Kaposvári siker az egyetemisták ellen

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 25. 19:55
Nem borult a papírforma a somogyi megyeszékhelyen: a férfi kosárlabda-élvonal második fordulójában a Kaposvári KK magabiztosan győzött az újonc Debreceni Egyetem ellen. A találkozón csak az volt a kérdés, hogy a házigazda milyen arányban nyer, végül 85-54 lett a vége.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, 2. FORDULÓ:
KAPOSVÁRI KK – DEBRECENI KE 85-54 (21-15, 24-12, 21-15, 19-12)
Kaposvár, 800 néző. V.: Forrai S., Kiss L., Vétek F.
KAPOSVÁR: Marciulionis (12), Vojvoda (11/3), Welton (28/6) , Hoffmann (5), Orosz (7). Csere: Kiss K. (12/6), Csirke (7/3), Márkus (3/3). Vezetőedző: Dzunics Braniszlav.
DEBRECEN: Erdei (14/9), Kutasi (6/6), Tóth G. (6/6), Kovács I. (6), Kenerly (17). Csere: Takács (3/3), Szabó (2), Balogh, Varró. Vezetőedző: Walke Károly.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 9-3, 7. p.: 14-15, 16. p.: 36-23, 22. p.: 45-30, 30. p.: 66-42, 38. p.: 85-52.

A székesfehérvári papírforma-vereség után az újonc Debrecen ellen egyértelműen a győzelem volt a kaposváriak célja. Ahogy arra számítani lehetett, csak a találkozó elején volt szoros az eredmény, a vendégek mindössze az első negyedben tartották a lépést ellenfelükkel.

A folytatásban egyértelmű volt a somogyiak fölénye, a két idegenlégiós, Kestutis Marciulionis és Larry Welton vezérletével a somogyiak a nagyszünetben már 18 ponttal vezetettek.

Dzunics Braniszlav együttese a térfélcsere után sem vett vissza a tempóból, a vendégcsapatban csak Kennerly és Erdei nőtt fel a feladathoz, a társak csak asszisztáltak ahhoz, hogy a KKK folyamatosan növeli az előnyét. A harmadik negyedben egy szerencsétlen ütközés után Csirke Ferenc oldalszalag-szakadást szenvedett.

Az utolsó negyedre is maradtak izgalmak: a fiatal Vojvoda Dávid a sarokból dobott hármast, Welton pedig nem csak ponterős volt, hanem a lepattanók megszerzésében is jeleskedett. A játék és az eredmény alakulása a közönséget is lázba hozta, a kaposváriak pedig még a végén sem engedtek ki.

EDZŐSZEMMEL
Dzunics Braniszláv: Elégedett vagyok a csapat hozzáállásával, óriási veszteség Csirke sérülése.
Walke Károly: Még sokat kell dolgoznunk ahhoz, hogy eredményt érjünk el.