Elmosta az eső Andy Roddick búcsúját

Szerző: Siklós Erik, New YorkLétrehozva: 2012. szeptember 5. 03:59
Hiába variálták folyamatosan a programot az aktuális időjárásnak megfelelően US Open 9. napján, a végén az eső győzött. A címvédő Samantha Stosur veresége után a francia Marion Bartoli elgázolta Marija Sarapovát, de 0:4-nél az oroszt megmentette az újabb égi áldás. Viszonylag gyorsan eldőlt, hogy a harmadik kiemelt szibériai hosszabb haladékot kap, aludhat egyet az eddig történtekre, mert az Arthur Ashe stadionban nem a nők meccsével folytatódik a műsor este. A szervezők mindent megpróbáltak: Djokovics és Wawrinka találkozóját is eltették a centerről a Louis Armstrongba, ahonnan Tipsarevics és Kohlschreiber költözött tovább. Ezzel csak annyit értek el, hogy mindhárom férfiegyes, 4. fordulós mérkőzést elkezdték, de az első játszmáknak sem értek a végére. Az iszonyatosan párás időben (96 százalékos) alig 20 perc játék után csavarni lehetett a vizet a gladiátorok ruhájából. Roddick ugyan a szettért adogatott Del Potro ellen, de az argentin az utolsó pillanatban visszanyerte az elvesztett adogatójátékot. A rövidítésben 1:0-ra vezet az amerikai, aki ha kikap, akkor pályafutása utolsó meccsét játszotta. Djokovics 2:0-ra áll Wawrinka ellen. Az biztos, hogy David Ferrer már negyeddöntős, mert a francia Richard Gasquet sem tudta megállítani a spanyolt (7:5, 7:6, 6:4), aki így az idén minden Grand Slamen legalább a legjobb nyolcig eljutott.