Újpest: átkozott harmadik harmad!

Szerző: shLétrehozva: 2009. március 15. 17:49
A második mérkőzést is az Alba Volán nyerte a jégkorong ob I bajnoki döntőjében az Újpest ellen. A lila-fehérek, akár csak az első összecsapáson ezúttal is a harmadik harmadban roppantak össze. Az utolsó felvonást a fehérváriak 4-0-ra nyerték. Palkovics Krisztián a hajrában két gólt is szerzett, az újpestiek közül Vladimir Dubek duplázott.

JÉGKORONG OB I, BAJNOKI DÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS:
ÚJPEST–ALBA VOLÁN 3–6 (1–1, 2–1, 0–4)
Megyeri út, vezette: Kincses, Abonyi, Haszonits
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 az Alba Volán javára
Gólszerzők: Dubek (Kadlubiak, Zlocha, 1–0) a 9:34, Tokaji (Ocskay – emberelőny, 1–1) a 16:39, Németh P. (Berta, 2–1) a 22:47. Martz (Kovács Cs., Guerriero, 2–2) a 24:42, Dubek (Sikorcin, Rufus – ee., 3–2) a 29:37, Fekete (Ocskay, Palkovics, 3–3) a 48:20. Kovács Cs. (Martz, Guerriero – ee., 3–4) az 52:52, Palkovics (Ocskay, Fekete, 3–5) 54:10, Palkovics (Tokaji, Ocskay – ee., 3–6) az 59:57.

Az Újpesti Jégcsarnokban is jól kezdett a lila-fehér alakulat, hiszen a tizedik percben Vladimir Dubek találatával megszerezték a vezetést. A fehérváriak még az első szünet előtt egyenlítettek Tokaji Viktor lövésével. A második felvonásban aztán tovább tartott az újpestiek szárnyalása, hiszen a remek védekezés mellett a támadásaikban is volt fantázia, amelynek köszönhetően a harmadik harmad előtt 3-1-re vezettek.

A folytatásban aztán - akárcsak az első meccsen – összeomlott a hazai együttes. Fekete Dániel egyenlített, majd Kovács Csaba is bevette a lilák kapuját. Ez annyira megtörte az Újpestet, hogy a végén bő öt perc alatt Palkovics Krisztián kétszer is betalált, és beállította a 6-3-as végeredményt.

A párharcban így 2-0-ra a fehérváriak vezetnek, a következő összecsapásra pedig kedden kerül sor 18 órától Székesfehérváron.