Pánikszerűen menekültek a stadionból

Szerző: Siklós Erik, New YorkLétrehozva: 2012. szeptember 8. 23:26
Katasztrófafilm lett a US Open szuper szombatjából. Az már koradélután eldőlt, hogy a női döntőt nem játsszák le este. Megkezdődött a versenyfutás az idővel, hogy a két férfiegyes elődöntőt befejezzék, de mivel az első majd 4 órán át tartott esély sem maradt Djokovics és Ferrer mérkőzésének a befejezésére. A spanyol kétszer elnyerte a címvédő adogatójátékát, 5:2-re vezetett, amikor lefújták a folytatást. Még sütött a nap, de akkora vihar érkezését várták, hogy nem kockáztathattak a szervezők, idejében ki akarták üríteni az Arthur Ashe stadiont. A szurkolók futva hagyták el az arénát… Gyakorlatilag evakuálták a nézőket a Billie Jean King Teniszközpontból. Nem bíztak, nem bízhattak semmit a véletlenre: a híradásokból lehetett tudni, hogy Queensre két tornádó csapott le, alig néhány kilométerre a US Open helyszínétől. Vasárnapra gyönyörű időt ígérnek, így nem lesz akadálya, hogy helyi idő szerint 11-től folytassák Djokovicsék meccsét, délután 4 óra 30 perctől lejátsszák a női finálét, Serena Williams és Victoria Azarenka főszereplésével, míg a férfi döntőt, sorozatban ötödször a harmadik hétfőn rendezik, délután 4-től.