KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "ARSENAL"
Ráfagyott a mosoly az Arsenal arcára 2015. február 25. 23:14 A sorsolás után még a hurráoptimizmus jellemezte az Arsenal játékosainak hangulatát, ehhez képest a Monaco a BL egyik legegységesebb csapatának benyomását keltve 3-1-re nyerni tudott az Emiratesben, a nyolcaddöntő első, szerdai felvonásán. Az ASM védelme - amely 540 perc alatt egy gólt kapott a csoportkörben - ezúttal csak 22,5 éves átlagéletkorral bírt, de így is remekelt, a londoniaknak sokáig kapura lövésük sem volt. A kontrajáték is működött a vendégeknél, kétszer is így sújtottak le, különösen sokkoló lehetett, hogy még Oxlade-Chamberlain hosszabbításban elért találatára is volt válaszuk. A Leverkusen egy mesés Bellarabi-Calhanoglu összjátéknak köszönhette, hogy két vállra tudta fektetni a tavalyi döntős Atléticót.

Az MU állva maradt, jöhet az Arsenal! 2015. február 16. 23:09 A záró félórában három góllal válaszolt a Manchester United a házigazda, harmadosztályú Preston North End találatára, amely egy megpattanó lövésből született a hétfő esti, utolsó FA-kupa-nyolcaddöntőben, egy fantasztikus hangulatú meccsen. Így a Vörös Ördögök fogadhatják majd március első felében a címvédő Arsenalt. Ander Herrera egyébként nyolcadszor kezdett az MU-ban, ezeken a meccseken nem kevesebb, mint öt gólt és gólpasszt jegyzett.

MU-Arsenal a negyeddöntőben? 2015. február 16. 20:42 Hétfő este elkészítették az FA-kupa-negyeddöntő sorsolását, amelynek értelmében az MU a címvédő Arsenalt fogadhatja a sorozatban - amennyiben túljut a harmadosztályú Prestonon idegenben. A legjobb nyolc között rendezendő párharcok egy meccsen dőlnek majd el március hetedikén, illetve nyolcadikán.

Az Arsenal elkerülte a PL-csapatokat 2015. január 26. 20:33 Elkészítették az FA-kupa-nyolcaddöntő sorsolását, amelynek értelmében a címvédő Arsenal a Manchester Cityt kiejtő, másodosztályú Middlesbrought fogadhatja.

Az Arsenal ráhajthat a címvédésre! 2015. január 25. 19:19 A "nagyhalak" közül egyedül a címvédő Arsenal ugrotta át az akadályt az FA-kupa negyedik fordulójában (a legjobb 32 között), és már várhatja a hétfő esti sorsolást. Rosickyék az első félidőben 2-0-ra, a másodikban 3-1-re is vezettek vasárnap este Brightonban, s bár a Championship 19. helyezettje nagy erőket mozgósított az egyenlítésért, végül, ha nem is könnyen, de behúzták a meccset.

City-verő Arsenal: szökik a Chelsea! 2015. január 18. 18:56 Nagy tartásról tett tanúbizonyságot az Arsenal, amely 2-0-ra nyerni tudott vasárnap este az aranyért küzdő Manchester City otthonában, a Premier League 22. fordulójában. Büntetőből és szabadrúgás után talált be a londoni csapat. A Man. Citynek nem adódott kapura lövési kísérlete az első játékrészben. Októberben kapott ki legutóbb a City a bajnokságban. A Chelsea már öt ponttal vezeti a Premier League-tabellát, az Ágyúsok továbbra is ott vannak az MU nyakán a Tottenhamet megelőzve.

Duplán bánkódhat az Arsenal 2015. január 15. 21:06 Két játékosát is elvesztette hosszabb időre az angol élvonalban szereplő Arsenal labdarúgócsapata: Mikel Arteta és Mathieu Debuchy egyformán három hónapot kénytelen kihagyni.

Podolski az Interben: kész! 2015. január 2. 17:43 Az Inter megszerezte Lukas Podolskit. Az Arsenal 29 éves, világbajnok támadója fél évre, kölcsönben érkezik

A City nem csapta le a magas labdát 2014. december 28. 18:32 Nem tudta kihasználni a Chelsea botlását az üldöző, címvédő Manchester City, mert kétgólos előnyt tékozolt el vasárnap hazai környezetben, a kiesőjelölt Burnley ellen, a 19. fordulóban. Silva fordulásból lőtt gólt az év utolsó bajnokiján, aztán Fernandinho bombája is beakadt, de a második félidőben egy lesgóllal és egy szemfüles, a léc alá felvarrt találattal egyenlíteni tudott a vendégcsapat. A zsinórban a 10. tétmeccs megnyerése azt jelentette volna, hogy egy pontra kerül a City a friss őszi bajnok Chelsea-től, ehelyett azonban maradt a korábbi differencia a két együttes között a táblázaton. Az Arsenal újabb fontos győzelmet aratott, és most már csak karnyújtásnyira van a dobogótól.

Az Arsenal megszenvedett a QPR-ral 2014. december 26. 20:55 Alexis Sánchez tizenegyest hagyott ki, de javítani tudott: előbb fejesgólt szerzett, majd, amikor csapata már emberhátrányban játszott, gólpasszt adott Tomás Rosickynek a QPR elleni, karácsony másnapján rendezett angol bajnokin, az Emiratesben. Innen már behúzták az Ágyúsok, bár nem volt könnyű dolguk, mert Austin szezonbeli 12. találatával (büntetőből) szépíteni tudott a hajrá kezdetén. A londoniak saját dolgukat nehezítették meg a találkozón, hiszen Giroud kiállíttatta magát az Arsenalból az 53. percben, amikor óvatosan megfejelte Onuohát. Kilenc meccs, nulla pont a QPR-mérleg idegenben. A West Ham és a Newcastle kivételével mindenki nyert a top tízből a fordulóban.