Juve-krízis, élre kapaszkodott a Napoli

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 18. 22:33
Az SSC Napoli labdarúgócsapata újabb vereséget mért a vérmes reményekkel a szezonnal nekivágó Juventusra, Marek Hamsik és Ezequiel Lavezzi találatával fordították meg a meccset a San Paolóban a hazaiak. A sérülések által tizedelt torinóiak ezzel megragadtak a középmezőnyben, Edy Reja csapata viszont feltornászta magát az első helyre a táblázaton.

Az első félidő gyilkos iramot hozott, de a várt magas színvonal elmaradt. Mindkét csapat rendkívül idegesen játszott, nem is csoda, hiszen a Napoli egy genovai, a Juve egy hazai, Palermo elleni fiaskó után lépett újra ringbe.

Az első félidőben a vendégek részéről Del Piero volt a legveszélyesebb, 30 méteres szabadrúgásánál azért helyén volt Iezzo kapus, a túloldalon Hamsik és Vitale is zavarba tudta hozni a Buffont helyettesítő Manningert, maradt azonban a 0-0 a félidőre.

A második felvonásban negyedóra telt el, amikor némileg váratlanul vezetést szerzett a Juve, Poulsen jobboldali beadását Amauri tökéletes mozdulattal perdítette a bal alsó sarokba.

Nem sokáig örülhettek a Zebrák, három perc múlva Lavezzi zúgott el a jobb szélen, aztán jobboldali csavarására Hamsik robbant be, s négy méterről fejjel a kapuba stukkolt.

A nápolyiaknak hatalmas lélektani előnyt adott az egyenlítés, talán ezt érezte Ranieri mester is, aki lehozta az ász Del Pierót, és helyére egy védekezőjátékost, De Cegliét hozta be.

A 80. percben a horvát Knezevic rossz felszabadítása mégis megpecsételte a vendégek sorsát, Lavezzi pedig könyörtelenül a bal alsó sarokba helyezte a labdát.

A vereség óriási pofon a San Paolóban tavaly is zakózó Juventus számára, Claudio Ranieri állása is kockán foroghat a Real Madrid elleni hétközi BL-mérkőzésen. Nápolyban viszont mindenki rózsaszínben, azaz égszínkékben látja a világot, emberemlékezet óta nem vezette a tabellát a Partenopei, még ha csak ideiglenes első helyről is van szó...