
Gólszerző: Defoe (29.), Keane (86. - 11-esből), ill. Bozsinov (65.)

ÉLŐ KÖZVETÍTÉS:

94. perc. Vége! bajnok a Manchester!

Közben Ferenczi révén a Ferencváros már 3-0-ra vezet a Kazincbarcika ellen zártkapus meccsen (35. perc)

84. perc. Fabregas hatalmas helyzetet hagyott ki! Songtól kapta a labdát a bal oldalon, majd 12 méterről a kapufát találta el.

79. perc. C. Ronaldo lőtt kapura egy szabadrúgást balról, mintegy 23 méterről. A próbálkozás alig kerülte el a bal felső sarkot.

72. perc. Pak lőtt a kapuba, de előtte C. Ronaldót lesen kapták - tévesen!

70. perc. Szakad az eső, játék nem nagyon van a pályán.

55. perc. A Manchester utoljára a Tottenham ellen volt képtelen gólt lőni, de az is az ősszel történt.

54. perc. 36 mérkőzés óta nem fordult elő, hogy a Manchester nem tudott gólt lőni hazai pályán.

52. perc. Van Persie lőtt, de blokkolták kísérletét.

50. perc. Nasri kapott sárga lapott.

46. perc. Arsavin kapott sárga lapot.

46. perc. Elkezdődött a második játékrész.

45. perc. Vége az első félidőnek helyzetet alig láthattunk, de a Manchesternek ez az eredmény is bajnokságot ér.

45. perc. Arsavin kapott sárga lapot.

33. perc. Van Persie kapott sárga lapot.

31. perc. Nasri lövése akadt el a hazai lábak között.

22. perc. Kevés helyzet és nagy küzdelem jelzi a mérkőzést, nyoma sincs a Manchester BL-ben látott fölényének.

10. perc. Nasri lódult meg, kényszerítőzött Diabyval és lőtt Van der Sarba, a játékvezető sípjába fújt, a francia kezezett.

1. perc. A Manchester United kezdte a mérkőzést!