A Man. City ötször csengetett

Szerző: shLétrehozva: 2011. február 20. 16:52
A Manchester City semmit sem bízott a véletlenre, és 5-0-ra kivégezte a Notts Countyt az FA-kupa 4. fordulójának újrajátszásán. Patrick Vieira nem góljairól híres, most viszont kétszer is a hálóba fejelt. A nyolcaddöntőben az Aston Villa lesz az égszínkékek ellenfele.

FA-KUPA, 4. FORDULÓ, ÚJRAJÁTSZÁS:
MANCHESTER CITY-NOTTS COUNTY 5-0 (1-0)
Manchester, City of Manchester Stadion, 27 276 néző, vezette: Mike Jones
MANCHESTER CITY: Hart - Richards, K. Touré, Lescott, Zabaleta - Vieira, Y. Touré (Barry, 80.), Kolarov - Balotelli (Tévez, 60.), Dzeko, Silva (Jo, 86.). Menedzser: Roberto Mancini.
Cserék: S. Taylor - Kompany, Boateng, Barry, Jo, Tévez, Tchuimeny-Nimely.
NOTTS COUNTY: Nelson - Harley, Pearce, Edwards, Darby (Thompson, 60.) - Westcarr, Ravenhill, Gow, Bishop, Hawley - Hughes (Gobern, 79.). Menedzser: Paul Ince.
Cserék: Burch - kapus, Thompson, Lee, Smith, Spicer, Gobern, Chilvers.
Gólszerző: Vieira (37., 58.), Tévez (84.), Dzeko (89.), Richards (90+5.)
Sárga lap: Balotelli (44.), ill. Hawley (52.)
A Manchester City csak Edin Dzeko hajrábeli góljának köszönhetően harcolta ki az újrajátszást Nottinghamben, azon ellenben már nem ismert könyörületet.

A Notts ugyan jóval többet kezdeményezett az első negyedórában, ám mikor az eastlandsiek magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak, már nem tudták velük tartani a lépést.

A henger Patrick Vieira jóvoltából indult be: a védekező középpályás szökőévente talál be (a kispadról nehéz is lenne ontani a gólokat), most viszont mindjárt kétszer sikerült neki, egyaránt fejjel.

Az utolsó percekre teljesen kipukkadt a kiscsapat, Edin Dzeko, Carlos Tévez, majd a betonkeménységű hátvéd, Micah Richards is beköszönt.

A következő körben már embert próbálóbb feladat vár az ultragazdag manchesteriekre, a nyolcaddöntőben ugyanis az Aston Villa látogat a City of Manchesterbe.
A MECCS ÖSSZEFOGLALÓJA

