Újabb kínai arany sportlövészetben

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 10. 07:03
Kína sportlövőnője, Kuo Ven-csün zsebelte be az aranyat a 10 méteres női légpisztoly versenyszámban, miután a hazaiak versenyzője a fináléba olimpiai csúccsal bejutó Natalija Pagyerinát is "túllőtte" 492 körös teljesítményével magyar idő szerint vasárnap hajnalban.

Kuo május végén Münchenben és Milánóban is diadalmaskodott a Világkupa-sorozatban (egyaránt 491 körrel), jó formája egészen az olimpiáig kitartott, a 492 kör pedig elég volt neki az olimpiai aranyhoz.

Már a selejtezőben is nagy csatát vívott a kínai sportlövőnő Pagyerinával, de ott még az orosz bírta jobban idegekkel, olimpiai csúcsot döntve nyert Kuo előtt.

A verseny azonban legalább annyira emléketes marad a bronzémesről, mint a bajnokról. Nino Szalukvadze ugyanis Grúziának szerzett érmet, annak a grúz csapatnak, amelynek olimpiai szereplése a napokban az orosz-grúz politikai konfliktus miatt még veszélyben volt.

Kétezer néző követte nyomon a helyszínen a nyolcaddöntö küzdelmeit, Kuót és Szalikvadzét kitörő tapssal köszöntötték, Pagyerinát síri csend fogadta az orosz hadsereg grúziai bevonulása miatti tiltakozásul.

A döntőbe negyedik helyen kvalifikáló Szalukvadze végül megőrizte hidegvérét és fehérorosz, lengyel, illetve szerb ellenfelet megelőzve bronzot szerzett Grúziának.