KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "MANCHESTER CITY"
City-verő Arsenal: szökik a Chelsea! 2015. január 18. 18:56 Nagy tartásról tett tanúbizonyságot az Arsenal, amely 2-0-ra nyerni tudott vasárnap este az aranyért küzdő Manchester City otthonában, a Premier League 22. fordulójában. Büntetőből és szabadrúgás után talált be a londoni csapat. A Man. Citynek nem adódott kapura lövési kísérlete az első játékrészben. Októberben kapott ki legutóbb a City a bajnokságban. A Chelsea már öt ponttal vezeti a Premier League-tabellát, az Ágyúsok továbbra is ott vannak az MU nyakán a Tottenhamet megelőzve.

A City nem csapta le a magas labdát 2014. december 28. 18:32 Nem tudta kihasználni a Chelsea botlását az üldöző, címvédő Manchester City, mert kétgólos előnyt tékozolt el vasárnap hazai környezetben, a kiesőjelölt Burnley ellen, a 19. fordulóban. Silva fordulásból lőtt gólt az év utolsó bajnokiján, aztán Fernandinho bombája is beakadt, de a második félidőben egy lesgóllal és egy szemfüles, a léc alá felvarrt találattal egyenlíteni tudott a vendégcsapat. A zsinórban a 10. tétmeccs megnyerése azt jelentette volna, hogy egy pontra kerül a City a friss őszi bajnok Chelsea-től, ehelyett azonban maradt a korábbi differencia a két együttes között a táblázaton. Az Arsenal újabb fontos győzelmet aratott, és most már csak karnyújtásnyira van a dobogótól.

Mesés manchesteri karácsony a PL-ben 2014. december 26. 18:26 Nem is kívánhattak volna szebb karácsonyt a manchesteri csapatok erre az esztendőre, hiszen egyaránt 3-1-es győzelmet arattak pénteken a "Boxing Day" keretében, vagyis az ünnepi PL-fordulóban. Rooney duplázott az OT-n, a Newcastle ellen, és még Van Persie fejesét is ő készítette elő. A Cityben Silva volt a nyerő ember, tizenegyest harcolt ki, és egy okos góllal gyakorlatilag el is döntötte a meccset a 33. percben, hiszen ekkor már 0-3-at mutatott az eredményjelző a WBA otthonában. Coutinho hatalmas gólpasszt adott Sterlingnek a Liverpoolban, ami kulcsmomentumnak bizonyult.

Csak a City bírja a Chelsea tempóját 2014. december 3. 23:27 A Manchester United és a Liverpool után a Chelsea, a Manchester City és az Arsenal is csatlakozott a 14. forduló győzteseihez, közülük az Ágyúsoknak volt a legnehezebb dolga, hiszen Alexis Sánchez a 88. percben tudta bepofozni a mindent eldöntő találatot. Sergio Agüero szinte egyedül nyerte meg a meccset a Citynek Sunderlandben, miközben a Chelsea az eltiltott Diego Costa nélkül is lelépte a Spursöt, bő félóra elteltével már 2-0-t mutatott az eredményjelző. Az Everton otthon hullajtott el két pontot.

A City elpáholta a Southamptont 2014. november 30. 17:06 Első hazai vereségére késztette a szezonban a Southamptont a Manchester City, amely könyörtelenül kihasználta a helyzeteit a PL vasárnapi játéknapján. A City emberhátrányban tudta két góllal is növelni előnyét a hajrában. Ezzel helyet cserélt egymással a táblázaton a két csapat, és az éllovas Chelsea-nek már "csak" hat pont az előnye a címvédővel szemben.

Bayern-kegyelemdöfés a Citynek? 2014. november 24. 17:04 Az év egyik legfontosabb mérkőzése előtt foghíjasnak tűnik a Manchester City középpályája, továbbá nincs 100 százalékos állapotban lévő csatára Manuel Pellegrini mesternek. A Bayern már továbbjutott ugyan, de így is esélyesebbnek számít idegenben a fogadóirodáknál!

A Chelsea félóra alatt elérte célját 2014. november 22. 18:21 A Chelsea átmenetileg hétpontosra növelte előnyét a Premier League-ben, José Mourinho és tanítványai elmondhatják magukról hogy klubrekordot jelentő, 12 meccses veretlenségi szériával kezdték a szezont. Diego Costára nagyon figyeltek a WBA-védők, mégis villanni tudott az ügyeletes gólfelelős a 11. percben, aztán Eden Hazard Cesc Fabregas passzát követően növelte a fórt, és Claudio Yacob veszélyes belépő miatti kiállítása után minden el is dőlt a Stamfordon az első félóra végére. A harmadik helyen álló, címvédő Manchester City tartja a tisztes távolságot, hiszen fordítani tudott hazai környezetben, a Swansea-vel szemben.

Kihullott egy láncszem a Citynél 2014. november 4. 15:27 Frank Lampard visszatérhet a Manchester Citybe – de ő is csak a jövő héten –, a balhátvéd Alekszandar Kolarov viszont egy hónapot kénytelen pihenni.

A Cityt megtréfálták a Ligakupában 2014. október 29. 22:47 A Manchester Citynek sikerült kiesnie hazai pályán egy meglehetősen tartalékos összeállításban pályára küldött, de annál motiváltabb Newcastle ellen az Angol Ligakupa nyolcaddöntős szakaszának szerdai játéknapján. A címvédő hóhéra a White Hart Lane-en játszik majd az elődöntőbe jutásért. A Chelsea, a Southampton és a Liverpool bizakodóan tekinthet a folytatás elé.

Benne van a pácban a Man. City 2014. október 21. 20:31 A Manchester City három BL-forduló után mindössze kétpontos, mivel kétgólos előnyt hagyott veszni kedd este Moszkvában, a CSZKA vendégeként. Agüero és Milner is üres kapura rúghatott gólt az első 40 percben, de Doumbia később belőtt egy ziccert és kiharcolt egy erősen véleményes büntetőt Vad II István játékvezetőnél, amelyet Natkho értékesített, beállítva az angolok számára fájó, 2-2-es végeredményt.