ONLINE KÖZVETÍTÉS:
90+6.: VÉGE A MECCSNEK.
90+5.: Westcarr szabadrúgása fölé szállt.
90+3.: Dzeko ziccerét hárította Nelson.
90+1.: IMMÁR ÖT!!!
Egy bal oldali szöglet után Richardshoz került a labda, aki 8 méterről a bal felsőbe lőtt.
90.: Négy perc a ráadás.
89.: MÁR NÉGY!!!
Tévez beadása után Dzeko fejelt az üres kapuba 3 méterről.
86.: Silva hagyja el a pályát, Jo a helyettese.
84.: 3-0, KEGYELEMDÖFÉS!!!
Dzeko ugratta ki remekül Tévezt, aki elhúzta a labdát Nelson mellett, majd 8 méterről az üres kapuba gurított.
80.: Yaya Touré meccsének vége, Barry kap tíz percet.
79.: Hughes le, Gobern be.
78.: Gow célozta meg a bal felsőt, Hart hatalmas vétődéssel tolta fölé. Remek lövés, remek védés.
71.: Hawley forgatott meg két City-védőt, de lövése erőtlen volt.
70.: Tévez lövése a jobb sarok mellett zúgott el.
68.: Edwards kapáslövése nem volt túl acélos.
66.: Az ismétlések tanúsága szerint Balotelli hisztizve ment be az öltözőbe, a nyakmelegítőjét is földhöz vágta. Igazi sportember...
60.: Balotelli helyére Tévez érkezett a Citynél. A Nottsnál Thompson állt be Darby helyére.
58.: VIEIRA DUPLÁZOTT, 2-0!!!
Egy bal oldali szöglet után Vieira fejelt a jobb sarokba 10 méterről. Balotelli és Pearce eközben összefejelt, mindkettőjüket ápolni kell.
57.: Gow beadása csak Hartnak volt jó.
52.: Hawley követett el sárga lapot érő szabálytalanságot.
51.: Langyos az iram, a City kényelmesre vette a figurát az előny birtokában.
Elkezdődött időközben a Fulham-Bolton meccs is - nagy örömünkre két magyarral. Gera Zoltán a hazaiaknál, míg Bogdán Ádám a vendégeknél kezd.
46.: FOLYTATÓDOTT A MECCS.
--------------------------------------
45+1.: VÉGE A FÉLIDŐNEK.
Az első negyedóra a Nottsé volt, aztán szép lassan magára talált a City. Még semmi sincs lefutva.
45+1.: Hughes tekert 18 méterről a bal sarok mellé-fölé.
45.: Egy perc a ráadás.
45.: Balotelli lőtt? Vagy beadott? Ég tudja. Valami borzasztó volt.
44.: Balotelli keménykedett, sárga lap.
42.: Dzeko bal oldali beadása nem ért el a középen ólálkodó Silváig.
37.: ELŐNY A CITYNÉL, 1-0!!!
Silva jobb oldali szöglete után a rövidre bemozduló Vieira csúsztatott a kapuba 4 méterről. Pearce-en irányt változtatott a labda, ez is kellett ahhoz, hogy védhetetlen legyen.
35.: Silva centerezése után Yaya Touré megpattanó lövése ment kapu mellé. Most jobb a City.
35.: David Silva tüzelt jobbról, de kaput nem talált.
32.: Kolarov távoli szabadrúgása nem fogott ki Nelsonon.
30.: Westcarr mellett esett el Balotelli gyanús körülmények között a 16-oson belül. Ezért akár büntetőt is lehetett volna ítélni.
26.: Kolarov 20 méteres lövésében nem volt erő, mégis kijött Nelsonról. Nagyobb baja nem lett belőle a Countynak.
23.: Dzeko 8 méteres fejesét tolta ki a léc alól Nelson. Résen kell lennie a hálóőrnek, bár a labda középre ment.
21.: Húúúúú, mit úszott meg a City!!! Hawley csavart a bal kapufára, Hart már verve volt. Ha pár centivel beljebb megy, az Isten sem menti meg a Cityt a góltól.
20.: Gyűrik egymást a csapatok, egy-egy lehetőség is adódott már a gólszerzésre - kizárólag nottinghami oldalon.

17.: Dzeko löbbölte volna be a labdát, de az első előtte álló emberben elakadt a labda. A bosnyák csatár egyelőre adós a kirobbanó játékkal.
15.: Valamelyest mintha éledezne a City. Kezdi kapizsgálni, hogy ez a teljesítmény harmadosztályú ellenféllel szemben sem vezethet sikerre.
10.: Gow 24 méteres szabadrúgását kitolta Hart a bal alsóból. Ha nem ér oda, akkor kapufa, de inkább biztosra ment.
8.: A 4500 vendégszurkoló túlordítja a manchesterieket. Az embernek az az érzése, mintha nem is a City lenne a pályaválasztó.
6.: Hughes gyengécske lövése nem dolgoztatta meg túlzottan Hartot.
4.: A Ciytnél alig van a labda, meglepően bátran futballozik a Notts. Igaz, már az újrajátszás kiharcolása is komoly fegyvertény a kiscsapattól.
2.: Egy jobb oldali szöglet után Pearce fejelt kapu fölé az ötösről. Hart rossz ütemben mozdult ki, de a szöglet előtti szitunál is alászaladt a labdának. A hálóőr még nem melegedett be.
1.: A CITY KEZDTE A MECCSET. Jó szórakozást mindenkinek!
14:55. Köszöntjük kedves Olvasóinkat, perceken belül kezdődik a Man. City-Notts County FA-kupa-mérkőzés.
A City honlapján azt írták, a kezdésig kapható belépő. Való igaz, a Notts ellen nehéz megtölteni egy 48 ezres stadiont. Az égszínkékeknek nem is sikerül.